Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1148 / 2499
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
55v al mértem, állitottam,40mV ra tudtam levinni,most 195mV ,de amikor 55v al is ennyi volt akkor nem tolta a hangszórót de megint bontanom kell
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Akkor poti vissza
(#) blasz hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Most ilyen
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szevasz, tedd fel ide a koppanás gátló rajzát, és hogy milyen feszültségről járatod?!
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Még jó, hogy maradt hely a végfokpaneleknek
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Nincs rajzom készen kaptam,a koppgátló 24Ac a vég 70v +- ról megy
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Ez 12db 63v4700uf sorba kötve nem oly sok ez.Igyekeztem a vezetékeket is rendben tartani,a bugást kerülően.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Hány kilóohmos ellenállás van a koppanás gátló bemenetelen, ami a végfok kimenetelét figyeli?.
(#) digitibi89 hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Sziasztok, a következő lenne a problémám, van egy Philips FW C-330-as mini hifim, melynek a paraméterei a mellékelt képen láthatók...

ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy 40-es hangerő a max és mikor fel viszem kb 20 felé, a saját (gyári) hangszóró elkezd torzítani. Ezt mivel lehetne meg akadályozni. Vol olyan aki azt mondta, hogy kössek rá +1-1 hangszórót. csak kérdés ha azt rákötöm, sorosan kössem vagy párhuzamosan, és milyen teljesítményű legyen (watt/ohm)?
Nem vagyok valami nagy Elektronikai pecér, de a segítségeket várom és legjobb tudásomhoz megoldom tanácsaitok alapján a problémát. Előre is köszi mindenkinek aki tud segíteni
(#) reloop válasza digitibi89 hozzászólására (») Okt 11, 2012 / 1
 
Szia! Nem kell semmit tenned. Ez így jó ahogy van. A hangerő szabályzóban azért van tartalék, hogy egy halkabb műsort is kellően fel tudj hangosítani. Ne köss rá plusz hangszórót, mert soros kapcsolásnál halkan fog szólni, párhuzamosnál pedig fenn áll az erősítő leégetésének veszélye.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szia! Azt tippelem a kolléga védelme 1 PN átmenetnyire már kapcsol. Az alapból 200mVDC-je élezi ki az érzékenységet.
(#) digitibi89 válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Volt egy ugyanilyen hifink 10 éve akkor tesóm kötött rá párhuzamosan 2db 5 watt körüli hangszórót asszem 2 ohm körüli volt az ellenállás akkor egy idő hallgatás után zúgó hanggal leállt magától. Utána működött tovább de a hangszórókat nem merte vissza bekötni. A miatt is szeretnék + 1 pár hangszórót rákötni, mert éles hang abszolút nincs benne ami kissé zavaró tud lenni... csak egy mély van benne meg egy "két nyílásos basszusvisszaverő" (szub cső szerűség) ahogy az akkori újságban volt feltüntetve.

egyébként ő róla van szó: Philips FW C-330
(#) reloop válasza digitibi89 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Beleolvastam a link-en található kézikönyvbe. Az is óva int, nehogy két hangszórót köss egy csatornára. Az imitált csipogó helyére lehetne esetleg valódit tenni, természetesen hangváltóval.
(#) digitibi89 válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
aha, haver is ezt a variációt mondta még, csak abból milyen paraméterűeket szerezzek be? vagy tökmindegy csak szedje ketté a mélyet és a magast?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) djdavid hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
sziasztok ! volna nekem egy olyan kérdésem hogy a napokban szétkellet bontanom egy onkyo erősítőt... namost az nekem a problémám hogy sajna az erősítőből hiányzott a trafó! de egyébként üzemképes volt a készülék!! na most én kibontotam belőle a végfok panelt amin rajtavan a tápnak 2 vezetéke + és a - nusz..namost létezhet olyan hogy középen csapolt táp kell hozzá és ugye van 3 rom vezetékünk + GND - namost a + kötöm a panel + vezetékéhez a - nuszt a -nusz vezetékhez és a gnd az pedig megy a hangszóró - ára és a hangszóró + a pedig a panelre.. létezik ilyen??? Előre is köszönöm a segítséget..
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szia, meg lehet, és azért kérdeztem tőle hogy milyen ellenállás van a védelme bemenetelén, mert azt kellene hogy meg növelje és akkor elméletileg meg oldódna a problémája. Én is bele ütköztem mar ilyen problémába, mint például a Reflex RX 500-as védelme, annak két darab 47 kiló ohmos ellenállás van a bemenetelén, és ha nagyobb végfokot teszel rá akkor az is ki kapcsol, 100 kiló ohmos-sal mar meg szűnik ez a jelenség!, és ugyanúgy működik minden funkciója mint az élőt.
(#) elektro777 hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Sziasztok!
hogy lehet azt legegyszerűbben megoldani hogy adott 2 stereo jel, és ezt a kettőt rálehessen kötni egy erősítő stereo bemenetére úgy hogy ne zavarja egymást a 2 jeladó eszköz. Tehát pl: egy hangkártya, meg egy DVD lejátszó jeleit rákötni egy stereo erősítőre úgy hogy tudjanak egyszerre is működni meg külön is
Köszi!
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Ez is jó. Lehet a kondival párhuzamosan ellenállást kötni, ez leosztja a kimenetről jövő jelet.
(#) reloop válasza djdavid hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
A végfok panelra is kell GND-t kötni. Ha bizonytalan vagy, fotózd le.
(#) reloop válasza elektro777 hozzászólására (») Okt 12, 2012 / 1
 
Lerajzoltam, így nem zavarják egymást.
(#) elektro777 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Köszönöm szépen a fáradságod!
És így a jelszint is megmarad? úgy értem hogy ugyanaz marad a hangerő vagy kell hozzá valami előerősítő?
(#) reloop válasza elektro777 hozzászólására (») Okt 12, 2012 / 1
 
A jelszint 6dB-t esik, nem vészes. Kétszeres erősítéssel lehet helyreállítani.
(#) elektro777 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Köszi!
És ha mondjuk szoftveresen, pl a Winampba az EQ résznél ráhúzok 6 dB-t az ugyanazt jelenti mintha műv erősítővel csináltam volna?
Köszi szépen a segítséged!
(#) Directors válasza elektro777 hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Szia!
Ott ne nagyon húzogasd az EQ mert csak befog torzítani az egész.
Ha teljes hangerőre veszed a hangkártya hangerejét akkor szerintem bőven kivezérli az erősítődet. Sőt a hangkártyát is elég ha csak 80%-ra hangosítod.
(#) blasz hozzászólása Okt 12, 2012 /
 
Sziasztok egyenfeszt a kimeneten hangszóróval vagy nélküle kell állítani?köszönöm
(#) mraulajos hozzászólása Okt 12, 2012 /
 
Sziasztok! SOS!
Barátom fiának(8) Szeretnék hifijéhez, kondenzátor mikrofonhoz, egy egyszerű primitív előerősítőt. Van AUX bemenet, szól is rajta, de rendkívül halkan éppen érezhető, hogy veszi a jelet. Köszönöm!
(#) mraulajos hozzászólása Okt 12, 2012 /
 
Közben találtam egy 1W-ost, ez elég lenne?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Szia! Nincs jelentősége. Azt érdemes megnézni, üzem-melegen elmászik-e.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Igen pont azt akartam kérdezni hogy pozitív vagy negativ irányba legyen beállitva,nincs fix értek mert hidegen -25mV ról indul ahogy melegszik ugy át csap +0.03-8mV ba de nem kötöttem rá forrást nem melegszik fel fél óra üres járatás után sem semennyire.Az érték ami 2.7k helyett jött ki.ami eddig volt benne, az most az egyik panelon 1.845k a másikon 1.750k.Köszi

40perc után 0.04-0mV itt mászkál igy marad

A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Remélem most már nem húzza a membránt. A védelem rendben működik a DC korrigálása után?
Következő: »»   1148 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem