Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális óra
 
Témaindító: magellan4, idő: Nov 13, 2005
Lapozás: OK   3 / 18
(#) kaqkk válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Ha hiszed ha nem a teszt óra a sarki fűszeresnél vett kvarccal havi 1 sec pontatlanság alatt van ,a nappaliban a szekrény tetején Egyébként nem is atomóra készítése volt a cél !
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2012
(#) palko0125 hozzászólása Dec 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Én szeretnék egy digitális sakkórát készíteni, de nem igazán van ötletem, hogy hogyan kellene.
Ha segítene valaki,azt megköszönném.
Sziasztok.
Palkó
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Itt ketyeg mellettem egy teszt óra. egy óra alatt 1 másodpercet sietett. Most állítgatom.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Ha jó a pic programja szoftveresen könnyen pontosítható
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2012
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
10000 megszakítás = 1 sec. Így elég finoman lehet állítani.
(#) kaqkk válasza palko0125 hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Csinálj egy két gombbal indítható megállítható "időzítőt" mondjuk pic-cel és lcd kijelzővel
(#) _vl_ válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Nem kérdéses, hogy a nagy szórás nem jelenti azt, hogy ne találhatnál egy nagyjából pontos példányt. Csak az a gond, hogy a szomszéd Józsi ugyanott vesz egy tök ugyanolyan kvarcot, az övé meg lehet akár tök pontatlan is.
Azért az 1 másodperc / hónap, az még messze nem atomóra
(#) _vl_ válasza pjg hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
A kis hengeres kvarcok sokkal pontosabbak, de annyira nem, hogy a havi 1 másodpercet tudják garantáltan.
(#) kaqkk válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
A kis hengeres "óra kvarcok" sem pontosak ! Nézz meg egy régi kvarcórát , miért van a kvarc mellett trimmerkondi ? Egyébként éppen azon dolgozom hogy a megszakítás
egyszerűen a beállításnál menüböl elérhető legyen , és a szomszéd Józsi is tudja pár gombnyomással pontosítani az utánépített óráját
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2012
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
A kis hengeres "órakvarcokat" csak a frekvenciájuk miatt 32768 használták a pontosságot
a kondenzátorok + illetve - hőfoktényezője korrigálta (volt benne + és - hőfoktényezőjű kondenzátor az egyik + a másik - irányba korrigálta a kvarc frekvencia csúszását , a trimmerrel meg belőtték a pontos frekvenciát .
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Ezért szoktam a szoftveres RTC-hez 20MHz-es kavicsot használni, a külső RTC-hez meg nem használok. Mindkettő nagyon szép (és számomra is megfelelően jó) eredményt produkál.
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Nálunk a 4 megás is megfelelő eredményt produkált
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Elhiszem. Azért választom a 20MHz-est, mert marad még kellően elég idő az egyéb dolgok feldolgozására és ugyanolyan "drága" mint a 4MHz-es.
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Én tmr2 vel csináltam az "órát" és tmr0 val az összes többi dolgot
(#) janikukac hozzászólása Dec 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Egykoron még augusztusban erre a kapcsolásra építettem egy órát. A nyákot megterveztem, segítettek kijavítani, elméletileg jó kéne, hogy legyen. Akkor megépítettem, 1 kijelzőm igaz nem volt, de már az élesztésnél gondok voltak. A kijelző középső szegmense villog(ez lehet, alapból ilyen), de össze-visszák a szegmensek, meg a középső 2 led-se villog (ha jól emlékszem az volt a feladata). A kapcsolás működő, de nálam nem az. Most volt kedvem, időm, nekiestem. Minden gyantát, amit értem , lemostam. Nagyítóval tüzetesen átnéztem, a fekete gyantafoltokat is letakarítottam, zárlat nincs egy se, de a gond ugyan az. Tudna valaki segíteni, mit ronthatok el.
A nyákrajzot mellékeltem..
üdv!
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Azt láttad, hogy nem kerek 4MHz-es kvarcra van tervezve? (Persze ez talán nem okozhat ilyen gondot)
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Oké, az nem probléma, akkor max nagyon pontatlan lenne, ezt azt hiszem épp témáztuk is egy másik topikban, de attól még nem szabadnak így viselkednie.
Valakinek valami ötlete esetleg?
(#) kistee hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Sziasztok,

Egy PIC16F873 alapú órát építgetek, most épp a próbapanelen járatom és pontosítani szeretném. A kvarc melletti két kondi egyikét trimmerre cserélve be tudom állítani, ugye? Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy mindegy, hogy melyik kondi helyére teszem be a trimmert?

Kösz: t
(#) kaqkk válasza kistee hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Azokkal semmit sem tudsz elérni , pontosítsd programból , a megszakítás értékével kell játszani.Én már írtam egykét óraprogramot de mindenféle "hardveres varázslat nélkül" kb évi 5s es pontossággal dolgoznak . Ez szerintem egy kommersz 4Mhz- es kvarccal egészen jó eredmény .
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) kaqkk válasza _vl_ hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Most épült két nonmultiplex nixi óra atosz barátom keze által és válogatás nélküli kommersz 4Megás kvarccal pontosak ! Nincs szüksége a (szomszéd Józsinak )az utánállításra ...(az újabbik példány a kimitépítettben )
(#) Csupasz válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Bocs, de nem akarom azt mondani, hogy szerencséd volt,én is építettem már jónéhányat, de azt a pontosságot amit írsz, egyszer sikerült elérnem.Egyébként vagy trimmerkondi, vagy válogatott kondezátorok a kvarc köré.
Természetesen nem kételkedem abban amit írtál.
(#) kaqkk válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Nem szerencse, egy ügyes trükk a tmr2 ben .
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Csupasz válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Akkor gratula!!
(#) kaqkk válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Ha a megszakítást a tmr2 ben csinálod ,és az összes többi műveletet a tmr0 ban akkor nem lehet probléma a pontossággal ! A műveletek nem befolyásolják az időalapot .
(#) Csupasz válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
De akkor csak huncutok vagytok!
(#) kaqkk válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Hát.... Írtam , Egyébként csak én vagyok a huncut , mert a programokat én írom , atosz a "hardverfelelős"az órafronton .
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Csupasz válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Csak gratulálni tudok a munkáitokhoz!
(#) kaqkk válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Köszönjük ! Ha minden igaz augusztusban mindegyik óránk élőben megtekinthető lesz a találkozón.
(#) Atosz90 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Ez így igaz, addig is itt egy kis finomság, a bedobozolt nonmultis nixie-ről.
(#) Csupasz válasza Atosz90 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Azért az elválasztó nixie lábára csak ráhúztam volna egy fekete távtartót (HE Store), hogy ne a piros szigetelés látszódjon.
Csak hogy kötekedjek egy kicsit......
Következő: »»   3 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem