Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1751 / 3960
(#) tanulo99 válasza gabrisherceg hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Ezzel az a probléma hogy a hangfalak túl nagy áramot kapnak ahhoz hogy így lehessen szabályozni. Magyarul a potinak túl kicsi a teljesítménye mert ha például egy hangfalad 100 wattos és te 20 wattot akarsz kihozni belőle de az erősítő maxra van tekerve akkor 80 wattot kell elfűtenie ilyen poti meg nincs vagy az iparinak a mérete meg az ára... Valahol az erősítőn belül a 6 jelet kéne külön külön szabályozni mert ugye 6 kis erősítő van benne és ezeknek a bemenetét kéne lefogni.
(#) kokozo válasza minicooper hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Szia Csinálj inkább ic-vel erősítőt, pl tda 2030 ahhoz se kell sok alkatrész és tudja a 10W-ot!
(#) SzAndras00 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Nagy tisztelettel, igazad van. Viszont akkor is kell hozzá foglalat, és előtét. Ugye?
(#) kadarist válasza SzAndras00 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Foglalat nem kell, ha tud ügyesen forrasztani a kérdező és ismeri a zsugorcsövet
(#) SzAndras00 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Szerinted akkor megkérdezte volna?
(#) kadarist válasza SzAndras00 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Nagy tisztelettel, igazad van.
(#) tras válasza Imre hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Persze. (pont)
(#) Moderátor hozzászólása Aug 3, 2012
 
Tisztelt Fórumtársak!
A téma fejlécében nem véletlenül van a sárga alapon kiemelt szövegrész, de ha valakinek elkerülte volna a figyelmét, akkor erre a részére gondolok:
"...büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!"

(A félreértések elkerülése végett: Az "up", a "please", és hasonlók is tiltottak!)
Végül, de nem utolsó sorban: Érdemes elolvasni!
(#) gabrisherceg válasza tanulo99 hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Köszönöm, igen elég nagy teljesítményűek, egyenként 100 wattosak a hangfalak. Lehet menün belül állítani, csak macerás, meg nem mindig ugyanonnan nézem a filmeket/tv-t és ezekre lett volna jó, hogy ilyenkor csak állítok rajta egy keveset.
Köszönöm azért!
(#) tras hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Jó reggelt, az FM adómnak hogy tudnám meg mérni milyen erősen sugározza az adást?
(#) tras válasza tras hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Illetve amikkor beállítom akkor mivel tudnám meg mérni hogy most a legerősebb a jel?
(#) vicsys válasza tras hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Talán egy teljesítmény mérővel...? Bővebben: Link
(#) solti_imre hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Sajnos megsérült a Tina9 telepítő CD-m, a biztonsági másolatom pedig elveszett. Tudna valaki segíteni?
(#) belganarancs hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Megépítettem ezt.A 3voltos verziót,ami az oldal alján található meg.Van egy deprez műszeres kis kiegészítő kapcsolás hozzá,azt szeretném megcsinálni.Sikerült beszereznem egy nálam 3 évvel idősebb Ganz műszert,100uA-es de csak 60mV-ot visel el.Tudna nekem valaki segíteni átméretezni az áramkört erre a műszerre?

Üdv.:Zoli
(#) molnarf10 hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Tisztelt Ügyintéző!
Öt éve vettem egy GALACTIK televiziót. Elveszlődöt
a távirányitója. Vettem egy universzális(betanitható) távirányitót, de a használati útasitásában ez a tipusu televizió nem szerepel. Eltudná küldeni ennek a televi-
ziónak a kódját amit beviszek a távirányitóba, ezután
tudom müködtetni a televiziót az új távirányitóval.
Üdv. Ferenc
(#) qvasz2 válasza molnarf10 hozzászólására (») Aug 3, 2012 / 1
 
Nézd csak! A kereső csodákra képes! És nem is fáj, ha használod! Bővebben: Link
Sőt ! :google:
Bővebben: Link
(#) fordkapcs válasza solti_imre hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Az enyém is megsérült valami mkódot kér meg ilyenek... rögtön ki is dobtam. Még jó, hogy a 8-as nem sérült meg. Ha van valakinek biztonsági másolata a 9.-ről, azt én is szívesen fogadnám
(#) vmikolka hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Sziasztok, adott egy daewoo dty-28a8s tv. hosszú idő óta nem volt bekapcsolva. Tökéletesen működött egy ideig, aztán a kép összeugrott középre kb 20 cm-es csíkra. Mi lehet a hiba oka?
(#) fobq hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Sziasztok!
A D2012 tranzisztor datasheetes adatlapján a lábazásra rajz nincs, csak: 1 - emitter; 2 - collector; 3 - base. Ha a tranzisztor feliratos oldalát nézem, lábakkal lefelé, akkor az 1-es láb a bal szélső? Vagy melyik? A lábak fölött nincs semmilyen jelölés.
Kösz.
(#) qvasz2 válasza fobq hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Ha belinkelnéd azt az adatlapot, mi is megnézhetnénk miről beszélsz . . .
(#) qvasz2 válasza fobq hozzászólására (») Aug 3, 2012 / 1
 
Itt egy normális adatlap, ezen mindent megtalálsz:
Bővebben: Link
(#) lóri válasza vmikolka hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
A függőleges eltérítéssel történt valami.De a tv szerelős topic- ba tedd fel a kérdést.
(#) minicooper hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Hali!

Létezik egyenáramú feszültségnövelő? Pl: input 12VDC output 24VDC

És ha igen akkor ez az?
(#) pucuka válasza minicooper hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Létezik, és ez az. Elnevezései, inverter, konverter, transzverter. ez irányban kutakodj.
(#) Imre válasza minicooper hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
(#) pucuka válasza Imre hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Miért nem lehet egyszerűen konverter?
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
A "step up" kifejezés jelzi, hogy feszültségnövelő. Ez egy ilyen nemzetközileg elfogadott formula. A másik forma a "boost converter", ami ugyanazt jelöli.
(#) minicooper válasza Imre hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Csak példának írtam. Valójában 4.5-ről kellene 12-re.
S köszönöm a válaszokat!
(#) vmikolka válasza lóri hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
próbálom azt tenni. köszönöm-
(#) fobq válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Köszönöm, így már menni fog.
Következő: »»   1751 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem