Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1222 / 2500
(#) soos csaba hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Sziasztok, ma készen lettem a legújabb alkotásommal, vagyis jobban mondva életre keltetem egy SERWOOD RA 1140-es típusú erősítőt. A probléma az volt vele hogy a végfokok teljesen szénné voltak égve és valaki nagyon bele piszkált, és már nem tudtam meg menteni a végfokokat. Az interneten rengeteget keresgéltem ennek az erősítőnek a rajza után, de sajnos sehol se leltem meg!, így hát építettem bele két UNITRA WS 432-es típusú végfokot, egy lepke karakterisztikájú egy tranzisztoros hangszín szabályozóval. A végfokok és a hangszín tokéletesen viselkedik a kis erősítőben, most hogy minden okés vele így már mehet is eladásra!.
(#) Elektro Boy hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Sziasztok! Meg tudná valaki mondani nekem, hogy az erősítőben lévő balance potmétert hogyan lehet kiiktatni? És hogy továbbá is úgy működjön az erősítő, mintha a balance középre lenne állítva. Ha valaki tudná rajzzal is szemléltetni, akkor nagyon megköszönném!
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) agressiv válasza Elektro Boy hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Ha csak fölre söntöl a balance, akkor szimplán vedd ki a potit.
(#) Elektro Boy válasza agressiv hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Mármint, hogy érted, hogy földre söntöl?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Tedd be a rajzát, mert többféle balansz szabályzás létezik.
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Rajzot sajnos nem találtam, de egy Unitra WS432-es típusú erősítőről van szó, amelyet pár hozzászólással feljebb is említenek.
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Ha nincs rajz, fotózd le a panel ezen részét mindkét oldalról!
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Sajnos ma már nem tudok, de megpróbálom holnap kivenni belöle a potit, ha nem jó, akkor csinálok képet. A segítséget nagyon szépen köszönöm!
(#) szamóca válasza Elektro Boy hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
A poti csuszkája testre van kötve.
(#) Elektro Boy válasza szamóca hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Mármint? Ne haragudj, de nem értem.
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
A csúszkához menő vezetősávot (mindkettőt) vágd át
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
kérlek egy gyors rajzzal segíts nekem.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Itt keresd a vágni valót.
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Rendben. Megpróbálom. Köszönöm!
(#) soos csaba válasza Elektro Boy hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Sziasztok, látom szűkségetek van az Unitra WS432-es erősítő rajzára. Tessék itt van akkor! Itt a balansz poti úgy van bekötve mint egy hangerő szabályozó amint a rajzon is látszik. Először ki veszed a balansz potit a helyéről, aztán át kötöd a már ki forrasztott poti lábainak a jel lábait, mert másképp nem fog működni!
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) soos csaba hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Valahogy így ahogy a rajzon szerepel, áthúztam pirossal amit át kell kötni!.

Unitra.JPG
    
(#) manson1989 hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Sziasztok! Lehet, hogy nem jó helyen teszem fel a kérdést, de valahogy mégis úgy érzem kicsit ide is tartozik. Építettem egy automatikus ki-be kapcsolót erősítőhöz, ami úgy működne elvileg, hogyha van bemenő jel akkor behúz a relé, ha nincs akkor elenged, de amint tápfeszt adok neki egyből behúz a relé. Gondolom az erősítő munkapontja nem jól van beállítva... a Gate és + táp között 10,33V-ot mértem, 0 és Gate között pedig 0,67V-ot, úgy, hogy nincs semmilyen bemenő jel. Csatoltam a kapcsolási rajzot. Mi lehet a hiba? Segítségeteket előre is köszönöm.

hfswitch.gif
    
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szia! A FET hibás, vagy P csatornás N helyett.
Eredeti cikk.
(#) manson1989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szia! IRF540-et használtam,úgy tudom az N csatornás. Egyébként BD139-el is kipróbáltam és ugyanazt produkálja.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Az IRF540 rendben. A helyes beültetést ellenőrizd. Ha GS összezárásra is vezet akkor valószínűleg hibás.
A BD139 bázisának elég a 0,67V, hogy kinyisson.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) manson1989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Az IC TL072, a diódák 1n4148, a fet helyére pedig betettem egy BD139-et és a helyzet változatlan. A beültetést jónak találtam, többször is átellenőriztem, csatolom a paneltervem, amire rákerült az egyenirányítás és egy 7812-es stab is szűréssel.

kibekapcs.lay
    
(#) manson1989 válasza manson1989 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Bocsi, csatolom feliratozva is, talán így jobban átlátni.
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
A beültetés helyességéről csak magad tudsz meggyőződni. R9-et, vagy D1-et távolítsd el, hogy tisztán tudd vizsgálni a relé-meghajtót. C4-et süsd ki!
(#) agressiv válasza manson1989 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Én a műveleti erősítő hibájára tippelnék és nem TL-t használnék, az igencsak hajlamos begerjedni és lehet itt is erről van szó. Próbának tegyél az IC táplábaira 100nf környéki fóliakondenzátort és 100-220uf elkót, hátha észheztér.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) kitartás válasza agressiv hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Szia!
Próbáld meg a bemeneteket testelni. Hátha valami kóbor medvét, brummot szed fel.
Nálam sem műkszik az auto stand by, de ezt szinte biztos, hogy földhurok okozza.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) mustang74 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Köszi az infokat, megcsinálom. Az érdekelne még, hogy a tranzisztorokat ki lehet mérni melyik a rossz? Azt írtad, a Q407 lehet a ludas.
(#) mustang74 válasza mustang74 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Nem találtam itt a store-on olyan tranzisztort amilyen a szervízkönyvben van.
(#) reloop válasza mustang74 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Skori - alkatrész vizsgálat.
Ha hibásnak találod valamelyik meghajtó tranzisztort MJE340 illetve MJE350 alkalmas helyettesítőnek, attól függően, hogy NPN vagy PNP. (most nincs előttem a rajz)
(#) prom hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Sziasztok, találtam egy egészen komolynak tűnő tranzisztoros erősítőt, ami bár nem egyszerű, az adatai nagyon meggyőzőek. Nem fért fel az összes doksi, de csatoltam a végerősítő kapcs. rajzát, és a mérési eredményeit (sajnos német nyelven, de ez nekem nem gond). Mit gondoltok róla? Talákozott már valaki vele?

Szerk: Szerzői jogsértés miatt a melléklet eltávolítva a szerző (Elektor International Media BV) jogi követelése okán.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) reloop válasza prom hozzászólására (») Jan 29, 2013 / 1
 
Szia! Ismert kapcsolás. Nagyon szépen kimunkált. A műszaki paraméterei nyilván kiválóak.
A visszacsatolt hurokban 7 egymást követő aktív tranzisztort számolok, ez általában rossz ómen a hangzás számára.
Következő: »»   1222 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem