Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1747 / 3960
(#) zolika60 válasza gyulank hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Talán ilyesmi megfelel.Bővebben: Link
(#) gyulank válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Méret közel van, de 250V egyenfeszültséget sem bírják, nem igen bírná, ha rákötném a hálózatra. Legalábbis én max 90V-osat találtam, de az is csak pár mA-el.
(#) minicooper hozzászólása Júl 31, 2012 /
 
Jólvan na de ha megfelelő hűtést kap a trafó?
Meg amúgy sem menne órákat 2 percet max!
Jah és hány watt kellene a 5 cm-s szikrához mert akkor úgy méretezném a trafót!
(#) minicooper hozzászólása Júl 31, 2012 /
 
Nekem a trafó a legszimpatikusabb talán azért mert talán a legegyszerűbb és van belőle is egypár 5 watt-tól 50-ig!
(#) minicooper válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Hát igen láttam már de ha 0.5-1 cm-s szikra nem nyírt ki akkor a picivel nagyobb sem fog (talán fájat egy jópicit)

Minden jóban van valami rossz!
(#) Chainsaw hozzászólása Júl 31, 2012 /
 
Üdv! Nemtudom mennyire számít kezdő kérdésnek. Egy RC autó motorszabályzóját javítom, és az egyik FET zárlatos benne. A FET típusa H7N0308. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek jó-e helyette IRF3205, vagy esetleg IRFZ44 (bár annak kisebb az árama, mint az eredetinek) ? A választ előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza Chainsaw hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Egy helyre tedd fel a kérdésedet!
(#) proli007 válasza minicooper hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Hello!
Csak jó tanács!
A tudatlanságot, nem szabad bátorsággal pótolni. A cigány is azt mondta, mikor a ló nekiment a falnak, hogy "nem vak, csak vakmerő!" Ha lehet ne ess ebbe a hibába! Főleg úgy hogy életvédelmi feszültségekről, elektromos áram élettani hatásaidról még fogalmad sincs még..
A levegő átütési szilárdsága kb. 17kV/cm. 5cm-es szikrához, 85kV szükséges. Ha ez árammal is párosul, biztos halál. Azért ajánlották a Van de Graaff generátort, mert "az csak feszültséget termel", mint ahogy a pulóvered is ha lehúzod valami műszálas cuccról. Az is megvág, de nem halálos..
üdv! proli007
(#) pjg válasza minicooper hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Beteszem az utolsó mondatok gyűjteménybe.
"Ha 0.5-1 cm-s szikra nem nyírt ki, akkor a picivel nagyobb sem fog"

Ááááááááááá!
(#) minicooper válasza pjg hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Ezt hogy érted?

Esetleg tudnátok ajánlani kis veszéllyel járó dolgot?
Vagy netán még kitűzhetem életveszély nélkül célnak az 1-2 cm-s szikrát tekercs önindukcióval ?
(#) kadarist válasza minicooper hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Nem a szikra hossz (feszültség) számít, hanem a rajta átfolyó áram.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Bocs, pontosítok: " a rajtad átfolyó áram", és az sem mindegy milyen útvonalon.
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Én a szikrán átfolyó áramra gondoltam, ami akár "rajta" is átfolyhat. Köszönöm a pontosítást!
(#) minicooper válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Na de ha 3-6-20 watt-os trafóm van pl:30 KV-al akkor abban (20 wattal) 1/1500-ad amper 15 század amper lesz és ha csak egy kezemet megcsapja az áram és nem folyik át az egész testemen akkor is károsít?
(#) nedudgi válasza minicooper hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Igen. Például égési sérülést szerezhetsz.
(#) kadarist válasza minicooper hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Nekem már égetett lyukat az ujjamba a tévé nagyfeszültségű íve. Pedig az csak pár mikroamperes áram, de kis helyre koncentrálva. Így már piszok kellemetlen tud lenni. Még szerencse, hogy egy fekete fehér tévé szikrája volt...
(#) minicooper válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Egyébként mindígis óvatos voltam!
Sebaj aki mer az nyer! Lassan mindenre odafigyelve finoman nekikezdek de addig is tudakozom!
Most éppen egy 3 watt-os trafóból fogok kinyerni 460 V-t!
(legalábbis remélem sikerül)

De mindezt csak azután miután meglesz a multiméterem!
(#) pjg válasza minicooper hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
3-6-20 watt-os vasmagos trafóval nem fogsz nagyfeszt előállítani. Százados huzallal több tízezer menet kellene.
(#) pjg válasza minicooper hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Először a multiméter hal meg.
(#) Gezaba hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
5-6A es kapcsolóüzemű állítható kimeneti feszültségű ic tipusokat tudnátok mondani?
Esetleg készen panelre szerelve mint a PTN780060H de ez csak 3A es.
(#) PH-User válasza minicooper hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Már követem a hozzászólásaidat egy ideje, s körvonalazódott bennem egy kérdés;
Komolyan kell ez neked?
Túl fiatal vagy még...
(#) foldvarid hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
Van egy régi szünetmentes tápegységem. Benne sokféle finomság. Mivel nem hirdethetek, az aktivitásom miatt így megpróbálom a leglazább HE topikban "meghirdetni". Tehát kinek mit ér alapon odaadnám. Személyesen szeretném elpasszolni. Ha neked kell belőle egy valami szólj! Nem meggazdagodni akarok belőle hanem elpasszolni olyan valakinek aki nálam többre tudja használni. 3 matyikirályt szerintem megér.
(#) tras hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
Hy ezek arra jók hogy egyik vége a konnektorba másik végén jön a 9v? Tudom gagyin fogalmaztam de lényégebe gondolom ezt jelenti!

http://www.tme.eu/hu/katalog/transzformatorok-es-ferrit-magok_10044...838%3B
(#) tras válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Azért mert rejtetem kel az áram forrás és az elképzelésem az hogy valahogyan a hószabitó belsejéből szerezni áramot
(#) tras válasza tras hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
illetve egy poloska be építése a hószabitóba
(#) PH-User válasza tras hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Szerintem ez egy hosszabbítóba nem fog beleférni.
Esetleg akkor, ha csinálsz neki egy dobozt, de akkor meg felesleges a doboz, adapterrel ugyan azt éred el.
(#) tras válasza PH-User hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
akkor esetleg mit tanácsolsz mibe lenne lehetőség beépiteni és ezt az adapterest hogy érted:?
(#) pjg válasza PH-User hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Lehet, hogy csak valaki hülyít bennünket.
(#) PH-User válasza tras hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Nem tudom sajnos, ilyennel még nem foglalkoztam.
Poloskával meg még csak az udvaron találkoztam. (Szerencsére! )
(#) antikzsolt válasza PH-User hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Akkor aggódj ha a gatyádban is megjelenik.
Hát igen a kémkedést eléggé bünteti a törvény. éveket szabhat ki. Még akkor is ha nem használod fel semmire És csak birtoklod.
Következő: »»   1747 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem