Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1176 / 2499
(#) nemethjani hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
Tisztelt hozzáértők
A mellékelt képen egy sony HCD-C33 tipusú hifi erősitő egyik panelja látszik de egy kicsit sem értem ezt a szakzsargont megmagyarázná valaki hogy egy teljesen amatőr is megértse mit jelentenek a "jelölések"? Igazából szeretném működésre bírni valahogy amik megvannak : volume board, transformer board, transformer relay board. és a power board. A hifi többi része már sajnos nincs meg csak ezek maradtak, lehet hogy hülyeségeket írok de ebből szeretnék egy erősítőt összerakni. Részletes leírások szakrajzok PDF formátumban innen letölthetők: HCD-C33 pdf a 25. oldalon megtalálhatók a felsorolt alkatrészek.
Előre is köszönöm a segítséget. Üdv:jani

01.png
    
(#) Szabi1 válasza nemethjani hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Amit bekereteztél az egy csatlakozó.
(#) nemethjani válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Igen az szabad szemmel is látható az alkatrészen de mit jelentenek a a jelölések? pl: HP-R HP-GND HP-l NC stb. Ha jól gondolom az alkatrészek megvannak de valahova egy kapcsolót kellene beépiteni, és megtudni hogy hol van a bemenet.
(#) Szabi1 válasza nemethjani hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Kapcsolót csak a transzformátor primér oladalába kell rakni (azt hiszem ha nyomógombról kapcsolt be akkor 1 relé szakítja meg a 220 at.) A kimenetet is általába egy relé szakítja meg amit koppanásgátló kapcsol be.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Azt hiszem az IC 901 az erősítő ic a kimenetet 1 relé kapcsolja a hangszóróra, ezt ki lehet iktatni. megkeresed az In lábát s 1 potival oda adod neki a jelet, de massal ne legyen kontaktusba.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
A 100k/1k arányt természetesen kétféle úton is lehet változtatni. A 20k illetve a 100k-val párhuzamos 27k sem kőbe vésett érték, ott is lehet 33k, vagy 47k ellenállással kísérletezni.
(#) nemethjani válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Ahogy írtam is teljesen kezdő vagyok a dologban. Primér oldal relé koppanás gátló
halvány gőzöm sincs hogy mik ezek

Amit viszont biztosan tudok van 1 panel amin rajta van a végfok, a hangfal kimenetek rengeteg kondi és ellenállás. ehhez jön 1 kissebb panel amin rajta van a pótméter is. tehát teljesen gyári az egész csak a hifi szét lett szedve és ezek maradtak. szóval őssze is raktam őket de nem tudom hogy hol kell belejátszani az erősítőbe. ezeket kellene megkeresni
(#) szamóca válasza nemethjani hozzászólására (») Nov 20, 2012 / 1
 
volume board, Hangerőszabályzó áramköri lapja
transformer board, transzformátor áramköri lapja
transformer relay board. transzformátor reléjének áramköri lapja
és a power board. tápellátás áramköri lapja.
(#) szamóca válasza nemethjani hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Alapfokú ismeretek nélkül nem javasolt a beüzemelés. Egyetlen balszerencsés forrasztás, és az egész mehet az örök áramköri füstmezőkre.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2012
(#) nemethjani válasza szamóca hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Igazából csak arra lenne szükségem hogy leforditsa valaki ez első hozzászólásomban kitett képet magyarra Link
(#) blasz hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
Ilyen zenét hallgattam egész nap és rájöttem hogy amim van az nem ehhez való.Ide más hangú vég kell
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2012
(#) reloop válasza nemethjani hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Szia! A GND testet jelöl, a CN907 csatlakozón van a végerősítő bemenete. A CN906 HP-* a kimenetek.
(#) compaqamplifier hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
Üdv, tesla ku611-es tranzisztorból lehet-e csinálni a osztályos esősítőt? Csak azért kérdezem mert alapjáraton kapcsolóüzemű a tranzisztor, ez befolyásol-e valamit?
(#) pucuka válasza compaqamplifier hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Csinálni éppen lehet, de a linearitásával (torzításával) valószínűleg gondjaid lesznek. A kapcsoló tranzisztoroknál a kapcsolási idők fontosak, és a feszültségek, a közbenső állapot jellemzői nem.
(#) chipi hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Az LM3875T végfok IC ről mi a véleményetek?
(#) compaqamplifier válasza pucuka hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Visszacsatolással mi a helyzet?
(#) ZSozsóó válasza compaqamplifier hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
A visszacsatolás nem egy mindenható, mindent kikalapáló dolog. Gondold végig a működést nyílt hurokban, abból a jelből kénytelen dolgozni a visszacsatolás. Hozzáteszem, hogy ezt én így látom, lehet, hogy nem így van...Amúgy meg miért nem építed meg, hallgatod, méred le stb? Kb annyi ideig tart, míg megkérdezni és a 100 millió ellentétes szubjektív véleményt elolvasni és tűnődni rajta. Zs.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) ZSozsóó válasza chipi hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia!
Sokszor használom erősen túlvezérelt gitár jelek erősítésére! Elég cudar körülmények egy végfoknak...Azt mondhatom, hogy nagyon jó erősítő építhető belőle, kitűnik az alacsony intermodulációja, (a max kivehető teljesítmény feléig kb), tranziens intermodulációja sem rossz, tápfesz elnyomása egészen nagy, nem kell hűtőtönközni (legalábbis nekem nem volt gondom eddig a hővédelemmel, pedig nyúzva vannak rendesen). Összefoglalva 20-30W-nyi teljesítményre első osztályú végfok. Felette is jó, de akkor már nem bír olyan jó paraméterekkel. Csak ajánlani tudom, nekem szubjektíve bejön nagyon! Zs.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia Reloop megpróbáltam amit mondtál,a 100k csere,de nagyon elszaladt az egyenfesz nem birtam korrigálni,ellenben,tettem rá 100p kondit a 100k ra,és alatta az 1k kapott egy 46nf kondit,és egy 68p párhuzamban mind,először is nagyot dobott a hangminőségen,és most nem érzékeny annyira.A lehető legrövidebb lábakkal próbáltam berakni mindent.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) blasz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia én abszolúte amatőr vagyok csak kísérletezgetek,de néha mint most is rátapintottam olyan pontra ahol javítani bírtam a hangján.Néha poroltó,néha öröm,hála az itt segitő fórumtársaknak.
Alatta az 1k ellen
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012

Kép0892.jpg
    
(#) nemethjani válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia a CN907-re ráforrasztottam a bemeneteket összepakoltam a szerkezetet de meg sem nyikkan. Valahogy be kellene kapcsolni a szerkezetet nem lehet hogy a CN906-on rövidre kell zárni valamit hogy bekapcsoljon az erősítő? Áram alá helyeztem de kapcsoló az nincs rajta megtudnád keresni nekem? innen letöltheted a rajzot (25. oldal)
(#) agressiv válasza blasz hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Kivánics lennék, hogy mennyire sikerült "javítani" a hangján és egy mérés is érdekelne. (PC, hangkártya)
(#) blasz válasza agressiv hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Nem tudok mérni Ubuntut használok itt nincs ilyen.A középtartomány lett szebb,1 konditol az 1k ellenel párhuzamosan,alul a 100k alatt
(#) blasz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Ehhez nem tudok hozzászólni,199- valahányas rádiótechnikában szerepel ez a kapcsolás.Nekem kicsit életlen volt a hangja de nem csúnya,ez a kondi orvosolta.Irtam, próbálkozom csak szedem az infót és kipróbálok amit tudok.A gerjedés volt a fő probléma,ha dobozba kerül ez is akkor vizsga.Ne,m akarok úgy járni mint az előző ugyan ilyen kettővel hogy ki-be cibálom a dobozból.Ezen ami az asztalon van mindent kipróbálok és utána doboz
(#) blasz hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Megvárom Reloop-ot mit szól az alakításhoz,ismeri a kapcsolást
(#) bereczk.jans válasza luluzulu hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia! +-17...+-25V-ig nem változtatnék a rajzon. +-30V esetén a mellékletben pirossal jelölteket tenném. Nagyobb bétájú B és C jelzésű tranzisztorokat a gerjedés veszélye miatt nem használnék. Keresnék egy hasonló kapcsolás nyomtatott áramkörét. Csak az áramgenerátor részét (Q4,Q5) kell belevariálni. Esélyed a sikerre kb. 50%
(#) compaqamplifier válasza ZSozsóó hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Negatív visszacsatolás az tudtommal "mindenható" csak nem mindegy hogy miből mennyit vonunk ki.
Zen-t akarok belőle építeni, ha meg nem lesz jó akkor találtam egy schmidt trigeres kis d osztályos erősítőt.
(#) pucuka válasza compaqamplifier hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Persze, mindenható a visszacsatolás. Ha 100 %, akkor lineáris lesz. De akkor nem erősít. Lásd emitterkövető. Mondhatnád, hogy teljesítményt igen, de azt is meg kell hajtani valamivel. Próbál ki, ha csak emitterkövetőkből áll az erősítőd, mire jutsz vele.
(#) compaqamplifier válasza pucuka hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Semmire, de ha 4 darab 2x-es erősítőd van, akkor már mehetsz valamire lásd pld a quadban is az emitterkövető.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia! Mellékelem a módosításod szimulációját. Ez megfelel egy feltekert magas hangszínnek.
Alkalmasint próbáld ki azt is amit javasoltam.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012

Átvitel.PNG
    
Következő: »»   1176 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem