Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Varázsszemes kivezérlésjelző
ááá, remek!
Akkor most olyat kérdezek, hogy biztos eldobod az agyad. A két diódát hogyan tudnám kihagyni a dologból? Csak hogy, majd ráírhassam az erősítőre hogy: Semiconductor free!
Úgyis erősíteni kell a jelet a varázsszemnek. Használj oda EBF80, EABC80 -at.
Mármint hova? az EL84 vagy az ECC83 helyére?
Csak azért mert már minden megvan az építéshez, csak gondoltam kiegészítem egy varázsszemmel.
Az EM80 -nak 10 - 15 V, az EM84 nek -20 V körüli egyenfeszültség kell a fénysáv lezárásához. crapgame kolléga szeretné mellőzni a félvezető egyenirányítókat, ezért javasoltam az EBF, EABC csöveket az egyenirányítás megvalósítására. Mivel mindkettőben van erősítő is, ezért (ha már van) a kijelzéshez szükséges jelet előbbről kell levenni, mondjuk az EL84 meghajtásáról, persze egy trimmerpotival állíthatóvá téve.
Sziasztok! Lenne egy tuti tippem a kivezérlésjelzőhöz. A cimborámnak úgy spékeltük meg az EM 80 ast,hogy egy 6cm-es átmérőjű kézi nagyító lencséje mögé raktuk.Így messziről is szépen látható a fénylegyező. (nekem az EM80 jobban tetszik a 84- nél, valahogy szebb az az élénk zöld szín.) Üdv..T
Nekem sikerült a potméteres megoldással eltüntetnem a csíkot, a cső előfeszültségét katódejtéssel változtatva.
De kinek a pap, kinek a paplan ![]()
Sziasztok!
Megépítettem a Zoli által föltett tranyós változatot ami működik is szépen csak nálam bizony vannak kezdő csíkok 5-7mm. Vajon valahogy el tudom tüntetni őket? ![]()
Ez az alapállapot, jel nélkül.
Megpróbálhatod óvatosan + irányba húzni a rácsot (cső 1. láb) attól javulhat kicsit a helyzet. Két db 10Mohm-os ellenállást köss sorba (vagy 1db 20M körüli), és az egyik vége merhet a rácsra, a másik meg a 27V-os zener-re!
2 hozzászólással előbb adtam egy lehetőséget. A linkek ott vannak. Nekem bevált, nem kell hozzá tranzisztor sem
![]()
Üdv Mindenkinek.
Mégegyszer végigolvastam a topikot, és ha jól sejtem, az elektroncso.hu-ról származó kapcsolással foglalkoztatok a legelején, de mivel egy rakás hozzászólás nincs meg, ezért nem tudom, hogy az ott lévő kapcsolás (mellékelem) abban a formában működik-e tökéletesen. A másik kérdésem, hogy honnan kapja a jelet? (egyenesen a bemetről?) Ha csak az egyik csatornáról kapja, akkor van e hallható különbség a két csatorna között? Üdv.
Ez működött nekem. CD játszóról kapott vonalszintű jelet. Ha a sztereó jelet két soros (10-100k) ellenálláson összegzed, mindkét csatorna feszültségváltozására reagál a cső.
Üdv.
Kösz a segítséget. Akkor ebbe némi váltoutatással biztosan be tudom illesteni az EM4-et. A fő kérdésem, hogy mit kell rajta modifikálni? (Kiszámolnám magamnak, de sajnos nem vagyok a nagy titkok tudója)
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni , mégpedig abban , hogy az alábbi Linken található kivezérlésjelző rajzát , ha megvan valakinek akkor tegye már fel. Előre is köszönöm!
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Megépítettem ezt a Vezérlést: Bővebben: Link a nixie-s STEP UP konverterrel DE kettőt csináltam mindenből ,hogy Stereo legyen. Most van 2 vezérlő panelem 2 Nixie tápom és 2 csövem. Ugyan azon trafóról mennek.De bekapcsolás után az egyik halványabb és nagyon nagy az a tartomány ami állandóan világít. Illetve ha a potiját tekerem nagyon gyorsan maxra is áll. Amennyiben adok neki jelet az egyik (Ami jó) Már szinte túl nagy jelet kap amíg ez csak éppen megmozdul. Mitől van ez? Mivel lehetne teljesen megoldani ,hogy szimmetrikusak legyenek?
Megcseréltem és tényleg az a cső a hibás.
Köszönöm.
Illetve az lenne a kérdésem ,hogy hogyan oldható az meg ,hogy a DC-DC konverter zaja ne zavarjon be a jelbe?
Vagyis az a gond ,hogy a jelbemenetre visszamegy 2V ~ illetve nagyon nagy a zaj a csöves erősítő kimenetén. Hogyan lehetne teljesen elválasztani a varázsszem bemenetét az erősítőtől de mégis megkapja a jelet?
Optocsatolóval talán, bár ki kellene próbálni...
Nagyon nem értek hozzá pontosan milyen típust? És hogyan kell bekötni?
Kedves fórumozók!
Az elektroncső oldalon található rajzok alapján terveztem egy EM4 kivezérlésjelző nyákot. Megépítés után nem működik, az anódon 250V van, az árnyékvetőkön 226V, ez a része úgy tűnik dolgozik. A fűtés 6,3 V, fűt láthatóan. Semmi nem történik, nem fluoreszkál, ha az audio bemenetre egy CD játszót kötök, 4 db (köztük új) csővel is próbáltam.Hol lehet a hiba? Előre is köszönöm a segítséget! A nyákokat csatolom. Üdvözlet: Garay Géza
Fordítva beforrasztottam a csőfoglalatot és láss csodát tökéletesen működik. Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2013
Az elektroncsöveket MINDIG alulnézetben (a csőfej felől) kell nézni bekötésileg, szemben az IC-kkel, amiket felülről.
A fűtés ebben az esetben nem jó hibafelderítésre, mert ennél a bekötésnél szimmetrikus. És nem oktál foglalata van az EM4-nek, hanem kosaras ![]() ![]() Oktál az EM34 feje. Amúgy hatalmas mázlid van, hogy nem a rács kapta meg az ernyőfeszt, elégett volna azonnal...
Köszönöm az infókat! Az alulnézetet tudtam, egyszerűen megkeveredtem a tükrözésekkel. Szerencse meg kell az embernek néha.
![]()
Nekem ilyen a foglalatom:Bővebben: Link
Bővebben: Link Ez ugye EM4 de ,hogy nem kosaras a foglata és a lába?
Egyszerűen azért, mert az nem EM4.
Hanem egy ilyen. Nagyon sokféle cső készült ugyanilyen ernyőképpel. A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
Bocsi.
És igaz ,hogy ez ritka darab?
Erről nem tudok érdemben nyilatkozni, de valószínű, mert a foglalata régebbi típus, mint a körmös. Alapvetően ma már minden ritka, talán a ruszki csövek nem.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |