Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 260
(#) freechat hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Köszönöm az eddigi segítséget, átnézve annyira dzsuvás az egész, hogy elment a kedvem attól, hogy az ebben elmosott edényekből egyek.
Azt hiszem az eredeti terv szerint 8 év után lecseréljük a szerkezetet.
Jó éjt
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Nincs mit.A fűtőszálat és a klixon is rajta van a képen.A fűtőszál az ami abban a műanyag "rúdban" van 2 fém csatival a végén.A klixon pedig ennek a tetjén 4 vezetékkel(ha jól számoltam).A tisztítása sem nehéz lehet kapni külön mosogatógép tisztítót.De ha mindenképp le akarod cserélni hát cseréld de azért én szólok: a ami gépek egy határ.......Még 2 évet sem bírnak ki nem még 8 at.
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
A tisztítóval már próbálkoztunk, de az eredményt láthatod sajnos.
Gondolkodtam azon is, hogy csak azt a két részt kicserélni (két műanyag vacak), de tartok tőle, hogy vagy már nincs ilyen alkatrész vagy nincs aki ki tudja cserélni.
Én sem szívesen cserélném le, tudom, hogy a mai gépek tervezett elromlásai igen közel állnak a garancia végéhez, de sajnos itt egy normális szerelőt nem tudok akire rá merném bízni és nem irreális árat kér. Utoljára egy 15 perces tisztításért 9.000 Ft-ot kért el a szerelő.......
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Tulajdonképpen hol is piszkos?Belül a mosogatótérben?
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Itt láthatod.
2. és 3. kép
Ez a másik oldalán van, gondolom itt variál a vízzel.
Nagyon durván vízköves nálunk a víz (vagyis sok-sok vízkő rakódik le mindenre) és erre is gondoltam, hogy egyszerűen eltömődött a csöve.

(Amúgy még nem szereltem össze, mit kéne megmérnem? )
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
A mosotagótér és szűrők tisztításában már rutinos vagyok ezzel nincs probléma
(#) sector99 válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Az a helyzet, hogy mégsem működik...(olyan mind az egyszeri irányjelző: jó - nem jó...)
Elmosogatott vagy kétszer és most megint túlfolyt valamiért és letiltott. Elképzelhető hogy a kiszivattyúzás nem történik meg rendesen ? Szűk a szifon keresztmetszet amibe be van kötve ? (új a szifon, nem koszos !) Vagy a vízszintszabályzóval van gond ? Legutóbb megnéztem, kattan ha fújom. Merre keressem a hibát ?

Üdv: sector99
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
A másik oldalon a fűtőszál tetején lévő(P1040373.JPG n látszik)hőfokszabályzót és magát a fűtőszálat.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012
(#) botesz válasza sector99 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Azt nézted hogy honnan folyik?A szelepről folyik vagy belülről?Ezt tüzetesen meg kell nézni mert ha bele folyik a gép aljába akkor ez nem biztos hogy szelep hiba lesz!!!!
(#) sector99 válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Köszi ! Azt jó móka lesz kideríteni !... Egyébként arra gondolsz, hogy a beeresztő szelep nem zár el rendesen ?
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012
(#) Fleming hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
Még mindig a Candy 1012 mosogatógép kapcsán kérek segítséget. Még nem sikerült (megbízható) debreceni műszerészt találni, folyamatban van. De mindenképp szeretném megkérdezni, hogy valamelyikőtök tud-e 41016113-as panelt kedvező áron? Ha igen, mennyibe kerülne? Most még csak viszonyítás miatt... Köszönöm a válaszokat!
(#) botesz válasza Fleming hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Mi a hibajelenség biztos hogy a panel a rossz?
(#) botesz válasza sector99 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Nem hanem hogy a vékony gumicsövön is folyik a víz és az meg lefolyik valahova azt letilt az érzékelő.Egy tipust írj lécci!
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Ok, mit kell rajta mérni és milyen értékeknek kellene lennie?
(#) sector99 válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
BOSCH Silence, ennyit tudok róla. Ilyen ,egy nagyon kicsi eltéréssel. (hőfokkapcsolók sorrendje más és még egy glim kijelzője van)
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
A klixonnál zárt állapotot kell mérned a 2 csati mind a 2 vezetéken.A fűtőszálat szakadásvizsgálóval mérd ott vezetést kell mérni.Illetve van a fűtőszál kapacsi közt egy mikrokapcsoló.Ott kikapcsolt állapotban szakadást kell mérni.
(#) botesz válasza sector99 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Nekem is hasonló van aqua star fantázianévvel. Akkor az a cső valahova a víztartályba megy ha jól tudom(nem mostanában javítottam így már halovány emlékeim vannak a belsejéről)De lehet hogy szimeringes valamelyik szivattyú ....stb
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
A fűtőszál rendben, a klixont viszont nem tudtam megmérni.
EZ lenne a klixon amit pirossal megjelöltem? (Ha igen akkor melyiket mérjem melyikkel?)

mgep.jpg
    
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Igen az az.A csati egyik szélén lévő vezetéket a másik csati másik szélén lévő vezetékkel kéne megmérni a mellette levőt meg ugyanúgy.Vagy fordítva.Kicsit hülyén írtad de remélem érthető.
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Ok, az eredmény:
Balról jobbra így vannak, hogy
P-K | (Z)-S

(vagyis piros, kék, zöld sárga).
A bal oldali P-K össze van kötve.
A jobb oldalon a P-S és K-S párok szintén, de a Zöld sehova sincs kötve.
(Vagyis a jobb oldali csatlakozó bal oldali vezetékét hiába érintettem bárhova)
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
A kapcsolót is megmértem, de ott három vezeték jön ki belőle. (kettő felül, egy oldalt).
Mellékelt ábra jobb oldala szerint:
Piros-Kék szakadás
Piros-Zöld vezetés
Kék-Zöld szakadás.

mgep2.jpg
    
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Oké Holnap megnézem hogy az enyémben is így van e(ugyanilyen a fűtési rendszere)Bár szerintem a mikrokapcsoló az jó de holnap még megnézem!!
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Rendben, köszönöm én is megyek, mára elég volt...
Jó éjt
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Nos megnéztem.Nekem a mikrokapcsolón felül csak 1 vezeték van de a tiéd az egy váltókapcsoló.Alap esetben szakadás van.Vagyis a mikrokapcsoló az jó.A klixon az a következőképpen van:A 2 piros vezeték az szerintem a hőkorlátozó és a másik 2 pedig maga a hőfokszabályzó.És szerintem amikor megy a gép akkor a mikrokapcsoló piros vezetéke megy a klixon zöld vezetékére.Azt nézd meg hogy a zöld vezeték hova megy!És meg kéne nézni a prk elején hogy nem e ott van a mágnes tekercs.Amúgy felfűt ?
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Összeraktam és rákötöttem a hideg vízre.
Most már biztos, hogy nem melegíti fel a vizet és eddig csak azért mosogatott el valamennyire, mert a meleg vízre volt kötve.

Max 100 Wattot fogyaszt (ennyit szokott amikor nem melegít) így gondolom be sem próbálja kapcsolni a fűtőszálat.

A kérdés pedig inkább egy segélykiáltás: Baranya Megyében (ott is Pécs-Mohács körül) tud valaki olyat aki meg tudja javítani? (Persze nem ingyen stb...).
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Én sajna zalai vagyok....De szerintem azt a mikrokapcsolót mérd ki üzem közben!Olyankor a kék zöldnek kell vezetni kell de egyszerűbb ha egy fázisceruzával megnézed.Az a kapcsolót a motor nyomása kapcsolja és elképzelhető hogy be van ragadva.
(#) DreW hozzászólása Dec 11, 2012 /
 
Sziasztok, lenne egy kérdésem.
Candy CDF 625A típusú mosogatógépről lenne kérdésem. Kb. 5 éve vásároltuk a szerkezetet, eddig semmi probléma nem volt vele, amit ne tudott volna orvosolni a gép módszeres kitakarítása. A most jelentkező problémán viszont nem segített. Pár napja jelentkezett a probléma, a gép a mosogatás első fázisában (víz betöltve, mosogatás elindul, vizet kiereszti egyszer) leáll, az aktuális program visszajelzője gyorsan villog és szaggatottan sípol.
A használati útmutató nem sokat ér (kapcsolja ki, ellenőrizze a vizet és a csöveket, indítsa újra, ha probléma továbbra is fenn áll hívja a szervízt). Olvasgattam a témával kapcsolatban, de nem vagyok gépszerelő. Arra a következtetésre jutottam a fórum olvasgatása után, hogy a szintérzékelő lehet a probléma, mert a víz leeresztése után jelentkezik a gond a feltöltés előtt. Hogyan tudnám ellenőrizni?
(#) botesz válasza DreW hozzászólására (») Dec 11, 2012 / 1
 
A programban van előmosogatás? Vagy rendesen elkezdi a programot és közben áll le? Fűt? Fűtőszálat és az NTC t kéne megnézni.
(#) DreW válasza botesz hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Probáltam előmosással és anélkül is, ugyan azt produkálja. Igen elkezdi, a program tipusától függően 5-10 percig rendesen működik, az első vízcsere leeresztése után nem tölti fel, ekkor jelentkezik a hiba. Fűtés megy.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2012
(#) botesz válasza DreW hozzászólására (») Dec 11, 2012 / 1
 
A gép oldalában van egy átfolyásmérő azt kéne megnézni.
Következő: »»   29 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem