Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   938 / 1680
(#) CIROKL válasza puffed hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Mint irtam őrülten egyszerű történet az előlap felfogatása a fizikai valóságában megtekinthető.
(#) aulac válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Tényleg szép munka és tényleg csak kötözködés:
Az előlapot nem lehetett volna 2.5 mm-es síkcsiszolt aluból készíteni? Szerintem akkor lenne igazán szép.
De ez magánvéleményem.
(#) audiofeeel válasza puffed hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Ó, így azért más
(#) zsuscsinyo válasza zenetom hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Vannak nehézségek, és a végeredmény sem most várható. Ezen a videón látszik, hogy van egy szikrányi esély, hogy működjön a dolog.

üdv!

Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza aulac hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Az alu az legyen csak a gyári készülékek anyaga , nagyon könnyen sérül , van olyan készülékem ami alu -ból van ez tapasztalat .
(#) pikszo hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

A múlt héten készültem el egy elég hosszú projekttel. Több évnyi tervezés és átalakítás eredménye lett az alábbi kamera fej mozgató elektronika. Röviden a lelke egy atmega 8535 mely vezérel egy H-hidat. A H-híd vezérli az X és az Y tengelyen lévő motort. Továbbá található még benne egy polaritásfordító és egy szabályozható tápegység is, mindkét tengelyre. (X, Y)
Mindössze csak a feliratozás hiányzik a dobozról. Ha lesz egy kis időm, akkor újracsinálom az előlapot.

Ami nem elektronika:
Egy 10m-es kamera daru elejére van rászerelve a kamera fej. A kamera daru és a fej is saját készítésű. A daru még májusban készült el az elektronika eddig csak egy ideiglenes dobozba volt berakva.
(#) audiofeeel válasza pikszo hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Elég komoly, profin kivitelezett szerkezet! Nagyon jól néz ki kívül-belül!
(#) zoly15 hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Az új, készülő (egyenlőre még csak fejben) RC autómra készítettem a "szervó erősítést" ami egy tranzisztoros H-híd ami elviszi a motort, ami a szervó. Képek https://picasaweb.google.com/107021858181315526733/RCSzervoTuning
(#) enree válasza pikszo hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szia!
Nagyon igényes lett! A Jimmy is saját? Szerintem, még egy z tengelyen gondolkozz el
(#) zenetom válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szép lett a nyák!
Kémiai ónózóval csináltad?
(#) pikszo válasza enree hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szia! Köszönöm. Igen az is saját készítésű 1 az 1-ben. A Z tengely már szóba jött, de eddig csak olyan munkák voltak vele, ahova nem szükséges a Z tengely. Áramkör meg van építve hozzá és a potméter is tudja a 3. tengelyt. Ha szükségem lesz rá akkor átalakítom a fejet.
(#) zoly15 válasza zenetom hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Köszönöm! Igen, kémiai ónozóval ónoztam...
(#) papanel hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Szinte mindenki épített már TDA2030-at. Itt van egy általam pár éve épített, konyhába szánt kis helyigényű erősítő. Sajnos műhely hiánya és a helyszűke miatt, inkább egységcsomagban vettem egy pár 2030-as készletet Urbánnál, illetve egy korábbi projektemből kimaradt LM1036-os (szintén Urbán) elektronika került bele.

Azóta épült egy másik erősítő is, az TDA7297-el, LM1036-al, illetve belekerült egy Texas PCM2902-es USB-s hangkártya, az előlapra kivezetett nyomógombokkal... Elég kusza a belseje a sok kábeltől, de ha erőm időm lesz, akkor tervezek egy komplett alaplapos verziót.
(#) Lacko12 hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Valószínűleg ez lesz az első publikált tákolmányom itt az oldalon.
Egy állólámpának kellett csinálnom feszültség szabályzót mert a gyári nagy füst hátterében leadta az erőt.
Előre is elnézést kérek a képekért de csak telefonnal tudtam készíteni képeket!
Mivel kezdő vagyok ezért bármi nemű kritika vagy tanács vagy esetleg észrevétel is jól jöhet számomra tőletek.
De inkább beszéljenek a képek!
(#) mark.budai válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Kezdő? Feliratozott nyák, profi dobozolás, és érintésvédelem (ami manapság nagyon elhanyagolttá válik, ahogy elnézem az itt közzétett cuccokat). Gratulálok! Egy ötlet: Én a potit felfogató lemezt metrikus csavar+ anya kombinációjával fogattam volna fel, azt is süllyesztett fejűvel. De ez csak egy ötlet.. Még a LED bekötését sem bagatelizáltad el, szépen megoldottad. Illetve az előlappal kapcsolatban, a be- ki felirat kicsit nagy lett, de amúgy szépen sikerült.
(#) Lacko12 válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm szépen a dicsérő szavakat!
Igen legközelebb azért átgondoltabban kell készítenem a dobozt és a feliratozást is de mivel ez volt az első dobozolásom én is közbe tapasztaltam a nehézségeket vagy problémákat szóval igazából végig rögtönöztem
De nagyon sok segítséget kaptam, olvastam itt fórumon is, a kapcsolást is itt találtam amit alkalmazok és hát vegyítve mindent megszületett végül
(#) silent15 válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Nagyon ügyes, mondjuk a védőföld visszaüthet , láttam már föld helyén fázist, de te akkor is jól csináltad ügyes
(#) silent15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Látom ahogy a fázisceruzában kigyullad az a kis lámpa .
(#) dudassandor1 válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Ügyes lett ez! Gratulálok!
(#) eyess válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Akkor egy pár dolgot én is írnék .Persze ezek csak észrevételek semmi egyéb.
Egy álló lámpának ritkán van szüksége olyan aljzatra mint, amit beépítettél kimenetként , de gondolom ilyen volt otthon.
Ha már feliratozol akkor illik nem csak a bemenő értékeket feltüntetni hanem, ami kijön azt is,mert így nem tudni mi jön ki a dobozból .Attól , hogy elöl % ban írtad ez nem tudni kimenőnek mit takar.PL :tól - ig stb.
Sok a csavar ami tényleg kicsit a dizájnt rontja ,de ha már így sikerült , akkor is lehetett volna süllyesztve , akkor nem lenne ennyire szembetűnő .
Az előlapon zsúfolt az , hogy mindent szinte középre tettél a led lehetett volna jobb, vagy bal felső sarokban , és a főkapcsoló a hátlapon ,így kevesebb vezeték is elég lett volna.A potméter felfogatását el lehetett volna rejteni a gomb alá , így ott is a csavar eltűnt volna,mert a gomb takarta volna.
(#) zolika60 válasza borvendeg hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Majd szerdán megnézem élőben. Doboza nem lesz?
(#) Lacko12 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm az észrevételeket tanulságosak nagyon.
Igen csatlakozó csak ilyen volt otthon és mindenképp csatlakozóval akartam megoldani mert nemtudom lehet ez egyedi eset és csak én vagyok így vele de kifejezetten nem szeretem ha egy készülékből vezetékek lógnak ki és nem lehet kihúzni őket.
Köszönöm a kritikákat a következő projektnél hasznosítani is fogom őket!

silent15 és dodassandor1 köszönöm nektek is a dicsérő szavakat!
(#) Vales válasza papanel hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Nagyon Jó lett Gratulálok!
Valamikor régen én is építettem egyet, amit egy magnódeck és egy pár hangfal társaságában el is adtam (1994-ben volt aszt hiszem).
Mostanában is tervezek hasonlót barkácsolni, PC hangját erősíteni.
(#) glaci válasza slogan hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 

Máj 23, 2010 hozzászólásra válasz.
Az AVR-t hogyan programoztad fel?
Köszi a választ.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2012
(#) 2ltb hozzászólása Szept 5, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Elkeszült a hibrid fejhalgato erösitöm...

Kepek itt https://picasaweb.google.com/117860745030247750670/HeadAmpEcc82?aut...ctlink
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2012

DSCN2529.JPG
    
(#) Attila86 hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
PIC-es panelmérő III. V0.22 - automatikus kijelzőtípus-detektálás
Bővebben: Youtube
(#) janikukac válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Te jó Isten, ennyi LED-es kijelzőt elbírt a PK3?? Nem is gondolnám.
Amúgy szép, de mintha megoxidálódott volna a panel.
(#) Attila86 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Multiplexálva vannak a kijelzők. A nyákot pedig kivételesen most nem ónoztam be, de ez úgyis csak tesztpanel.
(#) CIROKL válasza 2ltb hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Szép,egyedi dobozolás , a hűtés nem kevés ?
(#) janikukac válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Hát oké, ezt nem tudtam. Ma is tanultam valamit.
Üdv!
Következő: »»   938 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem