Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   195 / 582
(#) bungyurkem válasza Bugder hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
értem, mindenesetre ma furcsa dolog történt, lehet tényleg nem biztos, hogy rossz, hanem fenn kéne kipucolni,
(#) bungyurkem válasza botesz hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
ma végig ment a program és hibátlanul, 2 hétig mindig lemosta, ma azon lepődtem meg, hogy végig ment, mikor felnyitattam múltkor, csak ugye nem tudtuk szét szedni ott látszott olyan mint mikor a mosópor meg öblítő le van rakódva és vízkő is volt az össze rakott réseken, nekem ezt a részt kéne szét szedetnem, szerintem, de lehet tévedek ...
(#) botesz válasza bungyurkem hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Igen jól gondolod.
(#) VIM válasza bungyurkem hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Szia! Azért raktam fel a használati útmutatóját, hogy hátha belenézel és meglátod benne a mosószer adagoló tisztítására vonatkozókat. Szinte biztos volt, hogy el van rakodva és közrejátszik a problémában. Ha tudsz (megengedheted magadnak), használj folyékony mosószert és még a ruháid is szebbek lesznek.
(#) bungyurkem válasza VIM hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Szia, akkor én itt lehidaltam, hol az út mutató ?
most egy kicsit megfoglak mert szjnesekre, feketékre csak folyékony mosószert használok, csak fehérekre nem, mivel nem vállt be...
Ha annyira a folyós mosószer a lényeg, nem kéne adagolókat csinálni a gépbe,
itt most a lényeg, hogy mivel a gond már meg van ki kell küszöbölni ezért kérem a segjtséget.
Minden kategóriában a legminőségibb mosószert öblítőt használok,
(#) VIM válasza bungyurkem hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Az a PDF állomány nem fut a gépeden amit csatoltam? Ha a dobba dobod a párnát és beállítod a ciklusokat akkor az adagolóba csak az öblítő kenhet össze ezt-azt, ami nem lesz jelentős.
(#) bungyurkem válasza VIM hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
De fut a gépemen, csak nem tudom hová töltötted fel
(#) VIM válasza bungyurkem hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Mondjuk ide! B.U.É.K!
(#) joshi55 hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Sziasztok, Boldog új Évet kívánok!
Egyszerű kérdésem lenne,ugye prk.ellenállása 8k.ohm.sok?
Bármilyen programot indítok,rövid centrifugálás,és leáll.+szivattyú.
Köszönöm a válaszokat.
Üdv,Józsi!
(#) joshi55 hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Mármint a motorjának,az ellenállása!!
(#) bungyurkem válasza VIM hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
ja, köszönöm, érdekes most itt van mindenesetre a használati kézikönyv nekem is meg van, abból nem sok mindenre lehet jutni, ha leblokkol mielőtt meghalna kiír egy hiba kódot de csak az alap hiba kódok vannak a könyvbe, az, hogy cserélj szénkefét nincs benne
(#) Bugder válasza joshi55 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Nekem el sem indul a centrifugálás,csak a motor melegszik...

előző hozzászólásom:
LG WD-10302 TP mosógépem mikor csavarni kellene neki akkor elkezd villogni a kijelző és közbe sípol nagyokat majd leáll azaz teljesen kikapcsolja magát.
Csapágyat cseréltem benne,a vízkieresztő pumpa rendben működik,fűtés, termosztát ok,vezérlő elektronika gondolom ok mivel minden program lemén szépen,csak akkor csinálja a fent leírt szimptomákat ha a csavaró mód van állítva.Motorra gyanakszok,centrifuga tekercs zárlatos lehet?
(#) botesz válasza Bugder hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Úgy veszem ki a szavaidból hogy digitális a gép vagyis kefés motor van benne.Azokban nincs külön centrifuga tekercs tudtommal.A keféket nézd meg lehet hogy kopottak.És azért villog az elektronika mert ugye a motornak mennie kéne a tachogenerátor meg nem ad jelet.
(#) naccsalad válasza lala66 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Hali,
Látni kéne...
(#) Bugder válasza botesz hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Igen digitális a gép,és a motor szénkefés,néztem valami Kínai gyártmány.A szénkefén azért lepődtem meg mert normál mosásnál rendben működik a gép(lassú oda vissza lötyögtetés)!Lehetséges hogy csak gyors fordulaton történik a hiba a szénkefénél?
(#) lacus hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Sziasztok. Gorenje WA412 mosógéphez keresek szervizkönyvet. Vagy valami közelebbit az ajtózár, ajtókapcsoló /ajtórelé/ cseréhez, esetleg javításához. Hogy lehet szétszedni és hol található?
(#) jpocsi hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Sziasztok!

Kedves lala66! Félek tőle, hogy - mint írod - önhibádon kívül megadtad a kegyelemdöfést a mosógéped elektronika-paneljének. Kapcsolási rajz híján a szisztematikus hibakeresés még a gyakorlott szakember számára is megoldhatatlan (gyakorló elektronika- szervizes voltam egész életemben; kellő gyakorlatom és minden javító műszerem megvan). Ezt a kapcs. rajzot viszont égen-földön nem lehet szerezni.
Jómagam több márkaszervíz szakemberével is beszéltem. Ez a fűtésvezérlés-probléma nemcsak az AEG, hanem az e panelt használó más márkájúak esetében is tipikus, egyben a legelterjedtebb hiba. A fűtéskapcsoló relé és az elkók cseréjén kívül ők sem igen foglalkoznak az alkatrész-szintű javítással. Az új panel 35 E Ft, a szerelési költség 15-20 E. És egy ekkora költség mellett még mindig ott a vélhetően vízköves, lehasznált masina...
Én fájó szívvel és egy szervizesnek sosem kellemes kudarcélménnyel a családdal karöltve úgy döntöttem, hogy új gépet veszünk. Természetesen hallani sem akartunk még egyszer sem az AEG-ről, sem az ugyanilyen vezérlőpanelt használó egyéb márkáról.
A végeredmény: Bosch mosogatógépet vásároltunk. Közel egy éve hibátlanul működik, és remélem, nem fázunk úgy rá, mint az AEG-re!
Mindenkinek jó eredményt és BUÉK! János
(#) Bugder válasza lacus hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Annyit tudod segíteni ,hogy a gép belsejében van,az ajtónak az a hegyes része mén bele a zárba.Így néz ki: kép

Csak egyszerűen ki kell cserélni,a vezetékeket úgyanúgy vissza csatlakoztatni.De mi baja van?Lehet elég csak megtisztítani!
(#) botesz válasza Bugder hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Mekkora a a kefe teljes mérete?Ha kisebb mint 1cm akkor cserés.Lehetséges de attól függetlenül még mennie kéne.A centrinél rendezgeti a ruhát vagy már azt sem csinálja meg?Mert lehet hogy azt érzékeli hogy van benne víz és amíg ugye van benne víz addig centrizni sem fog!
(#) Bugder válasza botesz hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
A ruhakímélő programokat rendre szépen végig mossa.Másik programba mikor a motornak fel kellene menni a fordulatnak akkor nem történik semmi,még csak meg sem indul a gyors fordulat,egy idő múlva meg a motor sütősre melegszik és elkezd villogni a kijelző közbe sipolás van és leállítja magát,úgy hogy ki kapcsol teljesen.Ami biztos az az hogy a motor az oda-vissza lötyögtetős módban rendre szépen működik!Centrifuga előtt az a ruharendezés sem indul be.Lényegében nincs gyors fordulat.
(#) botesz válasza Bugder hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
A lötyögtetős módot az ilyen gyapjú/finom programokra érted?Tehát a normál mosási programok nem futnak le?Pontosabban mind mosásnál mind centrifugálásnál nem csinál semmit csak melegszik?Szénkefe milyen hosszú?Nem kopott?
(#) ezermester1 hozzászólása Jan 3, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy AWO 12363/1000 mosógép ami a hálózati csatlakozó bedugása után pr.kapcsoló 0 állásában elkezdi a vizet szivatyúzni. Pr.választás után ki írja az F 14 kódot. Segítségeteket kérném. Találkozott-e valaki ilyen hibával. A szint kapcsoló nincs fölakadva. Sajnos ezek a túl intelligens gépek csodákat tudnak produkálni.
(#) botesz válasza ezermester1 hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Az F14 az eprom hibát jelent.Segítségképp mellékelem a gép szervíz könyvét.
(#) buszos1 hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Sziasztok! EWT 7260 eladó alkatrésznek ha valakinek kell. Semmit sem segített a relé,nem működik,elegem volt belőle,vettünk másikat.
(#) zolika60 válasza buszos1 hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Az apróban hirdesd meg.
(#) er-win hozzászólása Jan 5, 2013 /
 
Üdv, Mindenkinek !

Adott egy candy CTY105-1 felültöltős mosógép aminek a dobja totálkáros lett, a jobboldali tengelye elszabadult csapágyastúl. A gyári rendelhető, de közel 80e HUF !!! Ha valaki használt dob beszerzésében tudna segíteni, megköszönném! er-win
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) Bugder válasza botesz hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Lötyögtetős mód mikor oda vissza lötyögteti azaz mossa a ruhát.A finom kímélő programok mind lefutnak a végéig,a normál mosásuak viszont kb. egy órát mén míg nem ér oda a csavarásos dologhoz és ott kapcsolja le magát!
Szénkefét nem néztem,mivel nem találok összefüggést,szerintem ha a szénkefével lenne gond akkor nem menne a motor semmilyen programban!-vagy tévedek?
Sűrűn cserélek szénkeféket fúrókban,ismerem a tipikus szénkefe elkopások szimptómáit,ezért nem gondolok erre a hibára.
Vagy tévedek?
(#) Bugder válasza er-win hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Ka*

*Nem kívánt rész törölve! Hobbielektronika ..
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) Petyaa hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Üdv! Van egy Hajdú Energomat mosógépünk. A dob elindulásakor nyikorgó hangot ad ki. Lehet hogy a szíj kopott el? Vagy valami más is okozhatja?
A másik gondom vele, hogy amikor kimosott, folyik belőle a víz, nem rögtön hanem napokra rá.
Köszi előre is.
(#) botesz válasza Bugder hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Hát ebből 1000 meg 1000 dolog van amitől lehet a szénkefe (is) rossz.Volt korábban egy bosch gépem.Mindent csinált a centrifugálásig.Ott megállt a tudomány és csak állt egymagában. Természetesen fél centisek voltak a keféi.Kicseréltem.Azóta sem volt baja.Bár ha erősen melegszik a motor és nem megy az szerintem azért van mert menetzárlatos valamelyik tekercse.Illetve nem tudom hogy milyen vízszint szabályzó van benne.Azt is meg kéne nézni mert lehet hogy el van dugulva a csöve és amíg nem kapcsol le addig centrizni sem fog...bár akkor a motor sem melegedhetne.
Következő: »»   195 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem