Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1226 / 2500
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Annyit nem vehet fel üresben.100mA max.A primerbe tegyél egy 40-60w izzót ha akkor is telifénnyel világit baj van
(#) kadarist válasza voodoo hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
A 100W-os izzó teljes fényerőn 100W-ot jelent. Ez sok mindent elárul az erősítő állapotáról.
(#) Szabi1 válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Ezt az erősítőt azért hozták nálam mert nagy alapzaja volt. Nos ha ezt a JLH kapcsolást építeném meg akkor is nagy volna az alapzaja? És 2n3806(BC557?),2n1711 mivel helyettesíthető?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013

JLH1969 1.JPG
    
(#) kadarist válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Szia!
Mit értesz alapzaj alatt? Búgást, brummogást vagy sistergést?
(#) Szabi1 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Már nem tudom, mert rég próbáltam ki, gondoltam újrakondizom, de kiszedtem a gyári paneleket és most nem találom sehol....
(#) gambler hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Sziasztok!
A Hestore-nál kapható 2sc5200 és a1943 tranzisztorpár eredeti? Nekem túl olcsónak tűnik.
http://www.hestore.hu/prod_10026440.html
Hol kapható valódi Toshiba?
(#) kadarist válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Ez a JLH egy A-osztályú erősítő, amihez jó nagy hűtőborda kell, meg a tápnak is tudnia kell az állandó nagy áramot.
(#) reloop válasza gambler hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Szia! Itt kérdezd meg, hogy mit árulnak a HEStore-ban.
(#) Beringer 600 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Sziasztok! azt szeretném kérdezni,hogy közre játszik-e a kimeneti DC beállításánál ha egy erősítőben 0,22.0,33.0,47óhmos ellenállás van be építve? Köszönöm.Üdv.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) titi11 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Sziasztok egy kis segítséget kérnék össze raktam magamnak is egy fejhallgató erősítőt de valamiért nagy az alapzaja pláne ha hozzáérek a tekerős potihoz a poti kiváló minőségű fém tengelyes fém házas mivel tudnám csökkenteni ezt az alapzajt ha tudna ezzel kapcsolatban tanácsot adni?
(#) blasz válasza titi11 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Szia valahol föld hibád van
(#) saraha válasza titi11 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Kapcsolási rajzod van?Jó a poti értéke?Nem brummot hallasz?
(#) Doncso válasza titi11 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Le kellene földelni a potméret házát. Alapzaj alatt mit értesz? Letekert poti mellet mi a tünet? sistereg vagy búg? Zaj vagy brumm?
(#) titi11 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Lehet főld hiba is mert ha a végfokoknál hozzá érek a hűtő bordákhoz akkor lehalkul az egész.Ha brumom van azt hogy lehetne csökkenteni?
(#) saraha hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Pl.:csillagpontos földeléssel,átgondolt nyáktervezéssel,megfelelő szűréssel,fesz. stabilizálással is talán stb...,dobj fel egy nyáktervet meg egy kapcsirajzot úgy könnyebben tudunk segíteni.
(#) titi11 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Bug az erősítő mikor felcsavarom maxra akkor elhalhat a bugás.
(#) Doncso válasza titi11 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Akkor a földelésed rossz. Saraha írta mi a teendő, csillagpontos földelés, jelföld és táp föld szétválasztása, helyes kábelezés, ennyi az egész.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) titi11 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
A nyákterv és a kapcsolás!
(#) titi11 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
A hűtő bordák közé rakjak szigetelést hogy ne kapcsolódjon a tranyoval?
(#) saraha válasza titi11 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Úgy látom ez talán gyári féleség...a FET-ek alá tettél csillámot?
(#) titi11 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Nem nem választottam le őket a hűtésről arra gondolsz?!
(#) saraha hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Igen arra.Tegyél és nézd át a huzalozást is mert földhibára gyanakszom én is.
(#) titi11 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
A potit miihez kellene kötnöm mert nem nagyon vagyok ebben otthon Ja és mikor csavarom a potit akkor amíg el nem éri a max hangerőt recsegni is szokott
(#) reloop válasza titi11 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Szia! A csöves erősítő magas bemeneti impedanciája miatt ilyen érzékeny az erősítő. A potenciométer fém házára a bemenettől kell testet (GND) vinni.
(#) fecameca válasza titi11 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Nem akartam volna beleszólni, de van egy új felfedezésem, hogy amelyik potenciométeren egyenáram folyik, az bizony nagyon tud recsegni, még ha vadonatúj is. Legalább a csúszkával sorba tegyél be kondit, még ha a rajzodon nincs is, mert attól recseg.
(#) titi11 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Esetleg a rajzon betudnád rajzolni pontosan hova és milyen kondit tegyek? Nézétek el nagyon amatőr vagyok még ebben a témában
(#) fecameca válasza titi11 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
A poti csúszka és a 68 K közé. Vagy a 68 K és a cső rács közé. Néhányszor tíz nanoFarad szokott ilyen helyeken lenni. Minél nagyobb értékű a kondi, annál mélyebb hangot visz át az erősítő, de az anódköri 1 µF-nál nagyobbat rakni nincs értelme. Szerintem egy 100nF/63V elég oda. De ez csak a recsegést szünteti meg, a búgás nekem is kemény dió szokott lenni.
Azért nem rajzolom,mert a 68K-ból indul, és nyílhegyben végződik, ott a csúszka. Ha így nem érted akkor akár rajzolhatom is.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) titi11 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Akkor mindkét oldalon ami a 68K tol a poti felé megy a nyákon azokat szakicsam meg é rakjak be közéjük 100nf/63V os kondikat
(#) fecameca válasza titi11 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Ha a poti nyákban van, legegyszerűbben kiemeled a 68 K egyik lábát, és azt a levegőben sodrod össze, majd forrasztod a kondi lábával, a kondi másik lábát oda, ahonnan a 68 K-t kivetted, beforrasztod, akkor nem kell faragni. Kipróbálhatod először csak az egyik oldalon, ha nem recseg, akkor igazam volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) titi11 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Kipróbálom!! Köszönöm szolok mire jutottam !
Következő: »»   1226 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem