Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   293 / 563
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Nem azért mondom, hogy kötekedjek, de, ha a panelterved valós az nagyon karcsú lesz egy hegesztő géphez! A nagy áramú részt már többször elmondtuk, hogy vastagon kell megoldani! Nálad az IGBT E és C lábai 0.75mm fólia csík, ami nem jó ez egy 1W-os erősítőhöz is kevés....elfog szállni!

A puffereken is 1mm a fólia ? ne haragudj de ez egy fejhallgató erősítőhöz megfelel talán!
Nálam az erős áramú fólia 5-6-8mm széles és még sodrat is van rajta!

Ez az egész egy nagyon gyenge nyákterv!!!
(#) Dozis hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok srácok érdekelne a téma de aggasztanak az igbt-k árai fetekkel nem lehet megoldani?
van esetleg olyan kapcsolási rajz?
4-es pálcához mekkora invertert kell építeni?

A segítségeteket előre is köszönöm.
(#) frank tibor válasza Dozis hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia
De, fetekkel is lehet hegesztőt építeni. Ebben a topikban is találsz szerintem fetes kapcsolási rajzot. A 4mm pálcához 130-210 Amperes hegesztőáram kell.
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Csak reménykedem,hogy az a lay terv csak tájékoztató,való igaz,hogy olyan vezetősávokkal nem érdemes bekapcsolni,de volt kiindulási alap ..........
(#) berobbantam válasza erdgab hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Helló
Köszönöm mindkettőtöknek a választ.A főpanel terve valóban csak egy kiindulási alap.A valóságban a nagyáramú és a 300 voltos ágak olyan vastagog,hogy kész szál 2.5-es rézhuzal rá van forrasztva.Az igbt e és c lába kb 2 milire van ettől a sávtól.Baforrasztani úgy tervezem,hogy az igbt lábát is ráforrasztom a rézhuzalra.A lábak és a 300 voltos vezetősávok közt 3 mili hézag van.Ha beforrasztottam az igbt-ket ezeket a részeket rögtön lelakkozom jó vastagon.Csak ezután lesz az első próba.
(#) erdgab válasza berobbantam hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Tudtam én,megnyugodtam. :eljen:
(#) erdgab válasza Dozis hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Üdvözöllek!
Sajnos nem olcsók a félvezetők.Én egy 250A gépet ajánlanák a 4-es elektródához,hogy legyen tartalékod elegendő.Ekkorát tudtommal,még nem épített senki itt a fórumon,szép feladat lesz.Szétnézek a rajzaim közt,hátha lelek valamit.
(#) berobbantam válasza berobbantam hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Csináltam pár képet.Igaz telefonos de a lényeg látszik.Remélem ez így megfelelő
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
én csak azért írtam amit,mert oda az volt írva, hogy kész lay terv!
(#) berobbantam válasza erdgab hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Már csak ez a táp piszkálja a csőrömet.Bizisten ha egyszer jó lesz akkor se teszem be a maciba.De meg kell csinálnomKarítek 1 nanos kondit újat ha tudok.A többi alkatrészt mind kimértem vagy újra cseréltem.És mégsem ál meg benne a 2 wattos ellenállat.Sőt az 5 vattos sem
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Teljesen jogos az észrevételed.Az pedig azért volt odaírva mert így ollóztam az oldalrólNekem igazából egy panelom sem egyezik meg 100%-osan a nyáktervel mivel kézzel rajzolom a nyákokat.A vezetősávok álltalában mindíg szélesebbek mint a panelterven
(#) natoz hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Kedves hozzáértők.
A Tp1 jelű E30-as trafó(maci) mind a négy tekercsénél
egyformán felcseréltem a kezdetet a véggel.
Jó lesz így is vagy, csináljam újra?
A magokat ragasszam,vagy bilincset használjak?(EE vas)
A kész trafót(Tp1) kiöntsem valami lakkal,vagy hagyjam
szárazon. A 2 zener dióda teljesítményre mekkora ,(W)
akinél már működik a maci.
A segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv:Zoltán
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
megnyugodtam
(#) berobbantam válasza natoz hozzászólására (») Júl 27, 2012 / 1
 
Helló
A hozzáértőtől messze állok,de végre valakinek én is válaszolhatokA tp1-nél az a lényeg,hogy mind a 4 tekercs egy irányba legyen tekerve.Most hogy a tekercsek melyik végét nevezed kezdetnek meg végnek az mindegy,csak a bekötésnél figyelj oda.A nyákot ennek megfelelően kell átrajzolnod.Én a magokat összefogattam kábelkötegelővel mejd beáztattam nitrólakkbe biztos ami biztos alapon.A két zéner 1.3 wattos már ha a bzx 85 c 13-ról beszélünk.Egyébként nekem zpy13 van helyette.Mondjuk én még nem is heggesztettem a géppel,sőt kész sincs teljesen
(#) natoz válasza berobbantam hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Köszi a válaszod.

Az eaglével kínlódtam(Nem volt alkatrész könyvtárba
a ferrit trafó,és rajzoltam a vasamhoz egyet)
Belekeveredtem a tükrözésbe és forgatásba ezért
lett egyformán fordítva az összes kezdet és vég.
A 9.1V-os zenerre lettem volna kíváncsi mennyire
melegszik.
Üdv:Zoltán
(#) erdgab válasza natoz hozzászólására (») Júl 27, 2012 / 1
 
A 9,1V zéner az áramváltó után van,nem melegszik és 1,3W értékű.
(#) natoz válasza erdgab hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Köszi,ez érdekelt.
Üdv:Zoltán
(#) Temela válasza berobbantam hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Helló!

Szerintem,... a kezdet azért kezdet, mert onnan indul...
- úgy gondolom, hogy nem szerencsés felcserélni...
(#) berobbantam válasza Temela hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Helló
alapvetően igazad van,de jelen esetben szerintem nincs.nekem minden tekercs befért egy egy sorba.Most mindegy szerintem hogy én hol kezdtem a tekercselést.A lényeg,hogy minden tekercs egyformán legyen a magon.Ha mondjuk több sorban férne el egy tekercs akkor azért érdekes lenne,hogy kintről befelé halad az áram.De lehet így is működne szerintem.Én úgy gondolom,hogy a leválasztó trafónál az a lényeg,hogy a legbelső tekercs az egyes a legkülső a négyes.Most az hogy jobbról balra vagy balról jobbra van tekerve az nem érdekes,csak mind a négy egyforma irányba legyen.
(#) Temela válasza berobbantam hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nos...:"Most hogy a tekercsek melyik végét nevezed kezdetnek meg végnek az mindegy,csak a bekötésnél figyelj oda." - erre reagáltam...
(#) hg6dab válasza berobbantam hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ha van a közeledben számítástechnikai javító kicsi iparos,
akkor megoldottnak tekintheted a táp kérdést. Régebbi nyomtatók, laptopok tápjaiból olcsón (szinte alkatrész áron) tudsz választani feszültségre, áramra, színre, szagra neked megfelelőt.
(#) natoz hozzászólása Júl 29, 2012 /
 
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni hogy a Tr1.2 az csak egy átdugott főtrafóra menő vezeték a Tr1.1 közepén, vagy meg is van tekerve rajta?
Üdv:Zoltán
(#) erdgab válasza natoz hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Szia!
A kép válaszol remélem.
(#) natoz válasza erdgab hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Köszi a képet,így egyértelmű.
(#) natoz válasza erdgab hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Még egyet kérdeznék.
A hőkioldók reléje alaphelyzetben behúzott állapotban van. Így az érintkezője nyitott, elengedett állapotban
zárt?
(#) erdgab válasza natoz hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
A gép működése közben behúzott állapotban van és nyitottak a kontaktusai,melyek a 390 ohm ellenállásokat összezárnák.Ez a relé csak akkor kell,ha a hőkapcsoló alaphelyzetben zárt típusú.
(#) dara válasza erdgab hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ez a hőmérséklet kapcsolást,én relé és hőkapcsoló nélkül oldotta m meg a legelső próbálkozásom óta.A relé nagyon drága,a hőkapcsoló meg még több.Na végül is a kapcsoló kontaktus helyére,egy TO220 tokozású gyors dióda van rakva.Kb 170-180mV nyitó irányú fesszel.Ezzel Kb 40-80fokig kapcsol a gép.Ki és be kapcsolás,szabályozható pákával lehet beállítani, az ellenállások cseréjével.Lehet nem is kell bele.
(#) berobbantam válasza hg6dab hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Helló
Hát ilyen kicsi iparos nem lakozik felénk,de mint írtam is van egy segédtápom a gépben.Ez a táp csak annyiból izgat,hogy nekem mért nem működik.Most vettem új alkatrészeket bele.Egyedül a bu bontott egy 902-es tipus de azt kimértem és jónak mutatkozik
(#) berobbantam válasza erdgab hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ezt a relét én is meglegeltem.Írtam is akkor,hogy hibás a maci rajza ebben a tekintetben.Én bimetálokat vettem és abban van alaphelyzetben nyitott is.Most van egy relém pluszba a gépben
(#) dara válasza berobbantam hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Se bimetál,se relé nem kellett volna,csak PC tápokból bontott gyors dióda.
Következő: »»   293 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem