Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 8 ohm-os erősítőhöz X ohm-os hangszóró
Lapozás: OK   8 / 11
(#) Pearcy válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
nemtudtam aznap olvasni, megkérdeztem egy haveromat, meg egy gimnáziumi tanárt.
tehát megcsináltam, müködik szépen, tegnap járattam 3-4 órán keresztül viszonylag hangosan, semmi baja nincs.
(#) Pearcy hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
később lehet vele gond? igazán nem akarom kinyírni a 2.1 et sem, de a videoton d93at sem amit hozzákötöttem, mert szépen szól és egyedi
(#) forma3 válasza Pearcy hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Ez nagyban függ a kapcsolás tűrésein, van 1-2 ilyen téma már:
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Szerintem ha 8ohmos a hangszóród nyugodtan használhatod, annál több nem szokott lenni az erősítők nagy része

Szerk. A 3 RCA mi?? 1-1 a két hangszórónak, a harmadik az meg a szub szűrt erősített kimenete? Vagy mi?
(#) Inhouse válasza Pearcy hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Mivel párhuzamosan kötötted, az eredő az egyik oldalon fele akkora lett, 4ohm körül. Kétszer jobban terheli azt az oldalt és a tápot is jobban, mint amire tervezték. Ha nem olvasod a válaszokat, akkor nem fontosak, kár volt kérdezni. Ha nem veszed őket figyelembe, szintén...ha működik, addig örülj amíg így van. Jósolni mi sem tudunk...

Üdv
Inhouse
(#) Pearcy válasza forma3 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
2 rca megy ki az egy egy kishangszóróz, az egyiket elosztottam 2 felé, igy lett 3
(#) rolie válasza forma3 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szerintem az egy jack aljzat (a jobb oldali), valószínűleg vonal bemenet.
(#) Pearcy hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
igen, jack megy be, 2 rca ki
(#) forma3 válasza Pearcy hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Az elosztő az hogyan csinál 2-ből hármat?
(#) rolie válasza forma3 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Az egyikből csinál kettőt, a másik meg marad ahogy volt.
(#) Pearcy válasza rolie hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
na * megnéztem az erősítö hütöbordáját, 20 percig üvöltettem a gyári hangszórókat, elég meleg lett, de nem vészes. nem volt forró, csak meleg. most mindjárt kipróbálom a +1 hanszóróval mennyire melegszik
(#) Pearcy hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
a +1 hangszóróval is ugyanolyan meleg
(#) Danyi1992 hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
vettem használt videoton hangfalat és csak most néztem meg (mert fura volt a hangzása a közép hangszóróknak, bizonyos hangerő után recsegett, duhogott a membrán vagyhogyhívják ) "ezek a közepek" kocsi hangszórók 4ohm-osak a hangfalban amúgy a hanszóró többi részei 8 ohm-osak ez lehet a probléma forrása? megférhet egy hangfalba kötve 4 és 8 ohm is?
(#) lamalas válasza Danyi1992 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Idézet:
„megférhet egy hangfalba kötve 4 és 8 ? is?”

Megférhet, de ez nem altalanos valasz, nem igaz minden hangsugarzora. Ha jol terveztek a hangsugarzot es megfelelo hangszorokat valasztottak ill. megfelelo hangvaltot keszitettek akkor lehet 4 es 8 ohmos hangszorokat hasznalni egy hangsugarzoban.

A leirt problema nem valoszinu, hogy az eltero neleges impedanciak miatt van, inkabb a hangszoro lehet hibas. De tavolrol ezt nem lehet bizosan allitani, szoval ez csak egy tipp.

Szerk.: ha a kozephangszoro nyitott kosaru es nincs egy kulon kis dobozban a nagy dobozon belul akkor a melysugarzo nagy kiterese is okozhat probemat.
(#) attys71 hozzászólása Jún 15, 2012 /
 
Heló!
Az lenne a kérdésem ,hogy van egy 50w4ohmos és egy50w 8ohmos hangfalam . Ráköthetem-e az erősítőre ebben a párosításban ha az erősítőm 4-8 ohmos terhelhetőségű? Monó erősítőről van szó. Köszi.
(#) Orbán József válasza attys71 hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Párhuzamos kötésben az eredő ellenállás 2.666...66 Ohm
Vagyis így nem egészséges.

A 4 Ohm-ost kiegészítheted valami brutális 25W 4 Ohm ellenállással és akkor a kettő már mehet párhuzamosan.
A többit meglátod/hallod, de az erősítő nem terhelődik túl.
(#) djapor96 hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Sziasztok,van egy Yamaha VR-X590-es erősítőm. Elvileg 8 Ohmos hangszórókat fogad...

Lehetőség van A és B front hangszórókat rá kötni, melyek külön-külön és együtt is meghajthatóak. Szereztem egy szervízkönyvet, ahol a kapcsolási rajzból kiderül, hogy az A és a B hangszórópárokat is ugyanaz a végfok hajtja meg, sőt A és B hangfalpár párhuzamosan van bekötve egymáshoz képest.

A használati utasítás szerint, A-nak és B-nek (pár) is 8ohmosnak kell lennie...

De akkor most mi van??? A végfokon 2pár 8 ohmos hangfal esetén akkora áramerősség megy át, mintha 1db 4ohmost kötöttem volna rá.... akkor meg miért nem engedik???
(#) Orbán József válasza djapor96 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Ha a szervízkönyvben ezt ígérik, akkor terhelhető egy oldal 4 Ohm-al is.
De, ha odaírták volna, hogy 4 Ohm és a gép kap még egy 4 Ohmos dobozt egy oldalára, azt már fájlalná... Nincs semmi ellentmondás, így szeretnék megőrizni az erősítő épségét.
Nem tudom a gyakorlatban mekkora az esély a mostani, nagy teljesítményű hangdobozok 4 Ohmos kivitelére. De tényleg nem tudom. Mindenesetr most már tudod a biztosat.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) djapor96 válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Egy kis megerősítésre volt szükségem, mert egyébként 4 ohmos JAMO van rákötve. Nem melegszik semmi gond, csak motoszkál az emberben a dolog, és ráadásul ugyan ennek a kanadai változatára köthető 2db 4 Ohomos is, ha átkapcsolja az ember az azokon a változatokon lévő kapcsolót.
Ettől függetlenül szerzek még 2 JAMO-t és sorba kötöm a mostaniakkal....
(#) Dj Decybell válasza Valteri hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Kénytelen vagyok belekérdezni ebbe a "régi" eszmefuttatásba!

-Az itt leírtak rávilágítottak néhány tévhitre, és igazoltak feltételezéseket is...

Ezért van néhány komolyabb, -de nem mai gyártmányú erősítőn egy kapcsoló a hátlapon a hangfalcsati mellett h 4Ω~6Ω -másik állás 8Ω~16Ω vagyis feltételezhetően "dupla" táp van és a feszek közt lehet váltani!

Jó a feltételezés?
(#) reloop válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Szia! A teljesítmény félvezetők biztonságos üzemi tartományban tartása elvárja, hogy a táp feszültség és a leadott áram szorzata egy határt ne lépjen túl. Kapcsoló üzemű tápnál például egészen könnyen kivitelezhető.
(#) Orbán József válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Nem csöves erősítőkről van szó? Ott a kimenő trafó megcsapolásai illesztik a terheléshez az erősítőt.
(#) Dj Decybell válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Szóval tényleg tápot kapcsol?
(#) Dj Decybell válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Biztosan nem. Hifi erősítőröl van szó (mondjuk nem mintha csöves nem lehetne az )
Vaterán láttam róla képet huszonezres használt cucc...
Technics-Denon-HarmannKardon-Panasonic-Marantz ezek közüll valamelyik. Aznap este legalább 200terméket megnéztem ha nem gond inkább nem keresném vissza.
(#) reloop válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jan 2, 2013 / 1
 
Nem kell messzire menni: Ágota.
(#) Dj Decybell válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Ez már PA-cucc nem hifi am erre gondoltam!
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Ezt csak én érzem faramucinak? Ágotáék mondják:
Idézet:
„Amennyiben a hangszóró a teljesítményt elviseli, az erősítő hővédelme egy idő után kikapcsolhat, mivel a védelem aláterhelt állapotot érzékel.”

Alá és nem túl?
Zoli szójjámá rájuk!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2013
(#) Dj Decybell válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
XD

A mondat így szól helyesen: Amennyiben a Hangsugárzó a megnövekedett teljesítményt elviseli, előfordulhat a tartós túlterhelés esetén a hővédelem aktivizálódása a végfokban.
(#) Orbán József válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Gondoltam én, hogy nem helyénvaló a szóhasználat és a mod.-unkat kértem, hogy csapjon a nyakuk közé...(Zoli3) Nem szeretnék én az illetők helyében lenni, ha a keze közé kerülnének.
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Naugye!
(#) Dj Decybell válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Bárki is írta a leírást ő is ember szóval hibázhat!
Aki így nem érti a leírást, annak szinte "mind1...."oda van e írva. A többiek kihámozzák a lényeget!
Na jó lezártam ezt a leírás-kötekedést nem szeretném leamortizálni a fórumot!
Következő: »»   8 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem