Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   294 / 563
(#) natoz válasza dara hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Köszönöm a hasznos tanácsokat.
Most tervezem a nyomtatott panelt.
Nekem nyitott érzékelőim vannak,tehát nem kell relé
csak egy sorkapocsban párhuzamosítom a 3 db hőkapcsolót.
(#) erdgab válasza dara hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Sanyi,nálad a pont! Valaha az őskorban,Tubi barátommal,még nem voltunk "jártasak" annyira,mikor ez a relés változat megszületett.Hozzá kell tennem,hogy az orosz kapcsolásban is dióda szerepelt egyik-másik rajzon,de nem volt típus megjelölve.Akkor még nem foglalkoztunk a kísérletezéssel idő és egyéb okok miatt.Meg merem kockáztatni,hogy oda az 1N4148 vagy esetleg az OA1160-1182 germánium dióda is szóba jöhetne,nem próbáltam.Esetleg valaki vállalkozó szellemű építő kipróbálhatja.Mellékelek egy olyan rajzot.
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Én kipróbáltam ezerféle diódával, de nem vált be! Nagyon magas hőmérsékleten kapcsolja le a vezérlést és nagyon kicsi a hiszterézise is!
Inkább ajánlanék egy termisztort különböző ellenállás értékű próbáját 1K-10K -ig valamelyik megfelelhet.
Kifogom próbálni én is.
(#) Pety_ hozzászólása Júl 30, 2012 /
 
Helló!
A maciba 1Kohm-es potit szeretnék rakni (ebből van idehaza sok), akkor az 1,8kohm-et 720 ohm -re cserélem, a 820 ohm-et 330 ohm -ra cserélem és kész??
(#) dara válasza Tubi56 hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
A diódákat válogattam,eltart egy darabig mire a megfelelőt megtalálja az ember.Van hiszterézis,20-30 fok külömbséget tapasztaltam.A lekapcsolás,70-80 fok közötti.
(#) erdgab válasza Pety_ hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Nem vagyok bent biztos,hogy jó lesz.Nem számoltam utána,lehetséges,hogy a Te megoldásoddal is azok az osztásarányok adódnának a 3 ellenállásból felépített létrán,mint az eredeti kapcsolásnál,de jobban is terhelné az UC3845 referencia feszültségét s ez nem biztos,hogy egészséges.Nagyobb potival már próbálkoztunk,módosítva az alsó és felső ellenállást is,mégsem adódtak tökéletesen az eredeti leosztott fesz értékek,lehet,bennünk volt a hiba.Már a 2,5K potinál is kellett módosítani a létrát.
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
A diódás megoldás nekem sem jött be,én is próbáltam egy talicskára valót,jeleztem is anno a fórumon és dara barátomnak is írtam erről.Akkoriban készítettem az Attila86,ha jól emlékszem,által publikált LM358-ra épülő hőkapcsolót,rajza a fórumon megtalálható.Ez sem volt olcsó megoldás,bár a reprodukálhatósága aránylag könnyű.
(#) fordkapcs válasza dara hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
A hozzászólásodban csatolt rajzot építetted meg PC-táp dobozba? A BD139-140 mennyire melegszenek, kell rá borda?
(#) Tubi56 válasza dara hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
én is válogattam egy talicskával, de nem találtam megfelelőt!
Ha meg írnád az általad jónak ítélt dióda tíusát, akkor meg könnyítenéd a dolgunkat!
(#) Ge Lee válasza fordkapcs hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Melegek, de nem kell rájuk borda.
(#) Tubi56 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
A melegekre nem is kell........
(#) mpisti válasza Tubi56 hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Szia Sanyi!
Erre a célra diódát ne is keress ide klixon való. Egyszerű mint a faék,és megbízható.A diódás megoldást más funkcióra már alkalmaztam(csibekeltetőbe) 0,1 fokos kapcsolási pontosságot sikerült vele elérni, de hegesztőgépbe nem tenném a zavarérzékenysége miatt.
(#) Pety_ válasza erdgab hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Köszönöm, azért megpróbálom. Az adatlap szerint 50mA-ig lehet terhelni a referenciát. Ebből kapja az R-C-tag is a delejt, de ki tudja mennyit? Ezt ki lehet számolní valahogy?
(#) dara válasza Tubi56 hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Pc tápokból bontottam,170mV körülieket kerestem,a 390ohm ból csak az egyik kell,de lehet azt is csökkenteni kell.Tulajdonképp úgy működött hogy mikor elérte a küszöb feszt,bejelzett a piros de még nem kapcsolt le,csak még Kb+5 fok után.Én pedig az összes gépembe így oldottam meg,és működnek.
(#) Tubi56 válasza mpisti hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Látod Dara Sanyi mit ír, de nekem eddig nem volt üzem biztos a diódás megoldás!
Viszont, ha D.Sanyinak sikerült, akkor talán érdemes foglalkozni vele!
Engem sem izgatna, ha olcsón lehetne kapni nyitott klixont. Zárt van olcsón, de az is 95C'-os viszont ehhez meg kell egy relé vagy másképpen kell megoldani a hő kapcsolást. Van erre is megoldás!
(#) jucsaba hozzászólása Júl 31, 2012 /
 
tud valaki réz lemezt , hol lehet kapni 0,2 0,4 max vastagság tekercseléshez? (nem arany áron, ha lehet gáboráron)
már kínomban alufóliában gondolkoztam , de a legvastagabb is 18 mikron körüli (grill fólia), de ezeket valahogy (pl folpack fóliával )el kell választani egymástól- ez nem a sorszigetelés- és a gond hogy huszon réteg kell
ami bírja az itteni áramot (inverteres heggesztő), további hátrány az alu dupla falalgos ellenállása , és a lapok megbízható csatlakozása.
előny hogy akár több 100khz is lehet(ne) a frekvencia, és akkor kevesebb menet kell.
vélemény esetleg tapasztalat valakinek????
köszi
csaba
(#) Ge Lee válasza jucsaba hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Felejtsd el. Több vékony huzal esetén is használhatnál magasabb frekit, de ott meg más gondok jönnek elő. Egy ilyen elrendezésben bőven elég mondjuk 80kHz, sőt a legtöbb IGBT-nek már az is sok. Aztán az általában használt ferritek sem jók 150-200kHz felett, csak a jobbak. Tehát semmi baj nincs egy 0,2-es vagy 0,4-es huzallal, utóbbit még bontani is tudsz innen onnan.
(#) mpisti válasza Tubi56 hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Szerintem ide alaphelyzetben zárt klixon kell, a gyári gépekben legalábbis az van. A 95 fokos ide simán jó.
(#) cimopata válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
100A-el kínlódás a huzallal játszani. Normális gépekben csak lemezelt magot használnak.
(#) cimopata válasza jucsaba hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Pesten pl a mettaloglobusnál rendes rézárban vettem 0.2mm vastagságút.

Ezeket 1cm-es csíkokba vágva egyenként szigeteltem 250 fokig hőálló szalaggal majd egybefogva a trafóra feltekerve a végeit átfúrtam M3-as fúróval.
Réz csavarral alátéttel pedig a panelba csavaroztam. Ennél korrektebb megoldás nem nagyon van.
(#) (Felhasználó 46585) válasza cimopata hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Gondolom nem magot, hanem lemezt akartál írni...

Egyébként, a lemezzel is vannak gondok, ez az áramkiszorítás. Nem értem a mikéntjét, de úgy néz ki, minnél több menet van egymásra tekerve, annál nagyobb áramkiszorítás jön létre, tulajdonképpen úgy fog kinézni, mintha sokkal nagyobb áram folyna a lemezen, mint kellene. Így persze sokkal jobban is melegszik. Én nagyon sok lemezes trafót, de inkább fojtót csináltam és mondhatom, hogy azon kívűl, hogy jobb az ablakkitöltés csak bonyolultabb és rosszabb lesz. Azért nem olyan könnyű megtekerni mondjuk egy E42-es csévére a 0,3-as lemezt úgy, hogy köztük szigetelés van... Szerintem, a litzét - még a saját gyártányút is sokkal egyszerűbb belehúzni egy szilikonkaucsuk csőbe és megtekerni. ( persze, csak ha van elég hely )
(#) Tubi56 válasza mpisti hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Nem! Alapban nyitott klixon kell! Zárt állapotban nincs vezérlés!
(#) mpisti válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Ha a Gábor hétfőn délelőtt feltett rajzán szereplő megoldásra gondolsz,(orosz rajz jpg)akkor igazad van. De eddig minden(!)gyári gépben alaphelyzetben zárt típussal találkoztam. Szerintem sokkal jobb megoldás az alaphelyzetben zárt klixon, mint amelyik a működéskor záródik. Gondolj csak bele, amelyik alaphelyzetben zárt, az saját magát és a vele soros áramköri részeket is ellenőrzi azáltal, hogy az érintkezője zárt állapotában működik csak a gép. Így a klixonnal sorban levő összes áramköri résznek hibátlannak kell lennie a normál működésnél. Az alaphelyzetben nyitott klixonnal soros áramkörben ha szakadás lép fel, a gép vígan működik tovább, hiába kapcsol közben a klixon, nem fog a gép kikapcsolni.
Az iparban minden biztonsági funkciót betöltő áramkör nyugvóáramú, pont az említett ok miatt.
(#) Tubi56 válasza mpisti hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
teljesen igazad van, de ez a fránya orosz így oldotta meg!
(#) Tubi56 válasza mpisti hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
ezen a rajzon viszont zárt klixon kell!
Ezt a részt át is lehet ültetni az említett áramkörbe.

240A.GIF
    
(#) alex0 válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Ezt a képet rakd fel ismét, mert nem lehet belőle semmit sem kivenni. Nagyon össze van tömörítve.
(#) VillTMK hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Segítségeteket kérem!
Van nálam egy Fronius Transpocket 1400 gép.
A panelon eldurrant két power mosfet és a meghajtó része.
Sajnos nem találok forgalmazót, akitől megrendelhetném ezeket az alkatrészeket.
P. mosfet - MTY30N50E
tranzisztor - FZT649
Vagy ha szerintetek lehet helyettesíteni, akkor az is megfelelne nékem.

Köszönöm.

Üdv:.
BeLac
(#) alex0 válasza VillTMK hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
A rajzon az FZT649 PNP-nek van rajzolva, de a katalógus szerint NPN. A paraméterek alapján lehet találni megfelelő helyettesítőt.
(#) Ge Lee válasza VillTMK hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
A tranyót nem tudom mivel helyettesíthetnéd (alacsony szaturációs feszültségű típus, 25V/3A-es), de szerintem mezei tranyó is jó oda ami ezt az áramot bírja. A fetek helyett meg szinte bármilyen 500V/30A-es jó. Mondjuk ha összesen ez a 2db van benne akkor az elég karcsú, nem ártana ha legalább 40-45A-es lenne. Vagy ha elfér tegyél be helyette 2-2db IRFP460-at vagy 2SK2837-et párhuzamosan.
(#) Tubi56 válasza alex0 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Itt van Jpg-ben

240A.jpg
    
Következő: »»   294 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem