Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
Idézet: „...egy 18f2550 usb része tönkre mehet e egy d+ d+ cserétől...” Érdekes kérdés... A PICKit2 firmware -t töltsd rá, a Vusb és a föld köss egy 470nF kerámia kondenzátort, a quartz 20MHz -es legyen. Az 1. és a 26. lábat ellenállással húzd a Vdd -re. Mérd meg a Vusb lábon a feszültséget: 3.3V körülire kell beállnia. Ezután csatlakoztasd az USB porthoz, ha jól működik, felismeri a rendszer, de a kábeled és a pontod is lehet hibás... A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
A kábel és a potrt 100%- hogy jó. Amit írtrál megtettem. A vdd és a vusb között 3,82v van. De a gép továbbra sem reagál rá.
Szia!
Ez az első égetés a PICkit2-vel? Esetleg tudnál képet felrakni?
Egyébként egy sony ericsson usb adatkábelét használom. De a neten hol így hol úgy van. Én a zöldet veszem a d-nak..
Szétkaptam a Pickit2-őt ott valóban a gnd és a vusb között 3,3V van. Nekem a gnd és a vusb között többnyire semmi. Ez gondolom leginkább azt jelenti, hogy valamiért ennek annyi?
Szia!
Talán nem indul a pic oszcillátora. Mekkora feszültség mérhető a CLKIN és CLKOUT lábakon?
Szia!
Az biztosan megy a kábel is jó. Most nézegettem, hogy mi is ez. Úgy vettem ki egy belső regulátor, amire kell a 470nf-os kondi talán szűrni. Lehet hülyeségeket írok. De most, hogy elindultam ezen az úton mivel minden jó kábel oszcillátor stb. Tettem egy feszültségosztót a vusb re ami olyan 3,3v-ot ad. A gép egyből felismerte minden működik. Érdekes, valószínüleg tönkrement, vagy tönkretettem a regulátort. Nemtudom azt, hogy ez a megoldás mennyire állja meg a helyét? Mindenestre köszönöm az irányt, mivel rátaláltam a hiba okára! A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
Nézd meg a konfigurációs szavak értékét. CONFIG2L regiszter VREGEN bitje 1?
Hogyan nézzek bele a Pickit2 firmware-be?
Sosem írtam rá egy ledvillogtatón kívül semmit. ezek kész dolgok voltak és mentek. A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
Ha rácsatlakoztatod a Pickit2 programozót, akkor a PICkit2 saját programjával ki tudod olvasni a memóriát és utána a jobb felső sarokban meg tudod nézni a konfigurációs bitek értékét is. Össze kell hasonlítani az adatlappal...
Nem nagyon tudom mit kellene nézni.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
A "Configuration" felirattól jobbra eső szavakat, meg a a mikrovezérlő adatlapját. (A Configuration feliratra rá is kattinthatsz, ha a bitenkénti olvasat kellemesebb).
Igen az első égetés volt, de azóta már próbáltam rájönni hogy mi a hiba, addig addig méregettem javítgattam, hogy most már VPP error-om van. Nincs meg a VPP feszültségem, szerintem tönkretettem a 18F2550-t benne és nincs PWM a step-up konverternek. Vagy nem tudom mi lehet az oka. (csak bosszantó hogy elkezdtem PIC-et tanulni és már az elején ilyen nehézségek vannak hogy a programot amit írok nem tudom rávinni a PIC-re...)
Teszek fel képet a PICKIT-ről a hibáról már nem tudok képet csinálni mert már nem az a hiba áll fenn :S A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
Nem hinném hogy a 18F2550-el lenne a baj, általában a FET-ekkel szokott baj lenni, vagy a NYÁK-kal. Ha tudsz, a FET-ek G és S kivezetései közé rakj be egy 100k ohmos ellenállást.
A Q3-as FET-en mi az a drótdarab?
A Nyákterven lévő és a rendelt alkatrész lábkiosztása nem passzolt, ezért kénytelen voltam felcserélni a D és a S lábakat, és az van így áthidalva. Tudok ellenállást tenni, de nem kéne a Q1-en órajelnek lennie?
A Q1-en nem tudom minek kéne lennie, de szerintem valahol forrasztási/NYÁK hiba lesz. Mi a Q3 típusa, amit beraktál? Illetve kéne egy nyákterv is.
A pontos nyákterv nincs meg mert a panelt nem én csináltam, így kaptam kimaratva (csak összeszerelnem kellett) és ezt a rajzot kaptam hozzá (mellékelt) 85%-ban megegyezik. Lényeges különbség a Q3-nál van. Q3 típusa: IRF9Z34
Szerk.: Én úgy tudom hogy a Q1 egy PWM vezérelt step-up converter ami az 5V-ból állítja elő a VPP 13V-os feszültségét. A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
Ha IRF9Z34-et raktál be, akkor a 3. lábnak kell a +5V-ra mennie, a középső lábnak a diódára, az 1. lábnak pedig az ellenállásra.
Igen, azért van úgy beültetve. Sajnos nem ilyen egyszerű a gond. Viszont a BS250-et először fordítva tettem be, aztán kicseréltem egy újra, miután felfedeztem.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
Most, hogy megy a 18f2550 órák óta keresgélek egy szimpla áramkört, amiben csak eme pic van és logikai analizátorként programozott, vagy lpt koverter gyanánt. Ezt az oldalt találtam, ami valaminek használható, de nem nagyon értem. link
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
Szia
Hány csatornás analizátor kellene? A PICKit2 programjában van egy 3 csatornás... Tools / Logic tools / Analyzer...
Igen azt tudom, de túl kicsi és nem lehet nagyítani,
Lehet nagyítani is: (Zoom x0.5 .. x4).
Openbanch Logic Sniffer -t lenne érdemes megépíteni. Ez más használható is lenne...
Azt a nagyítást látom, de nem az igazi. A Fabulous lpt-s program már jobban navigálható. Ezt is néztem, sőt egy órája ezen az oldalon vagyok. Amúgy az lpt átalakító is jó lenne. nem csak ehhez. A fentebb linkelt oldalam megnéznéd, az elvben rs232+ lpt együtt. Csak nemtudom mit mire hogyan.
Szia!
Keresd a topikban a Szilva féle klónra vonatkozó hozzászólásokat. Számtalanszor leírtam, hogy G-S ellenállások nélkül a MOS-FET -ek nagy veszélynek vannak kitéve. A Q1 helyzete a legrosszabb, de nem árt az ellenállás a Q4, Q3 és Q6 -nál sem. Ha valamiért nem indul a program azonnal az ellenállások nélkül a MOS-FET -ek kinyithatnak a felvitt statikus töltések miatt.
Köszi, betettem az ellenállásokat, most nincs VPP errorom, De nem tudok programozni vele, ezt a hibát kapom: PK2Error0027: Failed verify (Address = 0x0 - Expected Value 0x2804 - Value Read 0x1283)
Szerk.: És melegszik kicsit a PIC az égetőbe És a programozandó PIC-et külső tápra kellett kötnöm, csak akkor szűnt meg a VDD error A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
Közben végigcsináltam egy Troubleshoot-ot és amikor megnyomom az MCLR-ON-t akkor nem esik 0-ra a VPP hanem 5V körül marad (4,valamennyit mértem)
Szia!
Mérd meg Q4, Q5, Q6 környékét. Ha Q5 le van zárva, akkor Q6 -ot keresztül kapna a MCLR vonal alacsony szintet. Ha Q6 nem nyit ki a feszültség a MCLR vonalon csak lassan csökken. Ellenőrizd le, hogy a Vdd és a Vpp közé nincs ellenállás beépítve. Ide szoktak 100k körüli ellenállást bépíteni a programozandó kontrollerek védelmére. Ha Q5 vezet, akkor onnan kapja a feszültséget a MCLR vonal. Q5 zárlatos? A Q4 nyitva van, zárlatos. Megkapja a Q4 a vezérlést a kontrollertől? Ha a Q4 gate alacsony, a drain -je magas szintre kerül? Ez le tudja zárni Q5 -öt?
Nincs ellenállás VDD és VPP közt, a méréseket holnap megcsinálom, mit is mérjek? Vegyem ki a FET-eket és mérjem meg hogy nem-e vezetnek, vagy csak a lábaikon lévő potenciálokat?
Remélem, jó helyre írok, ha nem, ne kövezzetek meg!
Vasember páncélzatot készítek, és elakadtam. A probléma az, hogy nem tudom, hogyan lehetne megoldani a maszk mozgatását motorral. Utánanéztem a neten, ezt találtam: Link 1 Link 2 Jól értelmezem, hogy PIC-et kell használni? Ha igen, ezt hogy lehet a legegyszerűbben elkészíteni? |
Bejelentkezés
Hirdetés |