Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   109 / 221
(#) compaqamplifier hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Egy quad 405-el felveszi a versenyt minőségben? Esetleg hangszer erősítőnek használni érdemes-e?
(#) Orbán József válasza compaqamplifier hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
JLH = 5-10W a kimenő - 5W átlag, vagy annyi se, hogy a csúcsokat ne vágja - tehát nem alkalmas fónikus stressz elérésére. Főleg igényes zenehallgatás a felhasználási területe.
A többit neked kell eldönteni, hallgasd meg.
(#) luluzulu válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
2n3055 tranzisztorok azonban drótozni fogom ezért a láb ki osztás lényegtelen...
Bővebben: Link a kapcsolás
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
A C3-at, melynek egyik vége testen kéne legyen nem tudom beleképzelni, valamint nem látom az átkötéshez tartozó furatokat.
(#) luluzulu válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Akor ez a két hibát kijavítom és jó lesz?
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Az lenne a megnyugtató ha pl. paint-tel rátennéd az alkarészeket mondjuk így: "- C1 -"; "-R1-". A kötőjelből lehetne látni melyik furatba menne.
(#) luluzulu válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Bővebben: Link ugyan ez a nyak kicsit at tervezve.
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
C3 A rajzon másként van ugye?
(#) luluzulu válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
azt még majd megoldom, aztán kész?
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
A többi rendben lesz. Ha a rajzon felső végtranzisztort kicsit feljebb viszed, akkor lesz hely egy esztétikus átkötésnek.
(#) compaqamplifier válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Akkor ne is csináljak szinti/gitár stb erősítőt ebből?
(#) Orbán József válasza compaqamplifier hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Ha érzékeny hangdobozod van, miért ne?
A JLH abból a megfontolásból lett anno tervezve, építve, hogy tranyóval is hasonló hangzást érjenek el, mint a csővel.
Szépen tartja magát azóta is az erősítő.
Ahogy elnéztem a gitárerősítőket például, nem ritka a csöves 10W alatti sem.
Úgyis a füled dönt, ki kell próbálni, hipp-hopp össze lehet dobni egyet - JLH.
(#) compaqamplifier válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Milyen táp kell hozzá meg légforrasztással lehet-e építeni ezt? Két 106 dB-s vermonát tudok szerezni havertól, majd csak megszólalnak, egyébként 15 wattra átméretezném akkor.
(#) Orbán József válasza compaqamplifier hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Szerintem minden további nélkül, egyszerű kapcsolás. Egyébként is, ha a csöves technikában bevált, itt is előnyös, magam is úgy szándékozom a következőt építeni.
Ajánlom lamalas fórumtárs cikksorozatát e tekintetben is.
A 10W-os kivitelt ajánlom, ez arra lett kitalálva, aztán is ráérsz tunningolni - szerintem.
Ahhoz megvan minden mérési, beállítási adat.
A táp szokványos, minél nagyobb pufferrel és egyszerű, jól vezetett földelés kialakítással.
Mint egyéb erősítőknél is.
(#) luluzulu hozzászólása Szept 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Milyen tápot csináljak az erősítőnek? 2 csatornám van. A trafó amit használni akarok az 3 kivezetéses 24VAC?
(#) compaqamplifier válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Akkor már kapcsolóüzemű lenne.
(#) kormika hozzászólása Szept 23, 2012 /
 
Sziasztok! Ma elkészültem végre a VF3-as erősítőmmel, totál kész lettem a hangjától, a gyári STK végfokos Pioneer erősítőm egyből ment is a szekrénybe, áthívtam havert, hogy halgassa meg, tetszett neki is, de mondta, hogy mindjárt hoz valamit, amitől mégjobban kész leszek... Elment haza, és visszajött az Ő erősítőjével, ami történetesen egy JLH. Hát igaza volt, a VF3 sehol nincsen hozzá képest, szóval eldöntöttem, hogy építek egyet. A kérdésem az lenne, hogy van nekem itthon egy frankó 380VA-es toroidom, amin van 2 db független 33V-os szekunder tekercs, ez jó lenne hozzá, vagy már túl sok lenne neki a fesz? Esetleg nagyobb tranyókat a végére, mondjuk az MJ15003 vagy hasonló, az nem számít ha fűt, mint az ökör, de mindenképpen akarok egy ilyen erősítőt, de új trafóra nem igazán futná...
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2012
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Szia! A tápod 40V körül lesz. A DoZ is annyiról megy. Különleges tranzisztor nem kell hozzá. Hűteni azt kell majd rendesen.
(#) kormika válasza reloop hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Ennek örülök Olvasgattam itt a topicban, a 2N3055-öt nyugodtan helyettesíthetem MJ15003-mal igaz? Csak azért mert abból van itthon 4 darabom, amiből 2-2 ráadásul párba van válogatva...
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2012
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
A tranzisztor tökéletes lesz bele. A hűtéséről van már elképzelésed?
(#) kormika válasza reloop hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Arra gondoltam, hogy mivel nagyméretű maga a toroid is, meg a szükséges pufferek sem lesznek kicsik, előkaparom a műhelyem aljából azt a régi 3HE magas 19"-os rack dobozt, amiben egykor egy kettős labortáp volt, annak az egész hátlapja hűtőborda szinte, csak középen van egy kb 5 centi széles lemez csík, ami nem borda, ott van a hálózati csati meg a hálózati biztik. Reményeim szerint oldalanként elég lessz a kb 13x25x5 centis borda...
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2012
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Az megnyugtató. Sok építőnek okozott bosszúságot, hogy 70-80°C-os a végtranzisztora.
(#) kormika válasza reloop hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Engem az sem érdekel, ha a csip határérték alatt lessz 10 fokkal, meg megeszik a hálózatból 380W-ot, a hangja ezeket feledtetni fogja velem, remélem ez is fog úgy szólni, mint haveré, az Ő JLH erősítőjétől új életre keltek a hangfalaim... Ha jól gondolom, akkor az enyém nagyobb kimenőteljesítményt is fog tudni, az övé csak 30V-ról megy...
(#) Orbán József válasza kormika hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Ajánlott irodalom, táblázat:

JLH.jpg
    
(#) pisty93 hozzászólása Szept 24, 2012 /
 
Hali! Már régóta szerettem volna egy A-osztályú erősítőt, mert ismerősömnél nagyon megtetszett a hangja(azt mondta, hogy az 1969-es JLH-kapcsolás mintájára készítették). Most nyáron le akartam másolni, de eladta. Olyat hallottam, hogy nem nehéz megépíteni, csak a trafó legyen 160VA-es/csatorna és a hűtésre nagyon oda kell figyelni. Csak az a baj, hogy a multiméter használatánál kimerül a tudásom. Nagyon megköszönnék minden tanácsot az élesztéssel és bármi mással kapcsolatban. Meg még annyi, hogy jól jönne egy kapcsolási rajz, lehetőleg az 1969-esről.
Előre is köszönöm!
(#) luluzulu hozzászólása Szept 24, 2012 /
 
Bővebben: Link

E kapcsolásban a Q1 és Q2 tranzisztor cserélhetem bc327 és bc337-re?
(#) reloop válasza pisty93 hozzászólására (») Szept 24, 2012 / 1
 
Szia! Ezt olvasd el figyelmesen. Amire nem találsz a cikkben válszt, nyugodtan kérdezd meg
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Szia! Jók. Q2-nek válaszhatnál combosabbat, mert pár tized wattot disszipál. BC301, BD135...
(#) pisty93 hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Köszönöm! Így már látok esélyt. Mindenképpen légszerelve akarom megépíteni 2n3055-ös tranzisztorokkal. Azoknál jól sejtem, hogy a tokozás a kollektor?(bocsi, ha nagyon egyértelműt kérdezek!)
(#) reloop válasza pisty93 hozzászólására (») Szept 26, 2012 / 1
 
Jól tudod! A tranzisztor lábkiosztásáról úgy győződhetsz meg, hogy google- vagy más keresőbe beírod a típusszámát, és a találatok közül megtekinted az adatlapját (datasheet, PDF).
Következő: »»   109 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem