Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B idős távkioldó konyhai időzítőből
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Oraculum hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Üdv
Találtam vaterán olcsón egy konyhai időzítőt ami visszaszámol majd a letelt idő után csipog.
Én ezt szeretném átalakítani egy B idős távkioldóhoz egy Canon géphez (pl lenyomom a start gombot akkor felcsap a tükör és a zár, ha meg letelt a beállított idő akkor a csipogás helyett befejezi az exponálást).
Ebben kérném a segítségeteket, hogy hogy tudom megoldani. Gondoltam tranzisztorosan vagy relésen (nem tudom, annyira nem értek hozzá hogy kitalálhattam volna).
(#) Medve válasza Oraculum hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Hello! Van olyan elektromechanikus eszközöd, ami feszültségre (pl) benyomja a fényképezőgép exponáló gombját?
(#) Oraculum válasza Medve hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Relére gondolsz? Nincs
(#) Gafly válasza Medve hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Canon gépen még esetleg lehet is csatlakozó.
Ha mondjuk mondana egy típust a kérdező, akkor akár mi is meg tudnank mondani némi keresés után...
(#) Oraculum válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Hát az nyilván kiderült hogy tükörreflexesről van szó...
Egyébként igen van neki (ezért szeretnék távkioldót) és 350D
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Van-e olyan csatlakozód, vagy kábeled, amivel a fényképezőgép összeköthető az időzítővel?
(#) Oraculum válasza Medve hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Igen van 2,5-s jackem
(#) Oraculum hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
És most?
(#) Sebi válasza Oraculum hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Először is a kábel végén mérd meg, mekkora a feszültség és milyen polaritású. Árammérővel mérd meg, mekkora áram folyik rövidzárban. Kb.persze sejtem az értékeket,de a mérés az igazi.
Valószínűleg megfelel egy optocsatoló a meghajtáshoz.
Ha mértél, folytatom.
(#) mineral válasza Sebi hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Topi mester BC337-el exponál Canon gépet. Igaz az 500D De az alapelvet követni lehet. Bővebben: Link
Csatlakozó bekötése
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem