Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller páka (állomás)
 
Témaindító: puli122, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 33
(#) JoeCity hozzászólása Okt 28, 2012 /
 
Hello. Honnan tudom, hogy a Weller-pákahegybe vésett szám hány celziusz fokot takar? THX
(#) JoeCity válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Már láttam ilyen adatlapod, de ezek közül melyik vonatkozik a sima "7"-es vagy "17"-es számmal rendelkező pákahegyre? /PT-A7 ez nem mond semmit/
(#) Gabó hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Weller DSX80 pákához tud valaki hőellenállás (már ha ez van benne) karakterisztikája táblázatot?
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
(#) IRONbene hozzászólása Dec 5, 2012 /
 
Sziasztok !

Vásárolni fogok egy használt de külsőre jól kinéző Weller pákát.
A "klasszikus" 24V/50W -osat.
Aggódom nehogy rosszat vegyek.
Mit nézzek meg rajta mielőtt fizetek ? Az alap , hogy bedugom melegszik , meg hogy kioldjon a hővédője. Adjatok kérlek tippeket.
köszönöm előre is !
(#) gerenk válasza IRONbene hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
A "klasszikus 24V 50 W" páka a magnastat kattogós, gondolom ezt vennéd
Gyorsan felfűt, határozottan kattan amikor kikapcsol mert elérte a hegyre jellemző hőfokot.
A bekapcsolás is ugyanilyen, a vezeték ha eredeti fehér szilikon.
(#) IRONbene válasza gerenk hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Ő lenne.
(#) kissi válasza IRONbene hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Szia!
Szerintem ez egy megkímélt pákának tűnik... A belseje állapotáról csak szétszedés útján lehetne meggyőződni (ill. pl. egy oszcilloszkóppal, ha a pákával sorba kötnél egy pl.1 ohmos ellenállást és a ki-be kapcsoláskor néznéd az ellenálláson lévő feszültséget, az utalna a hőkapcsoló állapotára), a fűtőbetét állapotáról szerintem még akkor sem tudnál meggyőződni!
Figyelj a gerenk kolléga által leírt hasznos dolgokra is!
Szerintem használt pákaként különösebb "túrkálási" lehetőség nélkül ez jó vételnek tűnik.
Jó vásárlást !
Steve
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) zolika60 válasza IRONbene hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Ne feledkezz meg arról, hogy ez a páka hegy nélkül nem kapcsol. Tehát legyen hegy is a próbához. Ha működik amikor megnézed valószínűleg sokáig fog. Jó darabnak néz ki.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) gerenk válasza IRONbene hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Ez már egy újabb tipus, az enyém kicsit másabb, nálam a vezeték kéteres szilikon fehér.
A hegy fontos, alakja és hőfok fokozata miatt is. 5-9 számozzák a talpán levő speciális ötvötzetű mágnespogácsába van beütve. A tűhegyes 5-ös a legtöbb finom munkához pl. SMD megfelelő, egy vastagabb ferde lapolású 7-es meg egyéb munkákra.
Itt találsz leírást a hegyekről: Bővebben: Link
A fűtőbetét állapotát jól jellemzi hogy 15 V-on is használható ha jó és még ott is lekapcsol
igaz hosszabb idő után 5-10 perc.
Ajánlatos a fűtőbetét kímélése érdekében 20 V alatti feszültségen használni.

Link javítva, a LINK gomb alá.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) IRONbene válasza gerenk hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget , megbeszéltem a tulajjal 3-4 napot nálam maradhat tesztelésre mielőtt kifizetem. Egyébként 6000HUF-ért sikerült hozzájutnom.
Úgy látom hegyet vennem kell mert azt nem tudtam hogy ennyire speciális hegy kell bele.
Honnan érdemes olcsón venni ? eBay esetleg ?
Újdonságként ért még ,hogy a vezetékében 3 ér van. Gondolom pozitív , negatív és a 3. ?
Tehát trafót is csinálnom kell neki mert gondolom a sima váltó24V-os toroidom nem fog neki tetszeni.
(#) IRONbene válasza gerenk hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Közben találtam hazait.
http://elektronika.vatera.hu/egyeb/weller_paka_hegyek_1681130036.html
Erre mit mondtok ?
(#) granpa válasza IRONbene hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Eredetileg is 24V~ról működik. Nincs pozitív-negatív! A3. ér lehet hőkapcsoló szálja, szabályzáshoz. (az enyém nem ilyen)
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012
(#) IRONbene válasza granpa hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
igaz váltóáram...
Ehhez jó lenne nekem valami kapcsolás hogyan lehetne egy jó hőfokszabályozós tápegységet csinálni neki...
(#) fecameca válasza IRONbene hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Amíg a mágneses "kattogó" benne van, nem érdemes. Ha jó, akkor meg miért dobnád ki?
Van egy trafóm, amibe építettem szabályzót, gondoltam, ha sokáig használom, ritkábban kattog. Akkor tovább él? Máskor meg tranzisztort tettem bele érzékelőnek, de csak ólmos forrasztóónnal lehetett használni azzal viszont sok évig elment a tranzisztor másik tranzisztort zárt le ami viszont egy tirisztort (lehet triac is, ha van) vezérelt. Nagyobb felületekhez kevés. Hőelemes pákához van itt valahol feltéve kapcsolás. Azt hiszem, JLT-02 a neve, ezt írd a keresődbe. Csak azt nem tudom, hogy a bele való hőelemet honnan veszed, és elférne-e a Wellerbe?
(#) IRONbene válasza fecameca hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Tehát ez egy TCP-S típusú weller.
3 vezeték van a fehér szilikon borítás alatt. Kettő a táp a harmadik nem tudom mi.
Talán hőfok szabályozó ?
(#) fecameca válasza IRONbene hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Meg kell nézni, szedd szét, én nem láttam még olyat. A hőelemhez plusz 2 szál kell, nem 1. Nem tudom, hogy mi lehet. Az is lehet, hogy nincs bekötve, vagy védőföld (???).
(#) IRONbene válasza fecameca hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Megvan a válasz a google szerint:

A csatlakozója 3 pólusú, a fűtőszálon kívül egy ESD szálat is tartalmaz a pákahegy földeléséhez, hogy a kényes IC-k ne menjenek tönkre az esetleges sztatikus feltöltődés miatt.
(#) Gabó válasza IRONbene hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Igen földszál van benne. Állt az újjabb wellerekbe tesznek ilyet.
Ill hol találtad 6eFtért?
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012
(#) IRONbene válasza Gabó hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Az egyik ismerősöm maszekolt, valakinek ,valamit és fizetségül kapta , de mivel neki már van egy, így meghirdette Facebook-on ,hogy eladó én meg lecsaptam rá.
Hegy kell még bele illetve trafó.
Trafó kapcsolási rajzot kerestem , de nem nagyon találtam hőfokszabályzósat.
Szeretnék építeni a polcon fekvő toroidomból neki egy főfokszabályozós tápot.

(#) Gabó válasza IRONbene hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Ennek a wellernek szerintem anyira nem lényeg a hőfokszabályzás. Nekem több mint 10éve megvan a régebbi weller (amikor vettem akkor is már jó használt volt), de azóta is jó.
Az élettartam növeléshez meg a fent említett feszültséges dolog jó ötlet.
(#) IRONbene válasza Gabó hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Értem. Azért gondoltam mert forrasztok néha SMD-t tűheggyel és nehogy sok legyen neki a hő. Ha jól tudom ezeknek a gyári tápegységén van két led. Az egyik , hogy áram alatt van , a másik pedig akkor világít ,ha felfűtés van.
(#) Gabó válasza IRONbene hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Van olyan is igen. De a nehogy túlfűtsönre megoldásként veszel más hegyet
(#) helektro válasza IRONbene hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Ehhez a pákához nem tudsz állítható hőfokszabályzós vezérlést építeni, mert ez "kattogós" páka.
Azaz a hegy határozza meg, hogy milyen hőfokon kapcsol ki a fűtés.
Ha pl. kisebb feszültséget kapcsolsz rá, akkor is a hegy által meghatározott hőfoknál kapcsol, csak lassabban fog felfűteni.
Ha mindenképpen állítható hőfokszabályzósat akarsz, akkor olyan páka kell, ami hőfokszabályzós.
De ebből soha nem lesz ilyen páka.
Ennek adni kell 24V váltót, azt kész.
(#) gkari válasza helektro hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Nekem 25 éve van a "kattogós", eddig kb. 10 éve kellett a mágneskapcsolót javítani-a kapcsolópogácsákat nagyon finom csiszolópapírral picit megcsiszoltam, azóta is tökély. Egyszerű 24AC biztonsági trafóról megy-persze jó sok hegyem van, tehát külön hőfokszabályzás felesleges.
(#) nemesimi hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Építettem egy páka kapcsolást amit a képen láthatok!
A kapcsolás működik solomon pákák esetében csakhogy én vettem egy Hakko 907-es pákát
amiben nem thermo elem van hanem termistor ami nem feszültséget termel hanem ellenállása változik tudomásom szerint!

Nem tud valaki valamilyen megoldást hogy a kapcsoláson mit változtassak hogy müködjön a hakko pákával???
(#) Gabó válasza nemesimi hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Ez kimondottan weller wsp80hoz adta vzoole, de az is resistoros.
(#) nemesimi válasza Gabó hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Nekem pont resistoros kell! Csak azt a kapcsolást valahogy átalakítani hogy ne kelljen újat csinálni!

De ezt is köszönöm!
(#) Gabó válasza nemesimi hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Annak szobahőmérsékleten menyi a resistorának az ellenállása?
(#) liderces hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Hello mindeki! Lenne itt valakinek véletlen egy WS-50 weller álomása? Olyan kérdésem kérésem lenne hogy pár képet a belsőjéről tudna e csinálni nekem valaki? Meg konkrétan az érdekelne hogy a trafóról az elektronikára direktben megy a AC-24V semmi egyenirányitás? Mert kapásból egy elko is kapja a feszt ami bemegy? köszönettel bárki fáradozását. üdv
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) menthor hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
sziasztok!
hozzájutottam ingyen egy sosem használt W61-hez, dobozával, mindenével együtt. nem vagyok nagy elektrós, otthon használnám néha kisebb áramkörök forrasztgatására. gyárilag egy 7-es hegy van benne, ami ugye 370°C-os. egyszer próbáltam ki, és kicsit fura volt nekem, hogy még a "kattanás" előtt a szár is elkezdett izzani egy PICIT (vöröses volt). ez normális?
illetve elég lehet-e egy 6-os (vagy talán 5-ös) hegy bele hobbi célra?
vagy esetleg egy szabályozható jobb lenne (pl whs40)? köszi, üdv
Következő: »»   15 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem