Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   823 / 1385
(#) silent15 válasza eyess hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Arra gondoltam, csak akkor félreértelmeztem itt valamit, de igen, maszk , ahol fekete ott marad, ahol nem ott lejön alapú dolog.
(#) silent15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Akkor engem összekevertetek! Először azt mondtam hogy pozitív, akkor utána leszóltatok és javítottam, de akkor :
pozitív!
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Akkor leírom egészen egyszerűen .
A nyomtatott áramköri rajz amire maratás után neked szükséged van az úgy marad meg , hogy a fóliára , vagy amire kinyomtatod a rajzolatot átlátszónak kell legyen. A körülötte lévő felületnek meg feketének.
Levilágításkor ahol átlátszó ott maradandóan megkeményedik a fény érzékeny réteg .Ahol takarta a felületet a sötét mintázat , ott nem éri fény ott az előhívó le fogja szedni a fény érzékeny fóliát , és marad az a rajz ami valójában kell. Ezt hívják negatív maszknak amivel ezt eléred .
(#) silent15 válasza eyess hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Akkor rosszul nyomtattam ki legalább ezt is tudom
És akkor az előhívos és a többi kérdés?

De ezt eddig is köszI!
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Én ilyen előhívót nem szoktam használni .Van itt a fórumon egy összeállítás erről , most hogy új lett az oldal nem tudom , hol lehet , de ha valaki tudja biztos be fogja neked linkelni .Ott minden le van írva talán Gulasoft írta , de ezt nem tudom pontosan.
Egyébként a vasalás nem megy, vagy miért a levilágítást szeretnéd csinálni?.
(#) silent15 válasza eyess hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Nagyon, de nagyon vékony SMD sávok vannak, amiket nem tudok nagyobbra tervezni .
(#) silent15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Igen, pont ilyen panelem van
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Mennyire nagyon , de nagyon vékonyak azok a sávok .Nekem még nem volt olyan amit ne tudtam volna vasalással megcsinálni.

Simpi : Ez teljesen így van ahogy írtad , de a nyákon lévő fényérzékeny bevonatról nem írt előtte , csak azt hogy pozitívat nyomtatott . Igen erre figyelni kell.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) silent15 válasza eyess hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
A vasalás, sajna amúgy sem megy a legjobban, de majd kinyomom műnyomóra , és megpróbálom 1 szer (eddig csak sima papírral csináltam és denaturált szesszel )
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
És az eredmény milyen lett sikerült ?
Lehetne kicsit több önbizalmad a vasalás ügyben , és akkor bizonyára fog is sikerülni úgy ahogy szeretnéd.
(#) silent15 válasza eyess hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Fel is mentek a sávok, és nem is. Néhol lejött egy kicsit a sáv/ok , de elég sok helyen van, olyan hogy 1-2 pötty nincs ott ahol kéne, sima műnyomóval jobb lenne?
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Sok minden közre játszik a vasalásnál is , de próbáld ki persze .
(#) peter1995 hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Sziasztok. Kéne egy kis segítség. Egy jópár nyákot készítettem már vasalással. Legelőször egyik ismerősöm nyomtatta ki fényes papírra amit kell., Az volt az első n yákom és nagyon jól sikerült. De ugye nem rohangálhatok mindig máshoz ezért találtam a városban egy fotós üzletet ahol van fényes papírjuk és lézernyomntatójuk. Jópár nyákot az ő nyomatukkal csináltam de egyik sem lett olyan mint a legelső.
Úgy szoktam csinálni, hogy megpucolom a nyákot majd rá a vasaló felmelegítem aztán rá a papír azt is megvasalom még. Amikor a mindta kezd átlátszódni a papíron akkor várok hogy kicsit hűljün majd sokáig víz alatt áztatom. De szinte még sose sikerült úgy hogy mindne mintázat felragadjon... Ebből edig nem is csináltam nagy bajt a kis hiányosságokat filccel javítottam. de sosem volt szép a vezetősávok széle. De tegnap este felvasaltam egy rajzot ami elfoglalt egy fél A/4est. Volt jópár vonal ami nemragadt rá. Azokat filccel javítottam. Ma beraktam maratni. Egyzserr mikor ránéztem látom hogy van ahol a rajzolat lefedetlen... A felvasalt nyomat felázott vagy mi a frászt csinált... Így mehetett a kukába az egész....
Az én felvasalási technikámban van a hiba vagy a nyomat *** amit készítenek?
Köszönöm a mielőbbi válaszotokat. Több megrendelésem is van de így hogy felázik nem merek nekiállni mert nem 2 ft a nyák sem...
Moderálva!
Frankye
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) eyess válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Megpróbálok így látatlanba egy két instrukciót adni.Bár sok mindent nem írtál le hogy tisztítod a nyákot , és egyebek .
Nos nem feltétlenül muszáj most már fényes papír sima papírra is van megoldás.
Nem jó az ha megpucolod a nyákot , és csak úgy ráteszed a nyákra a vasalót papír nélkül.
Ugyanis pont ilyenkor viszed vissza a nyákra a koszt a zsírt stb a vasaló aljáról.
A vezető sávok széle nem szép gondolom a kinyomtatott rajzolat a papíron tökéletes , csak vasalás után már nem .Ez nagyon sok minden függvénye Toner , papír vastagság , hőfok, nagyon erős nyomás stb.A végeredmény ezen dolgok bármelyike nem megfelelő volta miatt 50%.

Ha több megrendelés miatt gyorsabban akarod csinálni , és ezáltal megváltozik a nyák méret stb stb stb .Akkor már a vasalásos technika nem biztos , hogy megfelelő végeredményt fog adni a nagy méret miatt. Egy A4 es teljes nyáknál elég nehéz szépen kivitelezni , mert elvezetődik a hő , és azért nem tapadt meg neked rendesen , és emiatt le is jön/jött .Meglehet csinálni , de több ideig kell vasalni , hogy mindenhol jó legyen , de a több idő már oda vezet , hogy meg is olvad és deformálódik már ilyenkor a rajzolat.


(#) peter1995 válasza eyess hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
A sima papírra megoldást le tudnád írni? A tisztítást szappannal és szivacs dörzsi felével végzem. Majd szárazra törlöm. Ezt a legutóbbit is úgy csináltam hogy kettő darab 110*75ös ment rá egy lapra, de előbb az egyiket jól átmelegítettem és utána amásikat fel majd mindkettőt még átmelegítettem. A papír amire nyomtatnak vastag mindkét odlalán egy kicsit fényes... A vasaló legnagyobb hőfokáén szoktam csinálni.
Csak az egyes darabokat rakom fel a nyák darabokra csak A4es-ben evszem. Nincs is akkora edényem A legangyobb amit csináltam az A/5 volt de az viszonylag szépen sikerült.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) eyess válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Itt van róla videó minden benne vanBővebben: Link

A szappanos tisztítást felejtsd el az nem jó semmire.Súroló port javasolnám , de ebből is azt a fajtát ami karcolás mentesen tisztít lehet ilyet venni.

Én szoktam A4 es nyákokat is csinálni , de nem vasalással .Meleg eljárással ugyan , de nem vasalással.
(#) peter1995 válasza eyess hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Na ez tetszik. Holnap nyomtattatok is sima papírra és kipróbálom. Köszi a segítséget. Remélem sikerül. És akkor súrolópor és nem folyékony szappan.
(#) _vl_ válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Pl. a CIF folyékony súroló sokaknak bejött már.
(#) eyess válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Igen nem is értem honnan vetted a folyékony szappant.
És arra nagyon figyelj még , hogy a nyák , és a papír felülete tökéletesen legyen egymáson. Bárhol meg van esetleg hajolva kicsit a nyák , vagy sorjás a széle , akkor nem lesz tökéletes ha sima a papír , ha nem.Ja , és sok sikert hozzá.
(#) peter1995 válasza eyess hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Köszi. Holnap megpróbálom ezt asima papíros alkoholos megoldást
A túl nagy hőfok is okozhat bajt? Nekem mindig full melegen van a vasaló. Nézem a feltöltő egyik videóját amiben beszél a hőfokról.
A sima papírnál vasalóval ugyan úgy? Vagyis befújom szesszel majd kicsi várás után felvasalom?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) eyess válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
A feltöltő azt mondja , hogy nem kell agyig növelni a hőfokot pont azért , mert gyorsan megolvad a rajzolat ami nem előny sőt hátrány.Egyébként pont a feltöltő segít neked éppen.
(#) peter1995 válasza eyess hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Áhh értem Szóval a Te videód. Így szeszelve sima papírral ugyan úgy mint fényes papírral? Felrakom a papírt a nyákra és a látott módon vasalgatom?
(#) eyess válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Pont úgy igen , de sokan megcsinálták már , és eddig még mindenkinek sikerült.A fényes papírnál nem kell D szesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) peter1995 válasza eyess hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Rendben köszönöm. Holnap megpróbálom és majd beszámolok mit hoztam össze.
(#) eyess válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Remélem neked is fog sikerülni.Sok sikert hozzá.
(#) peter1995 válasza eyess hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
A sósav nem bántja a festéket? e frankón felszedi a papírt.
(#) eyess válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Nem bántja , de ha sima papíros verziót csinálod annál szinte nem is kell sósav.
(#) sastas01 válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
A lézernyomtató festékét nem bántja, mert az műanyag tartalmú. Ha bántaná, miért használnánk
(#) peter1995 válasza sastas01 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Ti használjátok én meg nem tudtam Valószínű sok hiba volt a technikámban. A videóból sokat tanultam.
(#) lionsec hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Kis segítséget szeretnék kérni abban ,hogy vásároltam a vaterán nagyon baráti áron egy HP320-as nyomtatót amit panel nyomtatásra szeretnék használni mert teljesen egyenesen megy át a nyák alatta ezért tetszett meg.De ebbe is belelehet tölteni a viasz alapú jelölő festéket?Mivel ez a típus úgy tudom nem piezó elven működik.
A szublimációs festék Textil i körömnyomtató/ alkalmas lehet nyák rajzolásra?Vettem egy HP320 as nyomtatót azzal szeretnék kisérletezni csak a festékkel vagyok meglőve kicsit.
Tudna valaki infót adni?
Következő: »»   823 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem