Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Először is szerintem az RCA kimeneten kevesebb mint 5V van.A potméter egy 4,7-10k körüli szerintem jó választás.
Hát csak onnan gondoltam hogy 5 v mivel az adataiban a fejnek az van irva hogy rca kimenet 5v,de szerintem is kevesebb,én már kisérleteztem olyan potméterekkel amit számitógép hangfalból szedtem ki de azzal érdekes módon ugyanakkora hangerőn szol bárhová is tekertem.egyik 20k,a másik 50k felirat volt.De köszönöm a válaszod szerzek és megpróbálom 4.7-10k pótméterrel.
Igen, mert nem sorosan, hanem hangerő szabályzóként (feszültségosztó) kell bekötni.
Remélem jó lessz holnap meg is próbálom,köszi
Sziasztok! Tervezem egy akkus csavarbehajtó vásárlását,néztem a bosch ixo gép adatait, 3,6v (li-ion). A líthium akkunak nem 4,2v a névleges feszültsége,vagy nem is az van benne?
De igen Li-ion akkumlátor van benne,3.6 v a feszültsége.
Sziasztok! Volna egy kérdésem hozzátok 1db kis értékű kondenzátorról. Az van rá írva hogy 47j63. A j betű mit jelent rajta? ez egy szorzó volna és a kondi értéke ez miatt 470nf ? Sajnos ki mérni nem tudom a műszeremen van kapacitás mérő de nem értem miért nem működik rajta.
47pF; +-5%; 63V
Szia!
Nem csoda, hogy nem méri a műszered ezt a kondenzátort, mert csak 47pF-os. A "J" az értéktűrést jelzi, ami 5% és 63V-os a feszültségtűrése.
Van egy másik kondom is arra az van írva hogy 47k. Ez jelentené hogy 470nf? Én ezeket boltból vettem az egyiket 47nfként a másikat 470nfként.
Esetleg nem úgy van a felirat, hogy .47, mert akkor az 0,47 uF, azaz 470 nF. De a kapacitásmérős műszered itt is segíthet, ha bizonytalan vagy.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
47nk így van pontosan 250voltos
Bővebben: Link Azokról a kondikról van szó az ic melet, ki nagyítva látható a képen
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
.47J63 aminek 470nf nek kelene lenie , és 47nk aminek 47nf nek kelene hogy legyen
A 47 utáni "n" jelzi, hogy nano(farád)-ról van szó, a szám előtti pont pedig a tizedes jelzés, tehát az meg így 0,47 µF lesz.
Nagyon szépen köszönöm! Tehát akor nem pikofarados a kisseb kondi 47nf ez volna a lényeg
Sziasztok! Szeretnék építeni RFID író/olvasót, találtam hozzá egy IC-t is de az adatlapján nem találtam ojan rajzot ami segített volna. Lehet hogy csak én nem értem, kérlek segítsetek!!!
Ha lehet kapcsolási rajzokat küldjetek. Ui.: Ja és BUÉK mindenkinek!!! A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
Bővebben: Link
De a fórum keresője is hasznos dolog. Pedig itt azért van infó. Bár én a helyedben modult vennék igaz a konkrét feladatot nem árultad el. És milyen MCU-t használnál hozzá? A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
A tranzisztornak mindig az emitter lába megy a földre? Nem találom az mk484 tranyó lábkiosztását sehol.
Üdv mindenkinek!
Van egy (hülye) kérdésem ezzel a torzítóval kapcsolatban. A leírásban szerepel, hogy a diódák lehetőleg germánium diódák legyenek. Ezzel annyi a gondom, hogy az itthon lévő kb. 1500 db. dióda egyike sem germánium. Egy másik fórumon olvastam, hogy mivel nehéz germánium diódát beszerezni inkább használjjunk germánium tranzisztort megfelelően bekötve. Van itthon egy köteg ASZ1015 tranzisztorom ami elvileg germánium. Hogyan kell bekötni, hogy diódaként viselkedjen? Előre is köszi a segítséget!
Valamint meddig lehet húzni egy műveleti erősítőt pozitív visszacsatolással?
Én használtam germánium tranyót, kristály detektoros rádióba. De csak találomra végig néztem az összes variációt,és ahol a legerősebben fogta a jelet,onnan tudtam,hogy akkor viselkedik diódaként. De a zsibvásáron egy srác ezzel foglalkozik,lehet tőle rendelni vödör számra a germánium diódákat.
Szia! Ennek a tranyónak úgy nézem nem is fogod. Viszont van ilyen ic és pont három lába van neki.
Egy tranzisztornak, hogy hová megy az emittere az sok mindentől függ, egy pár dolog: pnp vagy npn, milyen kapcsolásban van (földelt emitteres, emitterkövető, földelt collektoros, földelt bázisú). Tehát ezt így nem igazán lehet megválaszolni. Olvasd át ezt a cikket! A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
Szia! Neked is ezt a linket ajánlom.
Rögtön az első rajzon láthatod, hogy lehet diódának használni. Csak két lábat köss be, az emittert és a bázist. Két tranzisztor kell. De szilícium, diódával is működik, csak nem lesz olyan torz, mert magasabb a nyitófeszültsége. A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
Ha csak a bázist és az emittert köti be (feltéve, hogy NPN) nem csinált semmit.
Jobban jár, ha kapcsoló üzemben használja a tranzisztort. De az ASZ1015 TO3 tokozású. Legalábbis amit ő linkelt. Akkor már inkább szilícium dióda. Tény, hogy a torzítás változni fog. Nem mindegy, hogy 0,2V vagy 0,6V a nyitófeszültség. De a cikk írója a tranzisztorokra azt írja, hogy bármilyen típusú NPN. Akkor meg.... A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
Működik az mint dióda.
Viszont a tranyót benéztem. Valamiért szentül meg voltam győződve róla, hogy oc1045 van oda írva.
Sziasztok. Még régebben találtam a neten egy gyűjteményt a Hobbielektronika újság szkennelt oldalairól. Most nem találom, megtalálható ez még valahol?
Sziasztok. Kocsimban van egy egyszerű digitális óra, szám kettőspont szám. ezen a kijelzőn szeretném megjeleníteni a turbó nyomást. A nyomást egy olyan szenzorral mérném, ami 0 és 5V között dolgozik. és 0-tól 0,9 ig kéne kiírnia az értéket. Mivel lenne a legegyszerűbb? merre induljak? Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2013
Azért ajánlják a Ge diódát, mert annak az áram/feszültség karakterisztikája "lágyabb", mint egy Si diódáé. A Si dióda egy bizonyos küszöb feszültségnél nyit (0,6 0,7 V, majd hitelen emelkedik, csökken a dinamikus ellenállása. Ez az ellenállás söntöli a hangutat, magyarul vág az a bizonyos küszöbfeszültség felett. A hirtelen vágásnak köszönhetően a nagy amplitúdójú páratlan rendszámú felharmónikusok keletkeznek, ami kellemetlen hangérzetet kelt. Ezért a sokkal finomabban vágó, és inkább torzító Ge dióda Be lehet azért szerezni GE diódát is, nem túl drágán AA104, OA1160, 51, 54. A Ge tranzisztor BE diódáját is használhatod erre a célra, de azért egy teljesítmény tranzisztor talán túlzás. Biztos van a fiókban AC125, AC128, vagy OC1044, vagy ilyesmi.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |