Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   6 / 194
(#) unicorn válasza dbase hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Basszus, hogy nekem nincs ennyi eszem! Ez tényleg megoldja a problémát!
Mekkora legyen a kondenzátor, amivel plusszban pufferelem az LM-et?
(#) Sword hozzászólása Szept 16, 2007 /
 
Üdv!

A majki féle kopp gátló áramkört akarom megépíteni.
Ha nem nagy baj most nem linkelném, aki már megépítette az úgyis vágja miről van szó.
Tehát lenne néhány bagatelnek tűnő, ámde számomra mégis fontos kérdésem
1.: Az áramkör saját tápról üzemel vagy a végfok tápfesze működteti?
2.: Ha saját táp kell neki akkor 24voltos? illetve hány VA-es (wattos). Gondolom egyenirányítani is kell, hiszen a panelen + és - tápfesz csatlakozás van.
3.: Úgytudom sztereó erősítőhöz is egy darab ilyen panelra van szükség, de akkor hogyhogy csak két db AMP jelölésű bement és 2db SPK jelölésű kimenet van?
A csatornák földelését nem, csak a jelutat szakítja meg? +még van egy érdekesség is: R10/R11 jelű ellenállatoknál közösítve van a 2 bemenet. ez hogy lehetséges?
4.: Miért van szükség 4váltós relére 2áramkör kapcsolásához? Nagyobb a kontakt felület?
Elegendő a 2váltós relé is, ha ugyanolyan DC 24V-os?

No, hát ennyi lenne, bocsi a sok kérdésért, de minél hamarabb rendelném az alkatrészeket és homályos egy kicsit a dolog.
Tehát aki már megépített és működik neki, és segítene nekem, azt nagyon megköszönném. :yes:
(#) Sword hozzászólása Szept 17, 2007 /
 
Senki?
Fontos lenne.
(#) roland9 hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Sziasztok!!

Én megépítettem ezt a véddelmet (csatolt fájl) egy korábbi erősítőmhöz nekem nagyon tetszik mert mióta megépítettem azóta nem volt semmi gond vele!!

Az lenne a kérdésem hogy ezt a védelmet hogyan lehetne
átalakítani úgy hogy rá tudjam kötni +-50V-ra de a táp viszont egy átalakított PC-táp vagyis nem 50Hz-n müködik
ennek ellenére rá lehet kötni a számgép tápra vagy ki kéne cserélnem a váltófesz figyelőnél lévő diódát??

Üdv.: Roland

hvedelem.zip
    
(#) dbase válasza roland9 hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
D2-t cseréld ki gyors Scothy diódára.
A táptól meg anyit, hogy másik tpoikban keress választ kis fogyasztású ármkör 50V-rol 12V ra stabilizálás.
(#) Albert-M válasza roland9 hozzászólására (») Szept 25, 2007 /
 
szia , en is megepitettem es ... nem akar mukodni , szoval mind a 2 led vilagit egyfolytaban , valamit nagyon elszartam vagy nem tudom a tap az + /- 40v , es meg egy dolog hany voltos rele kell hozza
, egy nyak terved nincs veletlenul?
(#) roland9 válasza Albert-M hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
Szia!! A csatolt fájlt ha kicsomagolod akkor abba megtalálod a beültetési oldal is meg a nyák rajzot is.
A relé 24V-os.

Üdv.: Roland
(#) Albert-M válasza roland9 hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
koszi
(#) Albert-M válasza roland9 hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
ennek a rajza nincs meg veletlenul sprint -ben?
csak hogy ne kinlodjak hiaba
(#) roland9 válasza Albert-M hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Az sajna nincs de ha vársz 1-2 napot aakor megcsinálom.
(#) Directors hozzászólása Okt 1, 2007 /
 
Ebben a kapcsolásban van egyenfesz elleni védelem a hangsugárzók leégetése ellen?
Innen van a kapcsolási rajz http://majki.fw.hu/

protect.gif
    
(#) Moderátor hozzászólása Directors hozzászólására (») Okt 1, 2007
 
Tessék olvasni, ne csak nézni!!!!

Köszönöm!!!


Idézet:
„Hangszóróvédő kapcsolás
Megakadályozza, hogy egyenfeszültség kerüljön a hangszórókra. Ezen kívül megakadályozza a be és kikapcsoláskor a hangszoró koppanását, és egy LED-el (PEAK) jelzi, hogy az erősítő a kivezérlés határán van.”
(#) Directors válasza (») Okt 2, 2007 /
 
köszönöm
sorry
(#) Albert-M válasza roland9 hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
szia , meg varjak vagy 2 napot kell hat a rajz
(#) roland9 válasza Albert-M hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Szia! Bocsi hogy csak ma tudtam fölrakni de nem volt időm megcsinálni, de találtam máshol egy már régebben megtervezettet. Raktam föl még egy képet is én ezt szoktam átrajzolni PAINT-al és úgy nyomtatom ki!!


Roland
(#) Directors hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
hy
Kellene nekem 1 olyan kapcsoéás ami ezt tudja.
clip ledet, amely jelzi, hogy az erösítő már a túlvezérlés határán jár
Előre is köszi
(#) Directors hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
'kapcsolás'
(#) Carter hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
Sziasztok az alábbi kapcsolást építettem meg, de nem müxik. Melegszik az egyik tranyo de nagyon. Jól látom hogy a kapcsrajzon 2 pnp tranyó van a beültetési rajzon meg 2 npn?
(#) Carter válasza Carter hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
közbe rájöttem mi volt a hiba
(#) witti hozzászólása Okt 19, 2007 /
 
Hello! :wave: Szükségem lenne a sztereo erősítőmhöz koppanásgátlóra! Végigolvastam a topicot, de számomra sem tiszta teljesen az, hogy akkor ha 2 végfok van akkor kettő darab ilyen relés áramkört kell építeni!?
Találtam egy elég egyszerű rajzot! Nem is kellene semmi bonyolult dolog. Viszont nem tudom mit hova kell kötni az erősítőt és a hangszórót.
Amit nem értek, hogy a 12V-os reléhez mekkora fesz kell? Mert jelenleg 15V egyen van a cuccomba, de lesz benne egy 9V is. Van itthon egy nagy pici relém, azt felhasználnám. Ha ez jó akkor hogyan kell bekötni? 7 lába van. Meg azt elárulhatnátok, hogy mi az a több kék színű 8 lábú alkatrész RZ2 G12 felirattal? (csak webcam volt...)
(#) zsoltee0001 válasza witti hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
hi

1 én is gondolkoztam már azon , hogy , hogy lehetne megoldani 1 áramkörrel, de lebéeszéltek róla, valszeg, ha közösítenénk a 2 benetet, az áramkör olykor tévesen egyenáramként fogná fel a jelet, szóval 2 kell ebből.

2- annak a rajznak nem tom mi köze a hangszóróvédelenhez, nekem úgy tűnik mint egy tranzisztoros időzítő

3- az valószínűleg egy kis terhelhetőségű relé

4 alapból a 4 es és a 7es láb van zárva, ha áramot
adsz a 5ösre és a 3asra akkor é 4es és az 1 es zár. Polaritásra figyelj oda, mert valszeg védődiódával van szerelve
üdv
(#) maTaKee válasza witti hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Azaz egyszerű rajz amit belinkeltél az nem koppanásgátló! Ez a rajz arra szolgál, hogy hogyha megnyomod az S1 -et akkor a relékapcsol!
(#) witti válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Itt a leírása, hogy ez egy hangfalvédő kapcsolás! Így sem hat meg senkit sem ez a leírás?
Mi van akkor ha a kapcsolót kihagyom és a ott a 0V folyamatosan átmegy rajta?
De annak ellenére még akkor sem tudom, hogy az a relé jó lenne-e amit találtam... Tehát akkor kettő darab kell egy sztereó végfokhoz, ilyen áramkör.
Milyen rajzot ajánlotok? A legegyszerűbb mindenféle kivezérlésjelző nélküli kellene.
(#) Travolta válasza witti hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Sztem először azt tisztázzuk milyen erősítőd van.Teljesítmény,tápfesz.Aztán lehet hozzá bogarászni koppanásgátlót.Nem beszélve arról, hogy nem árt a DC védelem se.
(#) zsoltee0001 válasza witti hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
ha ennyire le akarod egyszerűsíteni a dolgot, és nem érdekel, hogy van -e egyenáramvédelem az erősítőre kötve akkor miért nem teszel be egy sima szűrőkondenzátort a trafó primer körébe, nálam is ez van a házimozi erősítőmbe, amúgy hiába a legszuperabb koppanásgátló, ha a tv-t kapcsolom ki először és nem fordítva, akkor úgyis koppanni fog
(#) witti válasza Travolta hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Saját készítésű, most kínlódok vele... 2x TDA 2030A . Két trafóval tudtam megoldani az egyik 32V egyenfesz. És a másik egy +- os 15V egyen az gitárelőfokhoz. De az utóbbiról kell majd levennem egy satbil IC-és 9V-os szűrőt is egy torzítónak. És gitárerősítőként szeretném üzemeltetni.
DC védelemhez sem értek, úgyhogy kérek segítséget!
Úgy hallom csak bekapcsoláskor pukkanik, de lehet hogy tévedek.
Előre is köszi!
(#) (Felhasználó 4577) válasza Thom hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Szia!
Én megépítettem, tökéletesen működik, nagyon tuti a szerkezet itt egy kép és nyákterv (saját)
annyi tunning van hogy tettem a reléhez egy ledet, az ellenállása 560ohm csatolom a rajzot is, picit szebb..."picit"

rajz

(#) dbase válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Szép lett gratulálok, de javísd ki a rajzod nehogy valaki beszopja.
D2 diódát fordísd meg, és a bemeneten a 2 kondi a földre van téve, nem rajtuk keresztül folyik a jel.
Amugy teccik a paneled.
(#) Moderátor hozzászólása (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Okt 19, 2007
 
a rossz kapcs. rajz törölve, helyette ott a link..
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Okt 19, 2007 /
 
szabi83: köszi, légyszi javísd ki a hsz-em a szöveget is, köszi
dbase: köszönöm nekem meg a kapcsolás tetszik, egyszerű de nagyszerű
Következő: »»   6 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem