Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   764 / 1273
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Tehát ezek szerint egy kivett EEPROM-ot nem lehet szerkeszteni egy meglévő sablon alapján, csak hosszas kísérletezés alapján.
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Ha tudod a processzor írási sorrendjét/struktúráját, , vagy a az eszközöket fedő címeket akkor tudod szerkeszteni.
(#) AMD válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Ha hiszed, ha nem ezzel a tartalommal ad képet. Semmi mással nem.
(#) BarnaPili válasza torok72 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
A színdekóder IC mellett van egy kvarc.Amellett van egy trimmerkondi.Azt cseréld ki,ugyanolyan értékűre,majd egyre gyengébb antennajellel állítsd be a színsegédvivő frekvenciát.Akkor a jó,ha nagyon hangyás képnél is van szín.
Üdv!
István
(#) kadarist válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
A szervizmenüs mentést az előírt módon végzed? Mert ha nem, akkor persze, hogy elfelejti az értékeket.
(#) kocici17 válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Egy biztos nem hit kérdés, hanem nézd meg a 2 tartalmat, azon kivűl, hogy 08 as való bele, te meg a negyedét raktad oda.
"Ha hiszed, ha nem ezzel a tartalommal ad képet. Semmi mással nem." adhat de nem jó.
Mivel a 02-es-be nem fér annyi adat, mint amennyit a tv tárolna.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) AMD válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Értem mit beszélsz. 16-os EEPROM volt benne de akár mit írok 08 vagy 16-osba nem ad képet csak a 02-es tartalommal. Nem értek a memóriákhoz, nem értem miért csinálja ezt.
(#) kocici17 válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Lesír a tartalomról, hogy egy poni programer olvasta, vagy programozta.Nézd már neg a tartalmat is . A poni indítója ott van de a TV EVVEL SEMMIT SEM TUD KEZDENI, ráadásúl a fele memóriát lefoglalja....akkor mi marad a paramétereknek?????.

Nézd már össze amit te küldtél , és a gyárit... órdít a különbség. rakd bele egy 08 as ba és inditsd szervízbe ...mindjárt magához fog térni.
Azért csinálja mert nem telyes a program.

Ráadásúl 16 os volt benne........::DDD. a 08 as a minimum.
Ha megnézed a 08-as tartalmat, az otolsó címnél ott van a "return" utasítás.
Tudod mit nekem 8.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) kocici17 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Úton van István. Pár perc míg feltölti
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Szia! állítottam a szinkron modulon. Bejött a kép, de olyan kicsi volt a fény, hogy alig lehetett kivenni, hogy mi megy rajta. Utána ugyan oda vissza kerültem, hogy nincs kép.
G2 feszültség: 270V
Katódok: Piros:166V, Zöld:150V, Kék:158V.
(#) kocici17 válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Ja és még 1 gondolat, a te "eredetid" is 2408 -as tartalom, de te csak az 1/4 tudod beleírni a 02-es be. Úgy nem is fog menni.
Ahol neked a "poni" bejegyzi magát, ott voltak-vannak a konfigurácios blokkok, legalább is ami maradt belőle. .bin. re állitsd az égetődet, talán elhagyja a poni reget a tartalomról. az az bináris a kiterjesztés. hátha nem írja bele a poni azonosítóját, mert az a fenének se kel.
(#) otthonpc20 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
A képcsőfűtés nem működik. A képcsőanelen nem tudok feszt mérni. Csak pár voltot kb.10-20V ( kb egy hete mértem nem emlékszem pontosan) amik a rajzon vannak 95-126V körüli feszek biztos nincsenek.
(#) kadarist válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
A sorvégtranzisztor kollektorán mérj feszültséget. A mérővezeték testvezetéke ilyenkor legyen a tuner fémházán!
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Ez a G2 feszültség nagyon kicsi. Ellenőrizd az osztóját meg a szűrőkondenzátorát.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Direkt vittem így le úgy emlékeztem, hogy 200V nak kell lenni. Ahogy állítottam a Potin 800V főlé is felment a G2, de akkor sem volt kép. Tekergetésre azt vártam, hogy lesz valami visszafutási csíkos kép, de semmi. Amiket leírtál holnap megnézem.
Tápjában van egy szakadt égett ellenállás annak nem lehet köze ahhoz hogy nincs kép?
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Gondolom, hogy ez a szakadt ellenállás a pufferkondi sarkaira van téve.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Nem. Ez közvetlen a táptranzisztor mellett van.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Mutasd meg a rajzán.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Mindjárt keresek hozzá valami rajzot.
(#) canon1990 válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Nem találtam hozzá rajzot. Viszont találtam a neten egy jácint tápot bejelöltem rajta a hibás ellenállást.

táp.jpg
    
(#) AMD válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Félreértjük egymást. 24C16 volt benne. Valaki már cserélt benne EEpromot, mert foglalat van kókányolva neki. Gondolom gyárilag 24C08 volt benne csak 16-osa volt így azt tette bele. 08-as és 16-os is van nekem. Mind kettővel próbáltam már többféle programmal. De nem ad képet az Istennek sem. Találtam itthon egy 02-est. Valami roncs TV-ben volt. Azzal ad képet. De ezt nem programoztam. Nem erőltetem bele a 08-as programot. 08 és a 16-osokkal próbálkozom sikertelenül. Az eredeti tartalmat beírom a 08 és a16-osba akkor sem működik. Nincs kép. Egyik-másik tartalommal van egy vékony csík a képernyő tetején de semmi több. Tehát képet a 02 "valamilyen" tartalommal ad.
(#) kocici17 válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Amit leküldtél nekem anyagot az tartalmazza az égetőd anyagát. Így a büdös életbe nem is fog menni. odaraktam a gyári programját, és amig azt nem írják fel hibátlanúl egy 08 -as ba addig nincs miről beszélni. van ennek a készüléknek 16-os anyaga is de akkor az általad megadott géphez nem stimmel. Mint már írtam összesen 16 verziója, van és ez proceszor, és periféria függő, hogy melyik lesz a jó, mivel te látod. De csak akkor van értelme, ha hibátlanúl az van benne amit küldtem. Írtam már, hogy benne van az égető konfigja is az viszont nem volna szabad , hogy ott legyen .Tehát elqták az égetést. Hasonlítsd már össze a 2 file-t és nem kell ennyit rágódni. Részemről befejeztem.
(#) AMD válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Értem mit mondasz. De mi értelme van, hogy a Ponyprog teleszemeteli? Lehet, hogy elöttem már valaki próbálta csak neki sem ment.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Ha valóban szakadt, akkor cseréld ki. De jól értettem, hogy ferde csíkos állapotban jó a fény, ha meg szinkronizált a készülék, akkor meg nincs fény?
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Most jelen pillanatban ha nem szinkronizált akkor sincs fény.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
tehát, a szinkronmodul sorfrekvenciát állító trimmerpotiját vissza tekertem ahogy korábban volt és ugyan úgy nincs fény. Szóval vissza állt az alap hiba.
Csatolt képen látszik, amit kikapcsolás után produkál. Nem tudom segít e valamit.

orion.jpg
    
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Most így mekkorák a katódfeszültségek és ehhez mekkora G2 feszültség tartozik?
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Piros:166v
zöld:150v
kék:158v
G2: 270v, ha feljebb tekerem akkor is ugyan ezt csinálja.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
És ez a 270V feljebb is megy az elektróda kivezetésén? De úgy látom, hogy a katódok is eléggé alul vannak vezérelve. Növeld a G2 feszültséget és próbáld meg csökkenteni a katódfeszültségeket a színmodul videóvégfokainak trimmerjeivel.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Mekkorának kellene lenni a katód feszültségeknek?
Következő: »»   764 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem