Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   137 / 244
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Aug 23, 2012 / 1
 
Nekem ilyen frekiátmenet jött ki (csatoltam).

freki.png
    
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Édes"faterom" is hídba kötve sacper 200 wattról hangosított.. Attól függ hogy most mit hívunk hangosító teljesítménynek... 200 watt az szinte alap hogy az.
(#) Alkotó válasza compaqamplifier hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
A hangosításra szánt és a "HI-FI" erősítő között nem csak a teljesítményben van különbség, hanem alapvetően másképp vannak megtervezve.
És ezen nem változtat az, ha egyik-másik példány, érintőlegesen átér az ellenkező csoportba.
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Szerintem a quad egyáltalán nem jó hangosításra.
Az egy dolog, hogy használták erre a célra is (meg használják)

Ha megfigyelsz egy nagy teljesítményű PA erősítőt működés közben hallhatod, hogy más hangja van. Sokkal erősebb, dinamikusabb.
Ütősebb hangképet ad.
A quad (meg a többi hifi) ezekhez képest gyenge.

A PA pedig nem HiFi és szerintem soha nem is lesz. Ez ennyire egyszerű.
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Én 3szoros csúcsokat mértem még mikor igénytelenül raktam össze a Quadomat. Bár most se menne fölé, mert a táp nem is engedné...
(#) Ge Lee válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
[OFF]Szerintem meg egy jó nagy marhaság. Bármelyik végfokkal lehet hangosítani és "hifizni" is, már ha megüti azt a mércét. A PA erősítőnek azért van más hangja mert egyrészt a legtöbb "nem üti meg azt a mércét", másrészt a teljesítményénél fogva nagyobb dinamikai tartaléka van. 80W-on vesd össze a PA-t a Quad-al, és akkor majd rájössz hogy sok kiszenekar miért használja még ma is.
(#) AD Razglas C.S.S válasza sound.man hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Szeva ez egy kicsit gyenge nem? 107 decibel az basszusban nem sok,vegank van 140 decibeles tolcserjei, igaz az vega....
(#) sound.man válasza AD Razglas C.S.S hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
140dB az nem 1W-on van.. Az érzékenység 1W/1m amit látsz ábrát azt a láda 1W/1m-re tudná.
(#) AD Razglas C.S.S válasza sound.man hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Igy gondolod?1w1m?Bővebben: Link
(#) sound.man válasza AD Razglas C.S.S hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
1W/1m. Nem igazán tudom miért linkelted be.
(#) kamaro hozzászólása Aug 25, 2012 /
 
Sziasztok! Egy mély ládáról érdekelne a véleményetek. MNC Sunset hangszórót tartalmaz, 20cm 200/360W. A láda 21liter 40x30x24 cm. Szerintetek ezek alapján lehet értékelhető basszusa? Jelenleg egy SAL 10BP-m van 200W max. jobb lenne ez az MNC? Az MNC 85dB/W/m tud de a SAL-ról nem találom ezt az adatot.
(#) csabacsaba hozzászólása Aug 25, 2012 1 /
 
Sziasztok!
Ebbe a topickba irom mert ebbe sok hangszoro ismero forum tars van.
Valaki ezt a hangszorot ismeri?( Alien AN-2718 nevre halgat)
Magnes 150Oz
Bobina 4 inch
SPL: 99dB/W/M
Teljesitmeny 800w
Suly 13,2Kg
Vaz durraluminium.
Az ara olyan 45.000 ft fele van.
Szerintetek olyan jo hangja van ahogy kinez?
Megfelene Martin Wsx 18 ladaba?

25000.jpg
    
(#) compaqamplifier válasza AD Razglas C.S.S hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
basszusból 130 dB az alap...
(#) szalkagyuri hozzászólása Aug 25, 2012 /
 
Sziasztok
Nagy segítségre lenne szükségem mivel már csapódtam be és nem szeretnék még egyszer lenne egy aktív hangfal van egy szintetizátorom ahhoz szeretném használni+énekelni
megér szerintetek 55000ft ot
véleményetek fontos számomra hisz 3hónapja gyűjtögetem a pénzem rá
Bővebben: Link
(#) compaqamplifier válasza szalkagyuri hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
PMPO 1500 watt :d inkább gyüjtsél még egy picit, vagy ha van asztalos ismerősöd akkor csináltass két hangfalat...
(#) szalkagyuri válasza compaqamplifier hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
szia ezt hogy érted?? nem jó?
(#) compaqamplifier hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
Egy Compressort szeretnék építeni, tud-e valaki segíteni?
(#) bajtaig válasza compaqamplifier hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
(#) ptesza válasza szalkagyuri hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Elmegy a kedved az élettől is nemhogy a zenéléstől.

Neked két fából készült TOP láda kell. 12-15" hangszóróval és nem piezó magassal. Legalább ring , de inkább tölcséres magassal.

Külön erősítő , és egy keverő. Vagy keverőerősítő. Esetleg erősítőt lehet építeni is. pl TDA 7294 hid az 200 W -ot tud az bőven elég hangszerhez.

Ha top ládákat is is inkább építenél akkor gyere át a hangdoboz szubláda topikba. (hangszórókat ne vegyél előre semmit...)

Bóvlikat ne vegyél...
(#) szalkagyuri hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
köszi!
erősítő építésbe nem vagyok valami jártas esetleg pénzér kb 40000ft rászánnák tudnál segíteni nekem ebben?? mert azért egy keverőpult elég drága magába ha az erősítőt mondjuk úgy megépitetném visszhangot lehetne csinálni hozzá?
segítségedet előre köszönöm!!
(#) szalkagyuri hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
Moderátornak bocsi a mondat eleji kisbetűér de valami oknál fogva nem engedte módosítani mikor észrevettem lassan billentyűzetet kellesz cserélnem.
(#) sound.man válasza compaqamplifier hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Látod a görbét, számolj egy átlag érzékenységet, utána számold ki, hogy hány Watt kell 130dB-hez.
(#) habazutty válasza szalkagyuri hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Szia!

Lehet, hogy meg fognak kövezni, de saját tapasztalatból mondom, hogy nem kell félni az akár 10-15 éves használt PA berendezésektől sem. A helyedben gyűjtenék még egy picit és szétnéznék a különböző hangtechnikával foglalkoó aprókban. Annak idején épített Reflex Baby koppintásom volt gyári hangszóróival. Ha nem hajtotta szét az ember akkor hosszan hallgatható volt. Egy lagziba vagy hasonló helyre untig elég lehet. De ez csak egy példa. Jópár éve 30 Ezerért adtam őket el. 20-25 körül már találni végfokot is a megbízhatóbb márkák közül. Inkább ezek, mint beégni egy csecsás, de megbízhatatlan holmival.
És ami nagyon fontos! A Vaterát meg ilyeneket felejtsd el. Rengeteg apró foglalkozik hangtechnikával. Ha kinéztél valamit, akkor pedig elmenni, meghallgatni akár a saját szintiddel.

Remélem tudtam segíteni.

Ui: ptesza fórumtárssal egyetértek, de erősítőt inkább vennék...
(#) compaqamplifier válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Mekkora jófej vagy! Köszi szépen Kijelzőt azt hova tegyek? Rendes mutatósra gondolok.
(#) compaqamplifier válasza habazutty hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Egyáltalán nem, de ha itt van a he-n akkor mérnem építesz te is?
(#) habazutty válasza compaqamplifier hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Mit kellene építenem?
(#) compaqamplifier válasza habazutty hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Hangosító cuccot.
(#) bajtaig válasza compaqamplifier hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
A meter címkével jelzett pontra.
Tudom hogy jó fej vagyok, meg szerény is!
(#) ptesza válasza habazutty hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
http://bolthely.hu/mikroshop/lista/4c795a21091f2_Mixer__kevero_

Ezek közül alkalamas lehet-e valamelyik?

Erősítőnek én ilyenre gondoltam.

http://bolthely.hu/mikroshop/id/00537_KIT_erosito_mono_vegfok_1x_20...C-vel_

Jobban jársz egy ilyen saját építésű végfokkal ,mint egy D osztályú valamivel , amiben nem ismersz a saját hangodra. Kell hozzá egy 5-600W -os toroid trafó , és két jó vagy hűtőborda , meg 2*20000µF elkó , örökös és megbízható lesz azon kívül ,hogy ez eléggé hangos tud lenni.. Itt a He-n nagyon jó fórumja van . Sokan tudnak segíteni.

TOP ládákat én biztosan építenék.
(#) habazutty válasza ptesza hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Lehet, hogy valamit félreértettetek...
Én szalkagyuri fórumtársnak próbáltam az első hozzászólásommal segíteni.
Már abbahagytam a diszkózást, hangosítás vagy 6-7 éve. Maradt egy pár kompaktom 12" mélyekkel, ring magasakkal, egy diszkókeverőm, egy SIVA meg egy ZECK végfok. Ma már inkább más területei érdekelnek az elektronikának, nem szándékszok erősítőt építeni, bár ki tudja...
Nemrég "restauráltam" egy corallomat, de azóta be se volt kapcsolva.
Következő: »»   137 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem