Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültség stabilizátor
 
Témaindító: amex, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 44
(#) majorka hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Szerbusztok.Tudna valaki segiteni,hogy tudnám a 78XX tipus fszültségtabilizátorok joság ellnörizni beépités nélkül. Azért volna szükség azellenörzésre mert elég sok ilyen bontott alkatrészem van.
(#) proli007 válasza majorka hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Hello!
Három lába van, nem egy nagy kaland. De gondolom a működőképességére gondolsz, nem a jóságára.
Két csipesszel ráadod a villanyt, a kimenetét meg megméred. A 78-as sorozat nem igazán gerjedékeny, próbára tudja mellőzni a 100nF-okat ki-bemenetén.
üdv! proli007
(#) majorka válasza proli007 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Szerbusz.Köszi a segitségedet.Ugy már probáltam egy7806-os ra ráadtam 9Vde igy szimplán nagyon melegdett,gyorsan le is vettem rola.Nincs ehez valami kapcsolás amivel biztonsággal lehtne probálni a müködést? üdv
(#) Barret válasza majorka hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Én úgy tudom,hogy ezek az ic-k csak sorbakötött fogyasztóval működnek!
Fogyasztó nélkül nem lehet áram alá helyezni! Fogyasztóval is csak 1A körül terhelhető,mert leszabályoz...
(#) proli007 válasza majorka hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Hello!
Nem melegedhet. Rosszul adtad rá a villanyt. Vagy nem jó lábra, vagy a polaritás volt rossz. A GND lábon néhány uA folyik csak, így nem is melegedhet. Nézz meg egy adatlapot. Az "L" típusok bekötése megviccelhet.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza Barret hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Hello!
Vannak típusok, amik csak alapterheléssel adnak helyes kimenő feszültséget. De ezek általában a negatív stabik. Ez a "sorba-kötött" cseppet rosszul hangzik. Mert a szabályzóval a terhelés valóban sorba van, de mivel itt van kimenet, az arra tett terhelés, inkább párhuzamosnak mondható. Vagy is jól írod, de ebben a környezetben így, kezdőnek megtévesztő lehet.
üdv! proli007
(#) majorka hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Szerbusztok. Köszönöm a segitségeteket a78XX témába.
(#) Pixi hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy 7805-ből lehet-e többet is párhuzamosan kötni?
Nekem több mint 1,5A kellene 5 volton, és van több ilyen stabilizátorom!
Aki tud segíteni, írjon!
Köszi!

üdv
PIXI
(#) pucuka válasza Pixi hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Nem, de lehet vezérelni vele egy nagyobb teljesítményű áteresztő tranzisztort. Az adatlapján (némelyiken) találhatsz kapcsolást.
(#) Pixi válasza pucuka hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Azért kérdeztem, mert láttam egy elektronikát amiben kettő stab volt egymáson, és össze voltak kötve direktbe a lábak!
Akkor marad az elektromos stabilizátor!
Köszi a segítséget!

üdv
PIXI
(#) nsanyi77 hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy ha egy alkatrészt nem találok egy üzetben sem, akkor hogyan, vagy inkább hol lehet a neten helyetesítést keresni? A gondom az hogy egy low-drop feszültség stabilizátort nem találok (TC1015-2.8VCT).
Köszi előre is!
(#) kadarist válasza nsanyi77 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szia!
Azért van olyan üzlet, ahol találsz ilyet: Bővebben: Link
(#) nsanyi77 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szia!

Köszi szépen! De sajnos náluk nincs személyes átvét, 1600 Ft postát meg nem szívesen fizetek egy 100 Ft-os alkatrészre...
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) kadarist válasza nsanyi77 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Rendelj mellé még dolgokat. Vagy oldd meg úgy, hogy egy szabályozható stabilizátort kötsz be fixen és ezt veszed meg a kedvenc üzletedben. Elég sok ilyen típus létezik.
(#) nsanyi77 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Ez jó ötlet, esetleg valami tanács, hogy mire figyeljek ha más alkatrészből szeretném megoldani? PL egy LM317-est betehetnék a helyére, ha 2,8V-ra szabályzom le? nem teljesen értem mi a különbség a low-drop és a többi fesz. szabályzó közt
(#) kadarist válasza nsanyi77 hozzászólására (») Feb 9, 2013 / 1
 
A kis maradékfeszültségű típusoknál kevés feszültség esik a a ki és bemenet között. Ezek a típusok kisebb ki-bemeneti feszültségkülönbség mellett is jól tudnak stabilizálni. Az adatlapokon a "dropout voltage" értéke mondja meg, hogy minimálisan mekkora lehet feszültségkülönbség a ki és bemenet között.
(#) nsanyi77 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm a felvilágosító válszt! Sokat segítettél!
(#) nsanyi77 válasza nsanyi77 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Akkor elvileg a SI9183DT-28 meg fog felelni a célnak hogy helyettesítse a TC1015-2.8VCT-t?
(#) kadarist válasza nsanyi77 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Mekkora a bemeneti feszültség?
(#) nsanyi77 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
~4,5V 3db ceruza elemről
(#) kadarist válasza nsanyi77 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Úgy jó, mert max. 6,5V-ot visel el a bemenetén.
(#) nsanyi77 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Köszi mégegyszer!
(#) _vl_ válasza nsanyi77 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Ez egy Microchip IC.
Nekik van magyarországi disztribútoruk, ami nincs raktáron, azt is meghozzák pár hét alatt: Bővebben: Link
Mondjuk mivel ez egy bagatell árú IC, valószínűleg egy darabnál többet kell majd rendelned, de ezt majd megmondják.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) nsanyi77 válasza _vl_ hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Köszi szépen! egyenlőre megpróbálom a helyettesítéssel amit kadarist kollega segítségével kinéztem!
(#) elektrojános hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Sziasztok!

A lényegre térek, például egy lm7812 tönkremegy ha több feszt. adok neki mint a megengedett.Ebben az esetben 38 volt körüli tápot adnék.Kb. egy 20mA-es 555-ös áramkört kéne hajtania.Egokartba kéne a PWM-hez.
Köszönöm a segítséget,remélem jó helyre írtam.
(#) proli007 válasza elektrojános hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Hello!
Ha a határérték feletti feszültséggel járatod, tönkremehet. Ha ez gond, 20mA-ra használhatsz egyszerűen egy ellenállás - Zéner feszültség stabilizátort is. Teljesen mindegy, hogy a stabi, vagy egy ellenállás fűti el a különbséget.
üdv!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2013
(#) elektrojános válasza proli007 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Köszönöm
(#) Peti_85 hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy +/- 17 voltos szimmetrikus tápot stabilizálok 7812 illetve 7912 stab-IC-kel, eddig probléma nélkül csinálták is a dolgukat, most viszont az 7812-es Output-ján kb. 0.6 Voltot mérek a testhez képest. Jól gondolom, hogy bedöglött? És meg tudjátok mondani, hogy mi okozhatta ezt, mert különösebb bizergálást nem szenvedett. Maximum annyit, hogy ahogy tettem rá a kikapcsolt tápot, a pufferkondiban volt egy kis tartalék...
Köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Szia! Diódákkal védheted hasonló meghibásodás ellen.
(#) Peti_85 válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ. Okos megoldás.
Viszont akkor jól sejtem, hogy kimúlt?
Következő: »»   21 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem