Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   983 / 1680
(#) Zenner válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Ütős lett, gratula hozzá

Bár én tudnék ilyen nyákot készíteni...
(#) granpa válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Egy jó nagy zsebóra-tokot adhatok hozzá (látva Zoli3 hsz.-ét), de mint mindent: csak Szt,György nap után.
(#) Zoli1974 válasza Zenner hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Vagy négyszer fölvasaltam a kézivasalóval mire ilyen lett.
A nyákot meg amint kész volt a maratás megfürdettem kémiai ónozóban, nem egy drága dolog és szinte nem is fogy.
(#) AMD válasza Gabó hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Már van. Vicsys írt róla.
(#) orcika70 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Most már érthető mire is kellettek a retró órák.
(#) vicsys válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Soha nem volt titkos...
(#) Zenner válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Régebben rajzoltam a nyákot, utána lekezeltem kémiai ónozóval. Azóta leragadtam a csöves áramköröknél, oda nem kell nyák
(#) vicsys válasza Zenner hozzászólására (») Jan 6, 2013 1 /
 
Közben pötyögtettem a pákámmal.
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Szia
Naaagyon jó! De most már tovább fejleszthetnéd, hogy 2 számjegyet jelezzen ki, és karóraként legyen használható....
Üdv,Csupasz
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Jól alakul Azok a ledek nagyon ötletesek
(#) Stadi hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
NYÁK levilágító, avagy egy szkenner második élete...
(#) zenetom válasza Stadi hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Semmi felesleges, szép, precíz munka.
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Nagyon gusztusos, legszívesebben beleharapnék Remélem nem a régi béna szoftver lesz benne (by John Stanley) annál már a Bruno Gavand féle beállítási mód is jobb lenne (bár nekem a dcf rész nem ment azzal a szoftverrel). Nem pöcögtetni kell, hanem az óra felajánlja a választható beállítást pl. h10: 0-1-2 , h1: 0-1-2-3-4-5-6-7-8-9, m10: 0-1-2-3-4-5, m1: 0-1-2-3-4-5-6-7-8-9, addig ismételgeti, amíg nem választasz valamit, ahol megnyomod azt az értéket beírja. Ha figyeli milyen értéket kapott elkerülhető a 29 óra 89 perc szerű beírás.
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Szerinted azt építem után? Ha jól megnézed, nincs rajta DCDC konverter és természetesen a szoftvert is igyekszem "bolondbiztosra" írni.
Belepróbáltam a kis 12V-os kapcsitápot is és tettszik a végeredmény.

DSCN0003.JPG
    
(#) (Felhasználó 46585) válasza Stadi hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Mire jók a kukázott, rossz kompakt fénycsőinverterek... Nagyon szép, gondos munka!
(#) Gafly válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Kellene már csinálni egy "Deprez" órát is...

Benne vagyok egy projektbe, csak sajnos azt nekünk kell megcsinálni nulláról, mert a neten nem sok van
(#) StefuPeti válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Szia. Aki keres az talál.
Bővebben: Link
(#) vicsys válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Egy MAX534-gyel szépen lehetne illeszteni.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Aki javított már életében FH401 távkezelőt, az biztos mondja, hogy száradjon le a keze annak, aki az áramlépcsős vezérlést kitalálta.
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Nem akartalak azzal vádolni, hogy a Stanley félét építed után (mondjuk az olasz verzió akár lehetne is, ott is a pic adja a nagyfesz táp meghajtását és sn74141-el kapcsol tranyók helyett ) a hangsúly a beállítás módján volt. Végre egy jó és szép egycsöves lesz , ami már most is tetszik.
(#) mineral válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
HE-n is van Deprez óra. Bővebben: Link
(#) zolee1209 hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Mint ahogy ígértem, míg panelszinten nem készül valami a tápegységemmel kapcsolatban...

Szóval panel(ke)... Ez egyelőre csak egy tesztpanel. Feladata az lesz, hogy az AVR által kiadott PWM jelet minél szebb egyenfeszültséggé formálja. Negyedfokú aluláteresztő- szűrő névre hallgat. Másodfokú szűrővel is egész jó eredményt értem el, de gondoltam kipróbálom, ezzel hogyan szuperál.

Fúrót kellene újítani, tudom...
(#) Stadi válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Nos, azok zsír új inverterek. Bementem egy nagy áruházba, levettem a polcról 4 db. 15W-os KFcsövet, aztán itthon kibeleztem őket. Nálam vagy kisebb, vagy nagyobb teljesítményű fénycsövek vannak üzemben, de még ha passzolnának is, egyrészt a fenének sincs kedve megvárni, míg elromlanak, másrészt meg a jobblétre szenderülés kiváltó oka is többnyire elektronika hiba szokott lenni. A vásárlás előtt végeztem egy kis piackutatást, és 15W-os inverter külön nemigen volt, max. drágán. Persze lehet, hogy a 2x18W-os ill. 4x18W-os példányokkal is működtek volna az UV csövek, de azok se olcsók.
(#) Gafly válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Nekem egy 20 cm átmérővel rendelkező példányom van, 0....150 skálával.
Egy Deprez, 12 órás kivitelben?
(#) Koree hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Üdvözletem.
Ma végre volt időm és megjavítottam a Szilva féle Pickit2 klónomat.Így két legyet csaptam egy csapásra,mert végre valahára felbőgött a V8-as a Digitális forrasztó állomás 2-ömben.
Már csak dobozolni és kalibrálni kell és végre neki állhatok akár SMD-zni is.Attila86 féle panelmérő 2 is csak arra vár,hogy beforrasszam és mehet a menet.
(#) granpa válasza Koree hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Még egy kicsit tekersz rajt, és kemény-forraszthatsz is. Nagyon pöpec, de én már ezt a műfajt nem tanulom meg. (PIC, SMD)
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) Koree válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Köszönöm.SMD-t a munkámból adódóan szinte nap mint nap csinálok,de a PIC egyenlőre még csak az után-építés szintjén marad.
(#) Action2K válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Bakker! Már vagy egy éve a fejembe az ötlet (cikket is akartam belőle), csak nem volt időm megcsinálni. Erre... már megcsinálták. Bár az én ötletem egy műszeres.
De jó lenne, ha az ember csak a hobbijának élhetne.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) (Felhasználó 46585) válasza Stadi hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Én azért ezt egyszerűbben oldottam meg. A Praktiker bejáratnál, Obi bejáratnál van egy nagy kübli, ráírva, hogy ide dobáld be a használt fénycsöveidet. Elég sokat elvittem ilyen helyekről... 95%-ban a csövek voltak rosszak. Úgyhogy én sosem adnék pénzt ilyesmiért... És a csövek elég toleránsak. Nem sokat számít nekik, hogy egy 15 W-os csövet egy 11, vagy 21 W-os elektronikáról hajtasz meg. Különösen, hogy nem folyamatos üzemben mennek. A legjobbak a Tungsram elektronikák. Némelyikben N és P csatornás FET-ek vannak.
(#) proli007 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
"De jó lenne, ha az ember csak a hobbijának élhetne."
Azonnal megszűnne hobbinak lenni..
Következő: »»   983 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem