Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális vasútmodellezés
 
Témaindító: mspike, idő: Júl 7, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   33 / 40
(#) lidi válasza maya711 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Tényleg 1db ack impulzust küld ha stimmel amit kérdeztél tőle. Ha nem stimmel, akkor csendben marad. Én csak szervizmódban próbáltam eddig programozni, ott működik általában minden dekóder.
(#) maya711 válasza lidi hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Köszönöm, LIDI.
Senki többet az egyéb kérdéseimre?
Akkor hát köszi az eddigieket; megpróbálom ahogy leirtam. Ha nem tapasztalok visszajelzést, akkor talán újra kérdezni fogok.
(#) lidi hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Ma is faragtam kicsit a saját dekóderemet. Ott tartok most hogy irányváltás után kicsit hirtelen indul meg a mozdony. Ezt az okozza, hogy legalább 1 fordulatot kell tennie a motornak, mire megindul a kaszni a másik irányba. ( Csigák, fogaskerekek holtjátéka ) És mire megteszi ezt az 1 fordulatot, már gyorsul annyit hogy ne a leglassabb sebességen induljon el. Gyári dekóderekben van erre valami megoldás ? ( persze levehetem a gyorsulást csigára, hogy 1 fordulat alatt ne gyorsuljon sokat, de ez a megoldás nem tetszik )
(#) Massawa hozzászólása Máj 16, 2012 /
 
Keresek olyan DCC eszközdekodert (vagy esetleg kodot bármelyik létezö berendezésbe - egyetlen feltétel, hogy be kell férnie a mozdonyba), aminek olyan kimenetei vannak, amik addig adnak jelet ameddig az ember a vezérlön nyomja a gombot.

Egyszerübben és egy példán elmondva, olyan szerkezetet keresek, aminek 4-8 kimenete van, amire egy-egy motor vagy LED köthetö, és azok addig forognak, vagy világitanak, amig nyomom a megfelelö gombot.

Az ötleteket elöre is köszönöm.
(#) lidi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
A megvalósítása ennek csak annyiban problémás hogy a vezérlők általában ki vagy be kapcsolnak 1 gombnyomásra, tehát már a kézivezérlők sem így működnek. Gomb felengedéskor nem fogja kikapcsolni az adott funkciót. Csak ha újra megnyomod.
(#) Massawa válasza lidi hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Kösz, de valamit ki kell találnom, mert ez igy nem jó nekem.

Esetleg egy uj vezérlöt kell csinálnom ezekkel a funkciokkal.
(#) lazsi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Ötlet:

Azt kell megvalósítani, hogy a gomb megnyomására is és elengedéskor is olyan legyen, mintha megnyomtad volna.
Ez megvalósítható hardveresen is és szoftveresen is, de ezek alapján nem a dekódert, hanem a vezérlőt kell átalakítani.
(#) Topi válasza lazsi hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
És célszerű is, ugyanis a vezérlő bármilyen digitális rendszert is használsz mindig egyszerűbb móka mint a dekódert kisméretben egyedivé tenni.
Szóval ha a vezérlőt alakítod át illetve készítesz sajátot akkor a mozdonyba / kocsiba / stb kerülő dekóder lehet normál gyári vagy utánépített dekóder.
(#) szuperman hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Helló mindenki!

Szeretnék építeni egy PC interface -t. Olyant, ami kezeli az s88 felől érkező infókat és kezeli xPressNet en a Roco központomat is.

Tehát olyant, ami ugyan ezt valósítja meg:
http://www.trainmodules.hu/module_59.html

Valaki tudna hozzá kapcsolási rajzot adni?

Előre is köszi!
(#) szuperman hozzászólása Jún 21, 2012 /
 
Hi!

Valaki meg tudná mondani ,hogy a csatolt rajzon a KEYB/LIGHT kivezetés mire szolgál?

Előre is köszi!
(#) Frankye válasza szuperman hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Hol a csatolt rajz?
(#) zolika60 válasza szuperman hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
A rajzot én sem látom, de billentyűzet világításra gondolnék.
(#) szuperman válasza Frankye hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Itt a rajz. Elfelejtettem csatolni.
(#) Frankye válasza szuperman hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
A rajz alapján a KEYB/LIGHT felirat a JP2 (és talán a JP1) csatlakozó sorra utal. Ezek a vezérlési be/kimenetek, ha jól látom, bár nem vagyok otthon a digitális vasútmodell-vezérlésben.
(#) szuperman válasza Frankye hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Hát én ebből semmit nem értek.
(#) Frankye válasza szuperman hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Bocs, de ennél érthetőbben - nekem - nem megy. Van egyáltalán elektronikai gyakorlatod? A nélkül nehéz lesz ezt összehoznod!
(#) zolika60 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Ha jól értelmezem a KEYB/LIGHT felirat arra utal, hogy a billentyűzet világítást a Vcc-re kell kötni.
(#) jvnd válasza szuperman hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Szia, egy kicsit későn, de ha érdekes még akkor elolvashatod. A kapcsolási rajz Paco oldaláról van, rendesen működik, megcsináltam. A két sor a különböző S88 interfészt jelenti. A 6 pólusú egy jumper sor szokott lenni, míg a 8 pólusú, egy RJ45-ös csatlakozó, amire kivezették az S88 jeleket. S88N-ként szoktak rá hivatkozni. Jelen esetben a GenLI-S88-nál csak a 6 pólusú működik. A GenHSI-nél működik mindkettő. Bővebben az "openDCC" WEB oldalon is olvashatsz róla. (Ha érdekel legyártott panel keress meg, tudok eladni.)
(#) szitko hozzászólása Júl 18, 2012 /
 
Sziasztok.
Egy csörgő világítását kellene megcsinálnom, ledekkel, és speckó kialakításban. Egy, azthiszem, ESU dekódert használtam, kísérletnek, de sajnos elbuktam.
A lényeg: A világítás (alul, kétoldalt 1-1 fehér led) normálisan lenne bekötve, természetesen menetirány függően, ami azt jelentené, hogy az egyikoldalon fehér, a másikon piros led világítana, de a pirosat ki lehessen kapcsolni. (Kapcsolás csatolva) Ezért raktam be egy tranyót, és külön vezérlem. Viszont a reflektorral bajban vagyok. Nem tudom megoldani, hogy a reflektor csak azon az oldalon világítson, ahol a világítás. Ezt, hogy tudnám megoldani?
A segítséget előre is köszönöm.

cs_vil.PDF
    
(#) c4h10 hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy egyszerű fogyasztás mérésen alapuló DCC foglaltság érzékelőt szeretnék építeni. Csupán csak annyi lenne a feladata, hogy egy led-sort kapcsoljon ha foglalt a vágány, nem szükséges semmi féle PC-felé való visszajelentés. Ehez szeretném a segítségeteket kérni.
(#) lidi válasza c4h10 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Többféle megoldás is létezik. A legegyszerűbb, ha az érzékelni kívánt szakasz betáplálását figyeled. Szoktak ide diódákat sorosan bekötni, és a diódákon eső feszültséget figyelni.
Pl:Bővebben: Link , Bővebben: Link

De lehet ellenálláson eső feszt is figyelni műveleti erősítővel Bővebben: Link

Vagy lehet áramváltó trafót is alkalmazni:

Neked kell eldöntened mennyire érzékeny megoldásra vágysz. Bővebben: Link
Ja, és egy elvetemült ötlet egy barátomtól:
Infra kapuval számolja az adott szakaszra betérő, és elmenő járműveket.
(#) Moderátor hozzászólása Júl 29, 2012
 
A személyeskedéseket töröltem.
(#) slogan válasza lidi hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Idézet:
Ja, és egy elvetemült ötlet egy barátomtól....


Ilyen és hasonló sorokat sajnos többet nem olvashatunk lidi -től ......
Emlékezzünk rá ,mint vasútbarátra ,rendkívüli szakemberre , Barátra !

Elment Békével utolsó útjára ,de szívünkben mindig itt lesz !

Béke Veled !
Barátod István !
(#) Frankye válasza slogan hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Nemár! Nagyon-nagyon sajnálom! Ez borzasztó! Komoly szakembert, jó barátot veszítettünk el személyében... :rinya:
Nyugodjék békében!
(#) Topi válasza slogan hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Szomorú! Nyugodj békében Lidi barátunk!
(#) Farkas Zoltán hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Hozzám került egy ESU dekóder amely tudja az automatikus fék (megállás) üzem módot.
Viszont hogy ez működjön, torzítani kell a DCC jelet.
Tud valaki ehhez kapcsolást küldeni?
FZ
(#) Dietrich hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Most látom csak

Nyugodj békében Lidi!
(#) drdr hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
A kézi vézérlőknél ez a telefonkábeles megoldás az elterjedt... Az lenne a kérdésem, hogy a gyári cuccokban milyen ez a csatlakozó. 4 pólusú ahogy láttam, de ebből is van 2-féle. Az egyik ami valójában 6 pólusú, csak a kétszélső hiányzik és ez szélesebb mint a szimpla 4 pólusú.
Szóval 4P4C vagy 6P4C? Azaz, melyiket célszerűbb a most épülő parancs központomba beépíteni, későbbi kompatibilitás érdekében?


Köszi.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) reishi válasza szitko hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Szia!
Én nem vagyok szakember, de a reflektor szerintem nem kap pozitív feszültséget.
Nem kellene rákötni a 7-es kivezetésre?
(#) szitko válasza reishi hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Kösz, de már megoldódott a probléma.
Következő: »»   33 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem