Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   47 / 1163
(#) maTaKee válasza denes44 hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Szűrés??
(#) Fery válasza denes44 hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
A két soros kis valami a körön belül valószinőleg hőpatron ami túl nagy áramfelvétel esetén szakad, a többi szürés
(#) denes44 hozzászólása Okt 29, 2007 /
 
Újabb kérdésem lenne
Egy régi lámpában volt ez a fényerőszabályzó, és szeretném tudni hogyan működik (pl. minek bele graetz?), és hogy tudnám-e használni 4db 50W-os halogén izzó szabályzására (mint egy dimmert)?
(#) Norberto válasza denes44 hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Ajánlani tudom ezt és az azt megelőző hozzászólások elolvasását!
(#) denes44 válasza Norberto hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Tudom hogy nem tesz jót neki, romlik a hatásfok meg ilyenek, de engem csak az érdekel, hogy tudjam a fényerőt szabályozni Ezért érdekelne az, hogy hogyan tudom kideríteni hogy maximum hány W-ot tudok szabályozni ezzel az áramkörrel (milyen értékeket, alkatrészeket nézzek meg, ilyesmik)
(#) zsoltee0001 válasza denes44 hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
javítsatok ki, ha rosszul tudom , de szerintem a triac terhelhetőségén múlik, megnézed a triac adatlapját, mekkora terhelést bír ki, ... ha jól látom peched van mert orosz a cucc, így egy kicsit nehezebb
üdv
(#) M. Ákos hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen típusú kijelzőket hogy hívják? (és ha valaki tudná, hogy hol lehet ilyet kapni Budapesten, akkro azt is megköszönném)
- Üdv!

16040.jpg
    
(#) zoly15 válasza M. Ákos hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
szia!
ezt nixe csőnek hívják...........
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Helyesen Nixie cső
(#) M. Ákos válasza Müszi hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Köszi szépen a gyors választ, már csak fel kell hajtanom párat!
(#) miklosch hozzászólása Okt 31, 2007 /
 
Sziasztok!

Nem alkatrészre vagyok kíváncsi, hanem kompletten az egészre, hogy ez milyen típusú erősítő, és nagyon jój lönne egy kapcsolási rajz is róla! Amúgy 4-4 db BD249-50C a végtranyója oldalanként meg még 243-44-es meghajtók.
(#) APN 4 hozzászólása Okt 31, 2007 /
 
Sziasztok,tudna e nekem valaki valahonnan passzolni kepeket kondikrol?mert az az lemyeg hogy nem tudok nehany fajtat megkulonboztetni,elore is koszi
(#) szabi83 válasza APN 4 hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
inkább te mutas képet, hogy mit nem tudsz...
(#) vtsoftware hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
Hali

A PCM2706-os IC-t sehol sem találom.
Valaki tudja mivel lehet helyettesíteni vagy hol lehet kapni?

Köszi szépen
(#) denes44 hozzászólása Nov 5, 2007 /
 
BT136 600D helyett használhatok BT136-800E-t?

Meg K3020P helyett valami mást innen: http://baziselektronika.uw.hu/termekek.php?menu=20 ?
(#) Gyu hozzászólása Nov 5, 2007 /
 
Sziasztok!
Van egy SOT-23-5 tokozású DC-DC átalakító, ami sajnos elfüstölt, a tetejére az volt írva, hogy: SDFB , az aljára meg az, hogy: ARB .A kérdésem az lenne, hogy ez helyett mit lehetne használni, meg hogy a kimeneti feszültsége mennyi lehetett?A bekötését naggyából lerajzoltam.

névtelen.JPG
    
(#) mineral hozzászólása Nov 7, 2007 /
 
Üdv. Mindenkinek!

Bass gitár erősítőt javítok és van benne egy DIL 8-as tokozású ic. (Bemenet után van egy TL072CN műv. erősítő és ez következő a sorban)

2120D
JRC5004B

Ez az összes felirat rajt.

Valaki tudna nekem segíteni hogy ez milyen alkatrész? Javításhoz, kiméréshez jó lenne tudni róla valamit.

Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Medve válasza mineral hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
Hello, esetleg ez ?
(#) mineral válasza Medve hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Yes! Ez az! Ezt kerestem. Alldatasheet a barátom!

Köszi Medve.
(#) kocici17 válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
(#) kocici17 válasza kocici17 hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
(#) Pzolee hozzászólása Nov 8, 2007 /
 
Sziasztok.
Láttam,hogy már más forumos emberkéknek is volt ilyen problémája,de sajnos a megoldást nem találtam meg.
A gondom egy 5P08C3-as alktrész,amibe szeretnék uj adatot irni(8lábu,24cxx-nek néz ki)
Vajon milyen égetövel és programmal kellene?
(#) Frankye válasza Pzolee hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Ha C-s sorozat, akkor az csak egyszer írható, tehát csak a cseréjével, és egy másik, már megírt behelyezésével tudod módosítani a programját. (Legalábbis én így tudom.)
Hogy milyen égető és progi kell hozzá, abban viszont nem tudok segíteni, sajnos.
(#) jdani hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
Helló!
Szeretném emgtudni egy Pár alkatrészemről, hogy mik is azok.
De sejtésem már van. (kondik)
(#) Norberto válasza jdani hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Igen, mind egytől egyig kondenzátor.
(#) jdani válasza Norberto hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
ÉS a kérdésem még az lenne, hogy mégis milynen kondik?
elnevezésük. vagy a kapacitásuk.
(#) Norberto válasza jdani hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Pl. a 2A104J jelzésű az 100nF-os. A zöldek valószínűleg kerámiák.

A nagy fehér kondikon rajta vannak az értékek...típusuk: MKP (műanyag dielektrikumú fóliakondenzátor)

A kis fehéres-vajszínű téglatest alakúak pedig sorban 0,22 uF; 0,47 uF; 0,1 µF értékűek és 100 voltosak, kivéve a középső oszlop legalsó tagját, az 250 voltot visel el maximálisan.
(#) Toth Karl hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
Ha tud valaki, segítsen legyetek oly szívesek, alkatrészeket rendelgetek a netten keresztül csomagküldő szolgálat utánvétel, hozza a csomagot a https://www.hqvideo.hu/arlista.html - tud e valaki még ilyen típusú üzletet, ha elküldenétek a címet, megköszönném, mert itt nem találok egy pár típust, ami kellene.
(#) vicsys válasza Toth Karl hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Lomex, kontha és chipcad.
Ezeket tömöm manival....
(#) Toth Karl válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Köszi (kontha és chipcad) url jét nem tudnád elküldeni a goglében van egy milió cim
Következő: »»   47 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem