Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Active Crossover
 
Témaindító: Resident, idő: Jan 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 6
(#) dbase válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
Nem tom mit alkothattál, de az elmélet és a teszt az valósat mutat.
(#) szabi83 válasza dbase hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
kiszámoltam az adott értékre (80hz) és össze raktam... 2 esetleg 3 kondiból ált 1 kondi érték, mivel olyan értékek jöttek ki, h olyat nem lehet kapni... ennyi..

a tesztet mivel kreáltad ?
(#) dB_Thunder válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 25, 2006 /
 
Szűrő...ahogy megbeszéltük:
(#) Resident válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 25, 2006 /
 
Köszi, ezt az .SCH kiterjesztésűt mivel tudom megnyitni?
(#) szabi83 válasza Resident hozzászólására (») Feb 25, 2006 /
 
Tina -val

köszi Dbass
r6 után van a szűrő igez, nekem csak az kellene
(#) dB_Thunder válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 25, 2006 /
 
Akinek csináltam még nem építette + mivel érettségire készül..
Ezért nyákterv sincs.Kb 1 óra alatt +van..
(#) Resident válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
szabi83 ->>>http://www.electronics-lab.com/projects/audio/008/index.html >>>ezen a kepen, a potik:
-47K log
-22K

ezek mit takarnak??? segítsetek plz, mert kesz van teljsen csak a két potmeter hianyzik, és nem toom, hogy milyet vegyek!
Köszi!!!
(#) szabi83 válasza Resident hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
1 db 47K B-s mono poti
1 db 22K A-s stereo poti

ezt csinálom én is pont
(#) Resident válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
Oksi köszi! Még egy kérdés, a rajz közepén van a 220n-os kondi, mellette a 180n-os kondi, azt írják a megjegyzéseknél, hogy ugye így jön ki a 400nF. Szerinted meg lehet csinálni úgy is, hogy egyből berakok egy 400nF-osat, a kettő db helyett?
(#) szabi83 válasza Resident hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
persze
(#) Resident válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
írj ha sikerült megcsinálnod, én elkészítettem, de mintha valami nem lenne 100 as ... nem tudom mi lehet, a bemenetet és a kimenetet nem igazán értem, +-12-es tápomnak kicsit trafóból van, de szerintem nem kell neki olyan nagy áramellátás. (táp egyébként jó), de kellett ugye egy led is bele, azt írták a srácok az angol oldalon, az is pilákol, de én nem toom, valami gas lehet. Talán az IC-m nem jó? TL072-est raktam bele. Potik: 50K logaritmikus, 25K líneáris. 220n, és 180n helyett egyből ugye 400n. Írj, ha tudsz valami okosságot. Köszi!
(#) dB_Thunder válasza Resident hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Forditsd meg a LEDet! Mit nem értesz a be és a kimeneteken?!? Van stereo bemeneted jobb és bal csatorna,és van 1 monó kimeneted, mert ugye mélyláda csak 1 kell ! Az áramkör egyébként összegzi a jobb és a bal csatorna jelét aztán 12 dB/oktávval vágja a magashangokat a stereó potival beállított frekin.
Remélem segítetem!
(#) dB_Thunder válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Idézet:
„r6 után van a szűrő igez,”

IGEN
(#) Resident válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
A led világít, de ha megfordítom akkkor nem fog... vagy? A bemenetet az összegzés miatt nem értettem... Valaki elmondhatná nekem a titkot, hogyan lehet sztercsi jackdugót forrasztani, mert nekem nem sikerül jelet vinni a készülékembe ezek szerint... ja és a kimenetet is el kéne magyarázni... Köszi mindent, és a hülye kérdéseimet meg nézzétek el, elvégre egy csomó topikban olvastam már, hogy : "Ha valamit nem tudsz/értesz akkor itt az ideje, hogy kérdezz" Köszi!
(#) dB_Thunder válasza Resident hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Tehát: a jackdugót pl: forrasztópálkával lehet forrasztani!
Félre a tréfát! Érdemes használmi egy csöpp sósavat mert akkor meg is marad az ón rajta..Bekötése:a legelső érdekes alakú gyűrű a BAL(L) oldal, a középső a JOBB(R), a legbelső amire a bukrokatot lehet csavarozni az a FÖLD(GND)!A bekötési oldalt pedig kicsipogtatod!
Árnyékolt vezeték bekötése:a belső szigetelt a jel(bal, vagy jobb) az a sok drótszál ami a belső eret körbeveszi az a föld.
Bemenet bekötése: a földet arra a szép nagy felületre forraszd ami körbefut a nyákon(tehát a földfóliára) ez a vezetősáv egyben a kimenet és a táp földje TEHÁT azokat is rá kell forrasztani!! A két jelet a két ellenállásra menő forrszemre kell forrasztani. Remélem a kimenet így már 1értelmű:az ellenállatról jövő a jel,a föld pedig...
JA és ha világít a led akkor ne fordítsd meg(mert nem fog...) !

Hú de sokba lesz ez neked !!
(#) Resident válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
A lényeg a bekötés lett volna, de köszi, hogy mindent így ilyen szépen elmagyarztál. Amint lesz idő, azonnal megcsinálom. És amint lesz egy kis pénzem, azonnal elmegyünk és iszunk valamit! KÖSZ mindent!
(#) Ferix_ válasza Resident hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
en is ilyen potikat raktam bele
menyiben befolyasolhatja ez egesz rendszert ez a kicsi elteres?
(#) Resident válasza Ferix_ hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Nekem azt mondta a tanárom, hogy nem befolyásolja nagyon, 2%-ot talán.
(#) Resident válasza Resident hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Egyébként rohattul nem műxik az egész, szóval, nem tudom, hogy mi lehet a gond
panel az jó, alkatrészek is jól vannak berakva, fogalmam nincs mi lehet a gond.
(#) dbase válasza Resident hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Alapokkal kéne kezdeni.Sok rajzot nézegetni,leírásokat olvasni, és rájönni az egész lényegére.
Nekem sem sikerült minden elsőre.Szerintem keress valami szakit a közelben,mert így az éteren keresztül így nehéz segíteni.
De hajrá!!
(#) dB_Thunder válasza Resident hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Gyömöszölj fel 1 fotót az egész xarról. Hátha tudunk akkor segíteni!
(#) Ferix_ válasza Resident hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
en megepitettem tegnap es nekem kitunoen mukodik igaz h csak 12V rol de majd a kozeljovoben megkapja a 15 voltjat.nem olyan sepen lett megcsinalva inkabb a gyorsasagra torekedtem de nem tudom h miert itt egy kep rola

DSCF0013.JPG
    
(#) dbase válasza Ferix_ hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Elkészült a cross panelterve ,csak a vég ic-kkel, a meghajtó ic nem tudom mi legyen még,au majd lehet stereo lesz .Ha valakit érdekel a téma kérem nézze át a tervet.
kösz.
(#) szabi83 válasza Resident hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
nah össze raktam én is!
de elbarkácsoltam és kerestem a hibámat DE meg lett
a +12v ágban 10 ohm helyet 10k-sat raktam (a led előtét-ellenállasa melleti ellenállat.)
amugy jó pár dolgot nem úgy csináltam ahogy ott az oldalon le van irva
azaz:
stereo poti elötti 4.7 k helyet 3.6 k
stereo poti nem 22k-s hanem 50k-s
a 47k B poti helyett 47k A -s trimmert
a led előtét-ellenállasa 1K5 helyet 1k
a 400nF helyet 440nF
a 39pF helyet 47pF
ennyi.
és jól müxik

üdv
ui: kép télleg segítene!
a képem nem a legjobb min

PIC_0106.JPG
    
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 6, 2006 /
 
a trimmert axem kiveszem, teszek be egy 47k állatott.
(#) Resident válasza Ferix_ hozzászólására (») Márc 7, 2006 /
 
Srácok, megvan a hibám! ennyire hülye hogy lehettem, azt mondtam, h működik a tápom, de nem... a +ban csak 5V-ot ad... szar a 7812-es IC-m... amúgy suliba ki lett prószálva a vágó, és működik! köszi, mindent!!!!
(#) damatic válasza Resident hozzászólására (») Márc 7, 2006 /
 
king!
(#) isamisa válasza damatic hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
Sziasztok.
Én most építem ezt a kapcsolást: Subfilter És nem tudtam venni 39pF-os kondit.
Mit tudnék oda berakni? Az nagyon fontos oda? Nem csak valami magasfrekis szürő?

Köszi: Isa
(#) eSDi válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
Pedig biztos hogy lehet venni 39pF-es kondit mert szabványos érték. azt lehet csinálni hogy kettőt sorba vagy práhuzamosan kötsz. ezt ki kell számolnod hogy hogy jön ki pontosan a 39pF.
(#) vicsys válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
szerintem nyugodtan rakhatsz bele 33pF, 30pF, de sztem még a kvarcokokhoz használt 22pF is jó lesz...
(max2-t párhuzamosan)
[link=http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/subwoofer_-_alul_atereszto_szuro.html?pg=2&Submit=%3E%3E]http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/subwoofer_-_alul_ateresz...%3E%3E[/link]
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem