Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1123 / 2514
(#) szamóca hozzászólása Aug 29, 2012 /
 
Nos egyes gyártók kezdenek a nagy kapacitások helyett kisebbekkel dolgozni, ugyanis szerintük nem túl jó ez trafónak, s vele az erősítőnek, hiszen nagyobb áramokat kell biztosítani a feltöltéshez.
Cpuffer=0,2*Iki/Ub*fb képlet alapján lehet meghatározni a szükséges kapacitást.
Ahol az Ub az un. búgófeszültség, vagyis a kimeneti feszültség váltakozó komponensének az értéke (V).
Iki/ a kimeneti áram számtani középértéke.
fb pedig az egyenirányított feszültség váltakozó komponensének a frekvenciája (Hz).
A tárolt energiához a pufferkapacitást szorozzuk feszültség négyzetével, és osztjuk kettővel.(C*U^2)/2.
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Az egybe-épített táp és végfok megnehezíti a TDA7294 pontos illesztését a hűtőbordához. Van egy NYÁK-tervem amit nem szükséges rögzíteni, megtartják az IC lábai. Annak érdekében, hogy a meglévő kondenzátoraid beültethetőek legyenek, add meg a méretüket és hozzáigazítom a panelt.
A Graetz-híd közvetlenül a táppanelre volt tervezve? Vissza lehetne rakni. Pár watt-ot (ide értve a TO-220 kérdésedet is) egy darabka lemezzel el lehet vezetni.
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Nagyon köszönöm a tervet.
Az alkatrészeim olyanok, melyek illeszkednek a már itt tárgyalt kapcsolásba. A két 1000µF-os és a 470nF-os kondi 5mm-es lábtávú, az ellenállásoké pedig kb. 7,5. Ezek a 0,4W-os fémréteg ellenállások egyébként.
És akkor a táp 2 pufferkondija és graetz-hídja külön nyákon lesz gondolom.

Megveszem akkor ezeket a lemezeket, biztos ami biztos.

A diódahidat vissza tudom rakni elvileg, mert úgy terveztem a panelt, hogy beforrasztható legyen, ha úgy adódna. Tegyek erre is lemezt ?
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Először nyomtasd ki sima papírra és ellenőrizd beleférnek-e a kondik.
(#) puzzafutár hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma a fiókomban matatva találtam egy TDA7560-as IC (régebben vettem, de nem építettem meg), és gondoltam, hogy most mivel sok szabadidőm van és nem is kell hozzá sok külső alkatrész megépítem. Elvileg minden megvan hozzá, hűtőbordák tömkelege, trafó is van, a tápot még meg kell álmodnom, a kérdésem viszont az, hogy lehet-e hozzá kapni előre legyártott NYÁK lapot? amibe csak beforrasztanám az alkatrészekkel. (Próbálkoztam a nyák készítéssel is egy időben, de nem jött össze sose)
(#) dzsanni94 hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy van egy Trevi HT-2050-es mélyládám és az lenne a probléma ha rákötöm a centerre az egyik hangfalat akkor elkezd búgni mit lehetne vele csinálni?(régebben ki kellet cserélni benne néhány teljesítmény ellenállást és miután sikerült kicserélni azután meghalt az egyik ellen állás és a lapra az van ráírva a helyére hogy JR1)
Valaki mondja meg milyen fajta ellenállás.
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
A beültetési rajzodon a két 100µF-os kondi nekem 1000µF-os lesz, aminek az átmérője 12,5-es. Légyszi növeld meg a helyet a nyákon eszerint.
Ezen kívül minden passzol. Köszönöm!
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Remélem így beférnek az 1000µF-ek.
(#) tollaska hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Kedves kollégák mindenkinek köszönöm aki segített megoldani a gondom.
(#) blasz hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Sziasztok nem tudna segíteni valaki nyák készítési ügyben?aki tudna nekem csinálni? Ezt szeretném. köszönöm
(#) peter1995 válasza blasz hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Van egy ismerősöm aki megkért, hogy csináljak neki egy ilyet, de idő hiányában még nem készült el. Mennyire sürgős. Ja és a többi privátban.
(#) blasz válasza peter1995 hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Küldtem privit
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Tökéletes. Köszönöm.
Jelentkezem, ha elkészült.
(#) libertitas hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Tud valaki olyan üzletet (webáruház is akár), ahol kedvező áron lehet venni erősítőhöz fém házat ?
(#) soos csaba válasza libertitas hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Szevasz, ITT nézz körül.
(#) mezei dávid hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Sziasztok!
az lenne a kérdésem ,hogyan lehetne bekötni a képen látható pc hang erősítőt gitár erősítéshez.
Belenéztem a kapcsolás 2db tda 2030 as IC vel szerelt.
Üdv :dava

Picture 4.GIF
    
(#) Anden válasza Haliapu hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Szia! Ezt megépítetted te is, működik a kapcsolás, és milyen a hangja ha igen??Gondolkozom rajta hogy meg kellene csinálni, tetszetős kapcsolásnak néz ki!! Esetleg van róla több infód is, teljesítmény...stb?? Köszi! Üdv!
(#) matyusz válasza mezei dávid hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Üdv.
Szerintem a gép mikrofon bemenetére kellene kötni a gitárt, és azon keresztül, mert a gitár jele nagyon kicsi.
(#) mezei dávid válasza matyusz hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Sajnos csak a hangkártya bemenetén van mikrofon és
pc nélkül szeretném használni.van itt egy foto az alaprol vajon itt hová lehetne csatlakozni?
üdv:dava

Picture 6.JPG
    
(#) Massawa válasza mezei dávid hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Kell hozzá egy elöerösitö, anékül nem fog menni.
(#) Dedave hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Üdv! Valaki el tudná nekem magyarázni ennek a kapcsolásnak a működését: http://bsselektronika.hu/index.php?w=tjjIIUzbsl
? Mert szerintem nekem nem úgy működik, ahogy kéne
(#) GyurikaBx válasza Dedave hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Itt HE-n doksi is van hozzá!
Nálam tökéletesen működik.
Doksi:Bővebben: Link
(#) reloop válasza Dedave hozzászólására (») Aug 31, 2012 / 1
 
Szia! Témája.
Bekapcsoláskor elindul a 47µF töltődése, mely előbb a T1 emitterkövetőt, majd rajta keresztül a T4-et nyitja, a relé behúz, és az ábrán jelzett állásban az erősítő kimeneti jele a hangszóróra jut.
Amennyiben az erősítőből érkező jel egyenfeszültségű komponenst tartalmaz, a bipolárisra kötött 2x47µF integrátoron megjelenő feszültség hatására (pozitívnál T2, negatívnál T3) tranzisztor nyit és blokkolja T4 bázisáramát, mire a relé elejt.
(#) Dedave válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Köszi! ezek szerint mégiscsak müködik, nekem az volt a fura, hogy a led ezek szerint a védelem aktivitását hivatott jelezni, nem pedig a hibajelenséget. az egyetlen gond hogy szerintem a hangszóró és erősítő gnd-jét eme kapcsolás gnd-jére kéne raknom ugye? mert a múltkor 10 volt DC volt a kimeneten, és nem kapcsolt le a cucc, a hangszóróm meg nyivákolva visított, valamelyik tda láb összeérhetett, vagy nem tudom. na szóval egy a dc figyelő rész ezért nem müködik? bocs, hogy ide kontárkodtam, azt hittem, még belefér a témába
(#) 13_Balu50 hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Egy házimozi erősítő végfok paneljai (5db) megfogtak, nem működik, pedig minden alkatrész jó benne. Igazából nem vagyok teljesen tisztában, hova milyen feszültséget kell kapcsolni. Ami tuti az hogy 2X40 v ról kellene üzemelni neki. Két 9 v-os elemmel próbáltam, halkan szólt, de torzan, amint nagyobb feszültséget kapcsoltam rá rögtön szaga kezdett lenni, és nem szólt. Amint levettem, elemről ismét ment. Nem értem mert 2 GND je van be és kimenet és nincs összekötve. Továbbá van +B és ?B ,valamint Pri +B és Pri-B. a Protektor se tudom mit jelent, mire való.Gondolom a+B-re és a ?B-re kell a 2x40 v-ot adni, de mi van a többivel. Szinte minden variációt kipróbáltam. +-Bhez ellenállásokat iktattam be és összekötöttem a +-Pri B-vel, de sehogy se lett jó, sőt lehet 2 végtranzisztor is elfüstölt.
A kapcsolási rajzát felrakom, egy fényképet is a panelról.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv, Balu
(#) Dedave válasza Dedave hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
bocs, triviális hibát vétettem a bipolárisra kötendő kondik fordítva kerültek bekötésre.... én kérek elnézést, köszönöm a segítséget
(#) reloop válasza Dedave hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Az erősítő és a védelem GND-jét össze kell kötni a hibafeszültség érzékelése miatt.
(#) golem hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy 8 ohmos erősitőböl hogy csinálhatnék 4 ohmost?
Tranzisztoros erősitőröl van szó.
(#) golem hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy 8 ohmos erősitőböl hogy csinálhatnék 4 ohmost?
Tranzisztoros erősitőröl van szó.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) Beringer 600 válasza golem hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Szia! Esetleg csökkensd a táp feszültséget,és akkor már mehet rá 4 o, terhelés.
Következő: »»   1123 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem