Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-S Műholdas digitális TV problémák
Lapozás: OK   34 / 44
(#) slezak70 hozzászólása Aug 17, 2012 /
 
Sziasztok!Egy problémám van,hogy van egy hyundai HSS1165na beltérim és az a kérdésem,hogy mi lehet a baja,hogy a beltéri kijelzőjén egy zöld világít és nem csinál semmit ílyenkor mi van
(#) sancika0811 hozzászólása Aug 19, 2012 /
 
Próbálom befogni az Astrát 19.2E.Dishpointert is használtam.Sat finderem is van.Elméletileg megvan mert ahol a dishpointer mutatja és a sat finder is ott sípol de a beltéri semmilyen műholdra sem reagál.Beltéri típusa: Hyundai HSS 1165-NA Digis. Előre is köszönöm a választ.
(#) orcika70 válasza sancika0811 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
A sat findered maximum műholdpozíció mellet, a beltéri egység főmenüjében a TP/szerkesztés keresés ablakban, a műhold nevét a számodra kívántra beállítva látnod kell a bal alsó sarokban a jelszinteket, hogy mennyire volt sikeres az antenna pozíció beállítás.
(#) sancika0811 válasza orcika70 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
De a sat finderem hogyha jelez még 6-ot sem éri el.Beállítom 5-re jelez a digi műholdjánál(Az astráét is meg találtam de ugyanez) mert régen itt volt felrakva jelez is de mint ahogy írtam még a 6-ot sem éri el. Akármilyen műholdat találok egyiknél sem éri el. Nem értem.Mondjuk a parabola előtt van egy mellék épület de régen működött egy másik ugyanilyen parabolával és beltérivel.
(#) orcika70 válasza sancika0811 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
A beltéri egységeden ahogy már az előbbiekben utaltam rá a jelszintek %-ban mit mutatnak?
(#) sancika0811 válasza orcika70 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
10% 10% mindig. akármelyik műholdnál kábelezés, fej jó.Akk mi a baj??
(#) orcika70 válasza sancika0811 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Alaposan nézd át a kábel F csatlakozó végpontjait csavard le érintkezési hiba, zárlat. Ha van multimétered szakadás vizsgálatot végezz a kábelen. Ha van ismerősöd akinél volna működő műholdrendszer, esetleg nála le ellenőrizhetnéd a beltérit és a fejet.
(#) sancika0811 válasza orcika70 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Rendben megpróbálom!
(#) sancika0811 válasza orcika70 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Egyébként szakadás nem lehetséges mert a sat finder meg működik. Ja és még egy kérdés a sat finder miért nem jelez 10-ig ha műholdat talál?
(#) orcika70 válasza sancika0811 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Az antenna átmérő nagyban befolyásolja a befogott műholdjelből mennyit gyűjt össze. A műholdak többsége nyugat Európába sugároznak, és minél keletebre helyezünk antennát, annál nagyobb átmérővel kell számolni, a megfelelő minőség elérése érdekében.
(#) sancika0811 válasza orcika70 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Balmazújvárosban lakom. Itt elég a 75x80cm?
(#) orcika70 válasza sancika0811 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Annak elégnek kell lennie. Nálad beállítás probléma van, ha minden működő képes. Keresd tovább a műhold jelet,csak türelmesen.
(#) StMiklos válasza sancika0811 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Szevasz
40 centis campingantennával tudom fogni a Thort (Digi, Upc), igaz időjárástartalék gyakorlatilag nincs, beállításra igen kélnyes méretei miatt. A Te antennád legalább 3* akkora felületű, bőven sok..
Az én SATfinderem se leng ki 10-ig, kb 9-ig megy maximum.
De hol áll a potméter a jobb alsó sarokban? Ahogy javul a beállítást azt kell fokozatosan visszavenni.
Az egyes műholdak transzponderei messze nem egyformák "erőben". nagy különbség van köztük. Célszerű a beállítást a legnagyobbal kezdeni.
Üdv: StMiklos
Majd akkor jelenik meg valami kép"kocka", ha jelerősség eléri az 50%-ot, bár műholdvevője válogatja...
(#) sancika0811 válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
2-3 úgy is ha még nincs rajta az lnb csak a beltéri.Max 6-ig megy fel ha műholdat talál.Ja meg még egy dolog amikor beállítom 5-re elveszem a kezem állítanám befelé és amikor hozzá érek a fejtartóhoz egyből sípol.Ezt nem értem.Hibás a satfinderem??
(#) csomix hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Segitseget szeretnek kerni svedorszagban lakom es most vettem egy parabola es egy belteri egyseget de semmilyen szatelitet nem hoz be gozom nincs hogy mit csinaljak segitene valaki?Ha kihuzom az antenat akkor is allandoan 15 % on van a jel de foljebb nem sikerult meg mozditanom.segitsetek legyszi
(#) Action2K válasza csomix hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Szia! Segítünk nagyon szívesen, de legalább a város nevét elárulhattad volna, illetve, hogy melyik műholdat szeretnéd fogni.
(#) csomix hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
A falu neve Torup es halland megye svedorszag es a Thor szatelitet kene fogjam
(#) ebalazs hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
A (nagyon kezdő) kérdésem a következő: ismerősöm felajánlott nekem egy parabola szettet, mivel ő évekkel ezelőtt áttért kábeltévére. A szettben van: tükör kb 90cm (pontosan nem mértem le), 2 db fej(egy egyes és egy dupla, mivel két tévéhez használták) és két darab STRONG SRT 500 LT beltéri. A mai világban lehet ezzel tévézni, vagy már elavult? Ha jól sejtem, a beltéri analóg lehet, 2001-es modell. Neten keresgélve megtaláltam a paramétereit:
STRONG - SRT 500 LT
• 500 Channels
• 950és2150 MHz, C/KU band
• 1 IF Input Tuner and 1 Bandwidth (27 MHz)
• Low Threshold Tuner, 32 steps
• Automatic Frequency control
• DiSEqC 1.0
• Adjustable Local Oscillator
• PLL Modulator Ch 28 - 47
• 2 Scarts (TV & Decoder/VCR)
• 2 RCA Jacks
• Data Transfer by SCART
• Dynamic Noise Reduction (DNR)
• 8 Audio Bandwidths (110, 130, 180, 230, 280, 330, 380, 500KHz)

Forgató motor nincs.
Használható ez még Duna, M1 vagy Duna II vételre? Különben nincs értelme elhoznom.
(#) Action2K válasza csomix hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Elevation: 24.0°
Azimuth (true): 196.4°
Azimuth (magn.): 193.3°
LNB Skew: 8.9° Turn clockwise standing behind the dish
Viszont, lehet, hogy még a 120 cm-es antennával sem jön minden transponder.
(#) Action2K válasza ebalazs hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Szia! Ez egy analóg beltéri, hagyd a fenébe, már nem jó.
(#) csomix válasza Action2K hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Ne haragudjal de ebbol nem sokat ertek.kicsit emberibb nyelvre leforditanad? Es mi az a transpoder?
(#) kadarist válasza csomix hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Szia!
Azt akarta kifejezni a fórumtárs, hogy hívj szakembert a beállításhoz.
(#) csomix hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Hat hivnek en szivesen de az a baj hogy itt gozom nincs kit tudnek hivni ugy hogy sajna csak magamra szamithatok.
(#) Action2K válasza csomix hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Mekkora az antenna, milyen típusú a beltéri és milyen csatornákat szeretnél nézni?
(#) ebalazs válasza Action2K hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Köszi a választ!
Azt tudtam, hogy a német csatornák már csak digitálisan nézhetőek, de a magyarokkal nem voltam tisztában.
(#) StMiklos válasza sancika0811 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Szevasz!
Bocs, de nem tudtam erre járni..
Fejtaróhoz?
Lehet félreértek valamit, de a tükröt kell állítani, nem a fejtartót mozdítani, mert kimozdítod a fejet a fókuszból, ha egyáltalán ott van, mert ez nem olyan biztos.
Az én új antennámon igencsak rossz helyre került a fej, nem volt jó az eredeti beállítás, módosítani kellett.
Elnézést, de nem tudom mikor sípol a SatFinder, akkor ha jó (javul), vagy akkor ha rossz (romlok).
Sokáig szoktam állítani, finomítani, az első tán az volt, hogy átvágtam a sípolójához tartozó fóliát, mert idegesített, azóta nincs, de hát nem is fütyülőre állítok.
Dreambox műholdvevőm van és androidos telefonom, a dreambox WiFin keresztül "küldi" utánam a beállítási értéket. Ez a BER (BitErrorRate).
Ez kb. azt jelent hány bitet használ fel a jelfolyamból a hibás képrészletek javítására.
80 centis tükörrel minden további nélkül elérhető Thoron a 0.
Még két fej van fenn, egyik a Hotbirdöt, a másik az Astrát "nézi".
Miután ezek már fókuszon kívül vannak, csökken a jel erőssége. Hotbirdön még van transzponder, ahol megy a 0 BER, de az Astrán már nem megy, ott 300 és 4000 között még hibátlan a kép, afölött már itt-ott kocka.
Kb. ennyi, ezzel együtt a hold alapkereséséhez használom a SatFidert.
Üdv: StMiklos
(#) krisi2 hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a Digi tv-s parabolám beállításához. Néhány héttel ezelőttig hiba nélkül működött. Aztán valahogy minden törlődött a beltériből, szereztem újat, újra kábeleztem az egész rendszert, új lnb is van, de semmilyen módon nem találok egy műholdat sem. A beltérin a jelszint ugrál 19, 25, 38 százalékon, a minőség pedig stabilan stagnál 7 százalékon. Akárhogyan állítom,forgatom, tekerem semmi sem változik. Kérem, akinek van ötlete segítsen.
Köszönettel: Krisi2
(#) krisi2 hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a Digi tv-s parabolám beállításához. Néhány héttel ezelőttig hiba nélkül működött. Aztán valahogy minden törlődött a beltériből, szereztem újat, újra kábeleztem az egész rendszert, új lnb is van, de semmilyen módon nem találok egy műholdat sem. A beltérin a jelszint ugrál 19, 25, 38 százalékon, a minőség pedig stabilan stagnál 7 százalékon. Akárhogyan állítom,forgatom, tekerem semmi sem változik. Kérem, akinek van ötlete segítsen.
Köszönettel: Krisi2
(#) StMiklos válasza krisi2 hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Szevasz!
Elég nehéz egy komplett beállítást leírni, ha nem ismert a kérdező ez irányú "képzettsége".
Inkább egyelőre arra reagálnék, hogy a DIGI párosítja a kártyát a beltérivel, tehát másik (akár ugyanolyan típusú) beltérivel nem fog működni a kártya.
Üdv: StMiklos
(#) Attika66 hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Hollandiában dolgozom és DIGI beltérim van, eddig hibátlanul üzemelt, de sajnos munka miatt költöztünk.
Megpróbáltam beállítani az antennát, de csak részben sikerült!!!
Az antenna csak a vertikális adásokat veszi, horizontálisat sajnos nem!!!!
Jel erősségem 80 % feletti.
Tud valaki esetleg tanácsot adni, mi az amit elrontottam!!!!
Előre is köszi!
Következő: »»   34 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem