Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   163 / 211
(#) _vl_ válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Annak a diódának a katódján kb. DC van, az anódján pedig AC, emiatt multiméterrel nem sok mindent tudsz rajta mérni. De ha a katódján megvan a 12.xx Volt, akkor a tekercsnél meg a diódánál kár nézelődni.
(#) Gránátalma válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
TÁDÁM
Megszületett. A T4 Source-lába nem volt földön, annak ellenére, hogy telefóliás a nyákom (még csak nem is forrasztási hiba....Egyszerűen nincs kontakt)
Tettem a rézre egy darab kondilábat, odaónoztam és megvan a kimeneten a 13Volt és éget is.
A watchdogtimerra ír valamit, de felégeti és megy is.
El se hiszem!

Köszönöm szépen a segítségedet, ha nem mondod meg, hogy melyik FEt-eket vizsgáljam biztos nem sikerül most elindítani!

(#) _vl_ válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Hadd gratuláljak, nehéz szülés volt
Egyébként az ilyen problémák miatt szoktam lehetőleg az alkatrész lábán csinálni az ellenőrző méréseket, nem pedig a panel forrasztási oldalán, derüljön ki az is, ha az összekötöttnek gondolt lábak között van különbség.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2013
(#) Hp41C válasza molnarf hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Szia!
Ne tedd! Egy Vdd állítós PICKit2 klón csak néhány alkatrésszel lenne több (EEProm elhagyható róla), sokkal nagyobb lenne a kezelhető kontrollerek száma... Ha mégsem szeretnél annyi alkatrészt, akkor a Szilva féle klónt építsd meg, a FET -eknél G-S ellenállásokkal. Megérné. A ZIF foglalat is drága, itt is írtuk, írták, hogy nem ajánlatos a kontroller programozásakor nem használt lábakra más , külső jelet adni. A magyarázat az, hogy a kontrollert többször viszi programozási módba az égetés során a prgramozó, közben normál futási körülmények is előállnak. Ekkor a kontrollerbe égetett program vezérelheti azokat a lábaat, amire külső jelek csatlakoznak.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2013
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Nekem nagyon fárasztó lett, hogy az internet tele lett szeméttel(megerőszakolt PK2-őkkel, rossz szemlélettel.) és a kezdők nem tudnak tájékozódni kellőképpen, mert a sok(rosz) megoldás és eljárás közül nehéz kiválasztani a megfelelőt. Az még fárasztóbb, hogy e miatt győzködni kell, néha vitázni, érveket felsorakoztatni naponta 5x. Ez sok nekem, ezért egyre kevesebbet válaszolok, ha ilyet látok. Hogy te még bírod erővel, maximális elismerést és tiszteletet vált ki bennem!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2013
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Jan 24, 2013 / 1
 
Szia!
Idézet:
„... az internet tele lett szeméttel ...... és a kezdők nem tudnak tájékozódni kellőképpen ...”

Sajnos az internet a rosszul értelmezett, önkritika nélküli önmegvalósítás végtelen terepe. Egy kezdő semilyen területen sem kap onnan adatot, hogy az általa talált oldalon levő megoldás mennyire korrekt, mennyire megbízható, mennyire igaz. A hirdetésektől az (ál)tudományos értekezésekig minden területre igaz.
Már vannak elmentett standard válaszaim, így nem kell sokat gépelni. Egy kollegámat sokat fárasztották diplomaterv bírálatokkal. Egyszer leült és megírta az öt féle értékelést (1 .. 5) és elmentette őket. Így az aktuális bírálathoz, csak a megfelelő sablont kellett elővenni, átnevezni, a nevet, dátumot és egy - két konkrét pontot aktualizálni, máris percek alatt kész volt a bírálat.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2013
(#) Norberto válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Idézet:
„Már vannak elmentett standard válaszaim, így nem kell sokat gépelni.”


Okos, ötletes és példamutató megvalósítás.
(#) Tinky hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
Sziasztok.
Nem teljesen ide tartozik, de talán tudtok informálni.
Héten meg építettem a Pitkit3 klónomat. Teljesen a gyári kapcsolási rajzott követtem.
Működik rendesen, több családon is kipróbáltam 16f,18f,24,dspic30,dspic33.
Saját kis programjával minden megfelelően megy. De MPLAB alatt (8.8) eltávolítom a programozó csatlakozót cél áramkörről kifagy a pickit3 (debug/programmer), és csak USB újracsatlakoztatása után használható ismét.
Ez a hibajelenség MPLAB 8.8 okozza? MPLAB X-el lehet hogy jobban viselkedne?.
Nem hinném hogy klónom hibája lenne, mert csak MPLAB alatt problémás.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) _vl_ válasza Tinky hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
A céláramkör ugye ekkor már nem kap tápot?
(#) Tinky válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
A céláramkör saját táppal rendelkezik és arról is van megtáplálva. Amikor visszadugom a programozó csatlakozót "Target detected" és kihal a PK3. Az mplab más programozókkal tökéletesen üzemel (PK2, ICD3, REAL ICE).
Csak ez érthetetlen számomra hogy hol van itt a probléma.
(#) _vl_ válasza Tinky hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Én soha nem merném a táp alatt levő céláramkörre rádugni, vagy arról lehúzni a gyári Pickit3-asomat. Nyilván nem kéne, hogy meghaljon, de láttam már elég karón varjút - és ezt azzal együtt mondom, hogy halál esetén a tapasztalatok azt mutatják, a gyártó valószínűleg cserélné nekem ingyen és bérmentve.
(#) Hp41C válasza Tinky hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia!
Idézet:
„Héten meg építettem a Pitkit3 klónomat. Teljesen a gyári kapcsolási rajzott követtem.”
Észrevetted, hogy a User's Guide -ben levő kapcsolásból hiányzik a target tápját előállító fokozat?
(#) Hp41C válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia!
Idézet:
„Én soha nem merném a táp alatt levő céláramkörre rádugni, vagy arról lehúzni a gyári Pickit3-asomat.”

Egy üzemelő masinánál vagy ha a Vdd -re kapcsolódó szűrőkondenzátorok kapacitása elég nagy, ha a target áramkör alacsony tápfeszültségről jár, csak ez a megoldás járható. Az még rosszabb, ha a feszültség alatti target áramkörre úgy csatlakoztatjuk rá, hogy még a USB -t nem csatlakoztattuk. Ez utóbbi kerülendő, hiszen a PIKit -nek nincs meg a tápfeszültsége.
(#) _vl_ válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Én ebben a bekapcsolási sorrendben hiszek:
- Pickit3 - target csatlakoztatás
- USB - Pickit3 csatlakoztatás
- target saját tápjának bekapcsolása
- használat
Kikapcsolás fordított sorrendben. Természetesen a Pickit3-ból egyáltalán nem szeretnék tápot adni a targetnek, az az opció ki is van kapcsolva.
(#) kistee válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
A 76. oldalon van egy két FET-es fokozat, aminek a kimenete VDD_TAR. Szerintem az lesz az.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
(#) Hp41C válasza kistee hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
A 76. oldalon az az egység hiányzik, ami VDD_INT jel forrása és ahova a VDD_PUMP megy.
(#) kistee válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Bocs, lehet, hogy én értettem félre valamit... a mellékelt képen a nyilakkal jelölt pontok közül a VDD_PUMP az bemenet és a VDD_INT az kimenet, ugye? Mert ha igen, akkor megvan a VDD_INT forrása és ahová a VDD_PUMP megy.

Szerintem...

pickit3.PNG
    
(#) Hp41C válasza kistee hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm, ezt elnéztem... De akkor ez a PICKIt3 is küzködik a Vpp min. bulk erase 4.70V előírásokkal.... De akkor miben léptek előre?
(#) Johnny0004 hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
PK3 megépítésének mi az értelme? Van valami előnye a PK2-vel szemben?
Hp41C-nek köszönhetően, lassan szinte minden PIC-et tud programozni a PK2 is.
Annak mi lehet a szerepe, hogy 3,3 voltos PIC van benne, így VDD pumpával stabilabb 5 volt hozható létre, vagy valami más oka van?
(#) Tinky válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
A csatolt pdf-ben a második oldalon, ha jól sejtem U5, Q1 alkatrészek végzik ezt a feladatott.
(#) Tinky válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Velem még soha nem fordult elő hogy ezzel probléma lenne. Pedig már ezer programozáson túl vagyok.
(#) Tinky válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Én csak úgy hobbiból építettem meg. Nem éri meg! Nekem 4E Ft-ben ált meg a cucc.
Klónokat meg 6E-ért már megvásárolható.
Most már az általam után épített programozók száma növekedett (icd2, PK2,PK3) ez volt a cél.

Szubjektív mérés által kb. 2x gyorsabban programoztam fel egy 18f-es pic-et.
De a PK2 sokkal jobban szeretem. Programozáshoz PK2, nyomozáshoz ICD3.
(#) Johnny0004 válasza Tinky hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Aha értem, akkor sebességben gyorsabb.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
(#) molnarf válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Köszönöm az ajánlatot akkor a Szilva féle klónt építem meg a ZIF foglalatom mar megvan szeretnem azt is használni,létezik valamilyen adapter amivel minél több PIC programozható?
(#) Hp41C válasza molnarf hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia!
Miért zárod ki magad 2013 elején a kontrollerek több, mit 50% -ából? Egy Vdd állítós klónt megépíteni nem sokkal bonyolultabb, de jobban ki lehet majd használni.
(#) Hp41C válasza Tinky hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm még egyszer...
(#) kaqkk válasza molnarf hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
(#) Hp41C hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy érdekes eset: A PICKit2 nem PIC programot éleszt, hanem a saját kezelő PC -s programját. Ja, ehhez két darab kell egyszerre...
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Szerintem akik ezt kitalálták sem gondolták volni, mi mindenre jó! Még egyszer az is eljöhet, hogy sírva könyörögnek neked receptért!
Következő: »»   163 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem