Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   304 / 563
(#) mpisti válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
"Ha jó az infom akkor a c e lábak közt 4 mohmnak kéne lenni." Rossz az infód. A C-E ellenállás értéke elvileg végtelen. Tehát multiméteres ellenállásmérést a két láb között felesleges végezni,mert csak félrevezet. Neked az IGBT két lába közt legfeljebb hibakeresésnél kell mérned, hogy nincs-e zárlat a két láb között. Működőképes IGBT illetve FET nem vizsgálható ellenállásméréssel. Ezen a fórumon van több kapcsolás is IGBT és FET vizsgálatára. Építsd meg valamelyiket, és azzal vizsgáld a kapcsolótranzisztorokat.
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Nekem 2 gépem megy 4 pár U57 magú főtrafóval,bírja.Kicsit meséljen a melléklet,sajna,csak ennyi van belőle.

mk300.djvu
    
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Na akkor ez sem lehet baj! legfeljebb írd már meg újra, hogy te hogyan csináltad meg!
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=113129
Nem csak a képeket nézni a hozzászólást is olvasni + melléklet.A képen ott a trafó tekercsadata is.
(#) gyurci válasza erdgab hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Üdv mindenkinek! Én magam is kiprobáltam ezt az alkalmazást csak 3pár u57 -tel nagyon szuperül müködik.Méréseim alapján 130A vigan visszi ami igaz nem 8ó keresztül.gyurci
(#) erdgab válasza gyurci hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Köszönöm az infót. Te is építettél gépet?
(#) gyurci hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
Igen 5-6ot és sokféle trafóval probálkoztam kerestem a megfelelő olcso megoldást.A TV vasakat igen gondossan összekel válogatni,mert nagy a gyártmányok közt a külömbség. A trafók EDT59,E65, 3pár u57,2páru57toroidnak,SONY TV 4db nagyfesz trafó,E55, 60mm toroid.Továbbá igen sok köszönet a hozzászólásoknak ami igen sokat segített.
(#) zoly15 hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Én nem építéssel kapcsolatos kérdést tennék fel, hanem egy véleményt kérnék kész gépről.
A csatolt fájlban van a gép leírása, a gép egy Esab gép, kinek milyen véleménye van róla?
Előre is köszönöm a választ!
(#) misike01 válasza mpisti hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Szia mpisti!Köszönöm a választ,de sajnos közeli felvételt nem tudtam csinálni az alkatrészről.Igazábol nincs is most időm foglalkozni vele,ugyhogy vettem egy másik invertert ez pedig "c"vágányra került.Üdv misi.
(#) erdgab válasza gyurci hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
És én egyet sem láthattam.
A trafókkal kapcsolatban megosztanád tapasztalataidat? Esetleg egy "rangsor" valamilyen formában?! Építési tapasztalatokat is szívesen vennénk.Köszönöm!
(#) gyurci válasza erdgab hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Helló ! Igyekszem potolni és majd egy kicsi meglepi forum társaknak.Újabb trafó megodás amit a Francia hegesztőben alkalmaznak E55 magra.
(#) Phile80 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Jó gép, kínai. Olcsóbban is lehet ilyen paraméterű kínai gépeket venni.
(#) berobbantam válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Hello
Nos elkészült életem első vasalásos panelja.Pontosabban 2.Tubi kolléga nyákterveit használtam.Fénymásolóval nyomtattam fotó papirra.Az eredmény zsirA festéket az asszony fémdörzsijével mostam le a mosogatóban.A reakciója már nem annyira zsír
(#) BarnaPili válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Majd megszokja...
(#) kissadam válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Én külön kisajátítottam egy vadi új dörzsis szivacsot ilyen célokra, anyu készletéből! Remélem fog működni a géped!
(#) Tubi56 válasza gyurci hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
kíváncsivá tettél a francia trafóval kapcsolatban! Muti meg!
(#) Tubi56 hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Egy kis csemege! Ebay.de K150 USB PIC programmer postával 3150ft nálunk ez több mint 10 ropi! Én rendeltem! Lista is van milyen PIC sorozatot éget, driver is van ! De van PICKit2 is az 600ft al drágább kész röhej nálunk 18e ft.
Link:http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=K150&_sacat=0
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) gyurci hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
A tény a következő hoztak javításra egy GYSMI 161 gépet ,elkeztem nézegetni és fenakadtam a trafón vagyis a tekercsein ami úgynézki,hogy 1sor 0,8 prim - aztán 2száll 0,8 szek -1sor 0,8 prim-2 száll 0,8 szek - végül 1sor 0,8 prim természetesen prim-szek párhuzamosítva a vas E55 -ös a freki 80Khz. Megtekertem egy E55 vasat és teszteltem mükszik 2,5 pálcával. 40 Khz en enyhén melegszik hűtés nélkül. A kérdés minek a vastag huzal,de majd a fotot felteszem.
(#) (Felhasználó 46585) válasza gyurci hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Mekkora áram folyt a pálcán?
(#) mpisti válasza gyurci hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Nincs ebben semmi rendkívüli, a GYS már régóta ezeket a kínai trafókat használja.Jó a csatolása, kisebb a vesztesége stb. Ha nagyobb gépet akarnak építeni,hát beraknak belőle 2-3 db-ot párhuzamosan. Már több gépnél is láttam ezt a megoldást. Sőt, még Co gépben is ezek a trafók vannak, csak eggyel kevesebb a szekunder menetszám.

A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) gyurci hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
80-90A ig mertem elmenni.
(#) Ge Lee válasza gyurci hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Egy hegesztő esetén simán meg lehet engedni 8-10A/mm2 áramsűrűséget a huzalban, ez 12-15A a három szál 0,8-as huzal esetén. Ha jól emlékszem az enyémben is 4db 0,8-as a primer. A szekunder viszont jócskán alul van méretezve, durván hobbi kategória. Azért kell a vastag huzal, hogy ha mondjuk több pálcát elhegesztesz zsinórban akkor se legyen égett szaga a trafónak. Néhány kisebb varratot szakaszos üzemben kibír így is, erre tervezték. A próbák idején az enyémben is csak 2db 1,2-es huzal volt a szekunder.
(#) vottokar válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Tubi Mester!
Néztem a linkedet, én PK2-őt nem találtam rajt. Ha nem "eredeti" Microchip, hanem kínai klón vannak fenntartásaim. Akkor inkább építeni kell egyet, az is kijön pár ezerből, és legalább gond nélkül javítható gond esetén. Nekem van furatszerelt, utánépített PK2 csak a flash nincs beledugva, de ez gond nélkül bármikor megtehető. (köszönet Hp41C fórumtársnak a leirásért és segítségért) Meg vettem drága pénzért egy eredeti PK3-at, hogy az is legyen a háznál. Most már csak időm nem nagyon van a PIC-el való foglalkozáshoz...
(#) Temela válasza vottokar hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Szia!

Mi a baj a kinai cuccokkal? Mindenki mindent onnan rendel vagy azokkal csináltat...
Lassan az a véleményem a forgalmazokról (akár gyártókról is), ha valami mást állít az talán nem mond igazat! Legföljebb az lehetne tisztázandó, hogy milyen minőséget rendelt a gyártató. Nézz csak körül kínai még az -"isten is"-
(#) vottokar válasza Temela hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Szia! Tudom, hogy minden kínai. Ha jól emlékezem a gyári PK3-am is echte kínai termék. Csak amikor egy épp határeseten működő eredeti terméket még tovább "egyszerüsítenek" valami klón gyártóként darabonkénti 10cent spórolás miatt, akkor jöhetnek elő a különféle plusz gikszerek, amikkel csak a sz*vás van. Ezért tartom ez esetben egy PICKIT2 házi gyártását jobb megoldásnak, mint egy esetlegesen bizonytalan kínai klónnal való görcsölést. Tubi mesternek a tudása bőven megvan hozzá, a pic égetését meg meg lehet oldani fórumtárs segítséggel. (pl. velem is, helyben )
(#) Temela válasza vottokar hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Nem mondtam, hogy ninc igazad...!

- és jön az, hogy mire elég... - "a pénz beszél, a kutya ugat, a karaván meg halad..."
(#) Tubi56 válasza vottokar hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Csak azért említettem meg, mert anyagáron hozzá lehet jutni! Ha nem lesz jó, hát egye fene! abból adódott mert építeni akartam egy PICKIT2-öt megvan a kapcsolása, drivere csak gondoltam minek, ha meg is lehet kapni potom pénzért!
Egyébként már azt mondják, ha valami nem kínai akkor az már nem is eredeti! Na mindegy egy próbát megér........talán! itt a PICKIT2 és még mások is!
http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=PIC+programmer&_sacat=0&_odkw=K1...acat=0
és még egy link:
http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=PICKIT2...acat=0
és nem 23 ezer!
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) Temela hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Üdv!

Kérdésem: ,ha egy magot kipróbáltam(fazékmag HAGY Al630 - és nem találtam róla semmi adatot) úgy, hogy csináltam belőle vezérlőtrafót - akkor az jó lehet főtrafónak is? Természetesen a jelalakot jól átvitte (32khz) Továbbá van-e elvi ill. gyakorlati akadálya a főtrafó több, kissebb trafóból készítésének (párhuzamosításra gondolok), mert hármasat már láttam gyári gépek fotóján. Az ötlet onnan fakadt, hogy van több kistrafó (általában hamarabb bonható is) és esett már szó itt a fórumon a többes megoldásról. Természetesen nem elhanyagolható, hogy vékonyabb és rövidebb vezetékeből lehet tekerni, az ablak keresztmetszet kihasználása jobbnak tűnik.
Várom a véleményeteket
(#) Temela hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Honnan látom, hogy kivan fennt a fórumon?, bocs rájöttem...
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) vottokar válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Amúgy hogy on is legyek, egy PIC-es bordánkénti árammérést, esetleges árammérést és I2C buszos kijelzést szeretnék a soha még ki nem próbált Macimba beleapplikálni..
Még egy utolsó hozzászólás a programozó témakörhöz. Sajnos már a picKit2- ben is előferdül, hogy a legújabb chipekkel nem bír el. Az általad linkelt K150 támogatottsága (legalább is az eladó linkjén) még sokkal kisebb... (sajnos németet nem értem, Inglisül gagyogok egy kicsit csak..)
Az árra visszatérve. Pár évvel ezelőtt a gyári PK2 is messze 10K alatt volt. Csak ugye a fránya anyagiak az erős forintunkkal... Az általad linkelt PK2 meg egy devkit, ami ugye drágább, mint az alap cucc..
Következő: »»   304 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem