Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   132 / 375
(#) Stewe válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
(#) emmzolee válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Én annak idején találtam jót. Beteszem neked ide tömörítve.
Nézd meg. Nagyon jó.
(#) mazso1988 válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Megkukkantom köszi.
(#) mezpal hozzászólása Júl 27, 2012 2 /
 
CSAK *****
A fórumban tilos a hirdetés! -- moderator
(#) nagy hoho hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Kérek egy kis segítséget: a KH56KM2 UO15 léptető motorról tudtok valamit? Az adatlapján 1,2 Volt 2,1 Amper szerepel.
(#) emmzolee válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Múltkor néztem én ezt. 1Nm-es lehet. A HobbiCNC-n árulták. Többet nem nagyon sikerült róla meg tudnom.
(#) SALáta válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ha 1 Nm körüli és ilyen kis feszültségű esetleg bipoláris kötésbe igaz az áram akkor az jó kis cucc.
(#) WaRL0 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ne haragudj. Megkérhetnélek, hogy dobd átt a hozzászólásom a cnc-s topikba ?

Köszi, és még egyszer bocsánat.
(#) WaRL0 hozzászólása Júl 29, 2012 /
 
Sziasztok. Napokban lessz nálam egy cnc maró és életet kéne lehelni bele. 100% ossan kész van már csak a programmal kéne foglalkozni. Es ez az a rész amihez én egyán talán nem értek.
(#) gulasoft válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Hát két nap alatt nem fogsz mindent megtanulni. Kéne egy felületmodelező cad, egy marópálya készítő cam, és némi ismeret a mach3-hoz. De állj neki, és menni fog.
(#) WaRL0 hozzászólása Júl 29, 2012 /
 
Addig lessz nálam a cnc ameddig meg nem tanulok vele dolgozni rendessen. Tudnál ajánlani pár progit ?
(#) nagy hoho válasza SALáta hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Unipoláris, pont a nyomatéka hiányzik
(#) nagy hoho válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Köszi, én is 1Nm-re saccoltam. Megveszem aztán meglátom.
(#) gulasoft válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
EdgeCam, SolidEdge, SolidWorks, MasterCam, artcam
Ezek azért fizetős progik.
(#) Pali79 hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Van valakinek tapasztalata, hogy USB-párhuzamos átalakító kábelt mennyire szereti a mach3 és a kínai vezérlő kombó? Vagy inkább vegyek pcmcia-t?
(#) gulasoft válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Nem szereti. Spéci kártyát csinálnak hozzá a hobbycnc oldalon keress rá.
(#) Pali79 válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Úgy nézem a hobbycnc.hu oldal megszűnt.
(#) gulasoft válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Dehogy szűnt meg.
Bővebben: Link
25.000Ft
Annyiért kapsz régebbi laptopot printer porttal.
(#) Pali79 válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Nem a fórumról beszélek, mert annak nem sok köze van a www.hobbycnc.hu oldalhoz, az viszont nem elérhető. Úgy látom Magi Istvánnak az RC repülők felé fordult a figyelme és lejárt adomain név regisztrációja.

Hát 25-öt nem ér az biztos.
(#) emmzolee hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Szeretnék összehozni egy főorsó motor fordulatszám stabilizátort.
Van egy DC motorom 21V-os. Mit javasoltok? Hogy kezdjek neki?
A kicsi gépemhez szeretnék egy kicsi motort összehozni.
(#) Stewe válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Két lehetőséged van: A motor "hátsó" végére tacho és analóg szabályozás, vagy külön tengelyként egy forgójeladóval, akár fázisszög szabályozással. Ezzel már azt is elérheted, hogy a szerszám mindig ugyanúgy álljon meg.
(#) emmzolee válasza Stewe hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Kössz.
Hogy néz ki egy "tacho és analóg szabályozás"? Mit jelent az? Én erről még nem igen hallottam.
Mondjuk ezt se tudom elképzelni milyen lehet. "külön tengelyként egy forgójeladóval, akár fázisszög szabályozással"

Meg tennéd, hogy mesélsz róla? Esetleg rajz vagy leírás is jól jönne.


Találtam a neten ilyeneket.:
Bővebben: Link 1
Bővebben: Link 2
Bővebben: Link 3
Ilyesmikre gondolsz?
(#) Stewe válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Ha tachogenerátorral kötöd össze, akkor mindig pontos fordulatszámjeled van, amit egy beállított alapjellel összehasonlítva lehetőség van egy nagyon pontos fordulatszám szabályozásra. A szabályozás keménységét, az erősítést természetesen a motorhoz és a terhelési viszonyokhoz kell megválasztani.

A forgójeladó esetén digitálisan értékelhető a motor forgómozgása, és ha van referenciapontja (általában van) akkor a pillanatnyi szöghelyzet is beállítható, vagy egyéb mozgásokkal szinkronizálható szervóhajtás hozható össze, mint például a menet esztergálás főorsóból, bár ez fél marék paraszthajszállal túl van a hobbykategórián
(#) emmzolee válasza Stewe hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Még mindig nem lettem okosabb.
Azt már tudom, hogy a fázis szögessel nem kell foglalkozni.
(#) tomics76 hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Sziasztok. Tudja valaki ,hogy lehet perforált zártszelvényt kapni?
(#) bankimajki válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Szia, az analóg tacho generátoros szabályozás abban merül ki, hogy a motort, mint tachogenerátort is használod egyszerre. Működő állapotban a motort egy hídba kötve alkalmazod és a híd a működés fordulatszámára van kiegyenlítve. Ha megváltozik a fordulatszáma, akkor a híd egyensúlya megbomlik. És analóg módon beavatkozik. (Ezt a trükköt használják a CD motoroknál és magnómotoroknál is az egyenletes sebesség elérésére.) A forgó jeladós elég egyértelmű. A jelek másodpercenkénti száma alapján szabályozza a fordulatszámot.

Üdv.: Miki
(#) emmzolee válasza bankimajki hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Hello

Ez a tachogenerátoros megoldás nagyon jó lenne. Nincs esetleg valami rajzod amin el lehetne indulni? Esetleg egy jól működö cucc rajza?

Kinéztem egy frankó mocit lehet meg kéne venni.
12-48V SPINDLE MOTOR az ebay-ről
Ilyenhez akarok valamit össze dobni. És a hab a tortán az lenne, ha a Mach3 tudná a fordulatszámát automatikusan kezelni.
(#) nagy hoho hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Tudja valaki, hogy 16 mm-es köszörült tengelyt hol lehet kapni kis tételben. Ramotainak van de a postaköltség többe van mint a tengely.
(#) gulasoft válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
cncdrive.hu
(#) bankimajki válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Szia csatolok egy kis elméletet és egy rajzot is. Bár ez kis teljesítményű mocihoz való. Ha megérted a lényeget, akkor nem nehéz megcsinálni nagyobb teljesítményre sem.

Üdv.: Miki
Következő: »»   132 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem