Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp
Lapozás: OK   2 / 10
(#) kadarist válasza KoBalázs hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Ez egy négycsatornás EKG- monitor.
(#) cseffo hozzászólása Feb 11, 2011 /
 
Hello!
Segítséget szeretnék kérni abban hogy a szkópomon csak 5v/div van és én szeretnék nagyiobb fesz mérni vele akkor elég csak egy sima feszültésg osztot be tennem a benetre?
Vagy esetleg valakinek ötelet?
Előre is köszönöm!
(#) Mazsika válasza cseffo hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
A mérőszondán lehet állítani az osztást.
Ha nincs ilyened, akkor a vaterán találsz. ( Rákeresel oszcilloszkóp mérőzsinór, mérőszonda, mérőfej stb)
A mérőszondán van egy kapcsoló, általában 1:1, 1:10 és az 1:10 arányú váltásba kell kapcsolni, így akkor 50 V-ot is tudsz mérni.

Belülre nem szabad tenni osztót, az oszcilloszkóp eredeti belső kapcsolását, bemeneti illesztőjét módosítani nem szabad.
(#) cseffo válasza Mazsika hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Nem akartam megbontani a szkópot.
Végül is én a méröfej osztójára vagyok kiváncsi.
De azért köszi.
(#) satlokk válasza teodor hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Szia teodor!
Na eddig nem sikerült kapcsolásirajzot szerezni akkor tudok neked segíteni,mert nekem is van ilyen müszerem nem tul rég jutotam hozzá teljes dokumentációval,e-mailben keres.Üdv!
(#) satlokk hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Itt is megpróbálok segítséget kérni.Keresem az ST-509A tip. Lengyel oszciloszkóp kapcsolásirajzát.Elöre is köszönöm!Üdv mégegyszer mindenkinek.!
(#) asztalosbela hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Egy csöves oszcilloszkóphoz kellene új 5BP1 típusú cső.
Lenne valakinek eladó?
Köszi.
(#) cseffo válasza asztalosbela hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Írd meg az apróhirdetésben ott hamarabb jársz szerencsével!
(#) asztalosbela válasza cseffo hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Köszi a tippet, de én nem tudok hírdetni.
(#) gkari válasza asztalosbela hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
E-bay-on van 60dollárért.
(#) asd123 válasza asztalosbela hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Szia!
Milyen szkópbe kell? B13S52-ő van, ez azonos a D13-54 (154)-el. Üdv.
(#) Dióda hozzászólása Jún 2, 2011 /
 
Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy egy szkópot másik szkóp nélkül lehet valahogy ellenőrizni hogy jót rajzol-e?

Másik kérdésem hogy a tv miniscope 3 -nak sajna takarításkor lepucolódott az üvegjéről az osztási rács.
Lehet ezt valahogy pótolni?
(#) pucuka válasza Dióda hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Rácsot rajzolhatsz, pl mm osztásút, úgy ahogy a nyák készítésénél a vasalásos módszerrel az üveg hátuljára.
Az ellenőrzéshez nem kell másik szkóp, csak a rács. Multiméterrel mért színusz és csúcsra átszámolt, pl 50 Hz -es jel tökéletesen megfelel az amplitúdó hitelesítéséhez, sőt, mivel a periódus ideje is elé pontos, a vízszintes skálát is kalibrálni lehet. utána már csak az osztók, illetve az eltérítés kapcsolóját kalibrálhatod a rács segítségével
(#) bodgabo hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Előkotortam a lomosomból egy régi kis orosz H3010 (N3010) típusú oszcilloszkópot (rajza mellékelve). X-Y üzemmódban szépen üzemel, de a fűrész generátor kimenő jele csak nagyon alacsony fűrészjel esetén mondható lineárisnak, ekkor viszont a sugár vízszintes tartománya kb. 1,5cm. Nagyobb fűrészjel esetén csúnya "S" alakú a fűrész jel lejtője, és a mért jel képe kiértékelhetetlen.
Mi lehet a gond? Az összes kondenzátort kicseréltem, (még a tápban is). Esetleg tudnátok egy jó, triggerelhető fűrészgenerátor rajzot?
Beleméregetek még, hátha valami egyszerű a bibi.
(#) bodgabo válasza bodgabo hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Nos most kezdésnek kipucoltam a potikat és a kapcsolókat, aztán beizzítottam.
A fűrészjel, amit tegnap mértem (és felcsavarva csúnya) az a VT4-es UJT emitterén ill a VT5 tranyó bázisán volt. A fűrészgenerátor jele az R3 ellenállásig szinte tökéletes 4Vpp, az R3 után az alsó csúcsa már le van kerekedve, de most elegendő az R6 poti utáni kb 0,3Vpp jel a teljes szélességű képhez. Feljebb csavarva most is elkezd erősen torzulni, de feltételezésem szerint a két védődióda kezd vágni (bár ha az orosz adatlapból jól veszem ki, ezek szilícium egyenirányító diódák...
(#) moltam hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Helosztok.
Szeretnék építeni egy oszcilloszkópot 13?037 csővel. Hibridre gondoltam, csöves x-y végfokokkal. A táp már "elkészült". Vidi ts3302 táp + egy sokszorozós tv ből való sorkimenő sokszorozó nélkül Orion AT501 szinkron+sor modullal. Fénypont már megjelent. Az említett ruszki csőnek van egy modulátor lába. Ezzel mit kezdjek? Erre kössem a kioltást a katód helyett? Lehetséges DC csatoltat építeni? Elég nehéz lehet munkapontba állítani a tranyókat-csöveket.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) zsolesz2013 hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Szép napot mindenkinek!
Segitséget kérnék ST16B oszcilloszkóp autós mérésekhez mennyire használható??Lambda ,jeladók vizsgálatához??
(#) Medve válasza zsolesz2013 hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Szia, beszélj azokról a lambda szondákról, tudtommal V-os nagyságrendű egyenfeszültséget adnak. Amúgy ez a műszer egy tisztességes alapgép, de inkább laborba való, nem "garázsba". Van egy aggályom is: a képeken néhol kétsugarasként ábrázolják, holott nem az. Ha ezzel át akarnak verni, akkor mással is.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2013
(#) AMD válasza Medve hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Szia!
Philips PM3220 10MHz-es 1csatornás a szkópom. D13-27GH cső van benne. +1500V gyorsítófeszültsége van. Mindene működik csak a függőleges erősítővel vannak bajok. 10v-os jelet rákötve 1V/DIV állásba kell állítani, hogy lássak valamit a lépernyőn. Ha a függőleges helyzet állító potit tekergetem akkor változik a jel amplitúdója. Minél föntebb állítom annál jobban nyújtja. Ha egy fél képernyőnyi jelet össze tudok vele hozni akkor meg torzítja. A kapcsolási rajzán 3 elektroncső van de ez kicsit másképp néz ki. Az osztó után van két FET, egy marék germánium PNP tranzisztor és a végén két cső. Próbáltam már javítgatni de nem jutok egyről a kettőre. Már nem szeretnék tovább kínlódni, inkább építek hozzá egy másik erősítőt. A közel jövőben tervezek építeni egyet.
(#) Medve válasza AMD hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Egy DC-10MHz-es erősítőt készíteni jót(!), nem könnyű feladat. De én bízom a mai félvezetőkben, magamban és a szerencsémben. Ha kell nyákterv a rajzhoz, tudok adni...A szkópodban inditott a fűrész? (csak azért kérdem, mert arra is van megoldás)
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2013
(#) AMD válasza Medve hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Tudom, hogy nem egyszerű de nem is nehezebb mint egy haldokló erősítőt. Valakitől majd kölcsön kell kérnem egy szkópot. Van egy ARM DSO Nano zsebszkópom de az csak ilyen van jel - nincs jel mérésre való. Könnyebb magammal vinni mint egy 8 kilós monstrumot. Hogy érted az indított fűrészt? Ami a függőleges erősítőről veszi a trigger jelet? Az enyém olyan. A rajzokat megköszönném!
(#) Medve válasza AMD hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Az indított fűrész azt jelenti, hogy a lefutott fűrészjel után van egy nyugalmi szakasz amelyen belül indítható -az Y erősítőből táplálkozó triggerképző áramkörből- és utána a lefutó fűrészjel alatt a triggerelés már nem lehetséges. Ilyenkor nem szinkronizáció történik, ez miatt a fűrészjel hossza, vagy inkább magassága állandó. Ez a bonyolultabb szkópokra jellemző. Erre is készül most egy panel, az eredményről írok majd.
(#) AMD válasza Medve hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Várom a fejleményeket.
(#) Medve válasza AMD hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Ki mit épített szkóp rovata!
Összefoglalom akkor ezt az erősítőt amit egy DG7-1-es, 25V/cm érzékenységű csővel próbáltam ki. A BC tranzisztorok bázisain lévő 1,35V feszültségkülönbség adott 1
cm-es kitérést az ernyőn. (18 szoros erősítés). Ha az IC-t is használtam, 100 szoros erősítésre állítva, akkor 3mV adott egy cm-t, de ezt már nem tudtam pontosan mérni,
mert csak egy potméter volt a bemenetem, ami teljes körbefordulásra 1.5V differenciát nyújtott. Ha valaki megépíti, 160V-os tápnál a képen látható végtranzisztor
munkaellenállás kettéosztva épp csak langyos, de a tranzisztor igényli az ekkora hűtőbordát, sőt inkább nagyobbat. A tranzisztorok bétára minél egyformábbak legyenek.
(#) AMD válasza Medve hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Köszönöm a rajzot! Az építkezés még várat magára. Más dologba vagyok most belemélyedve. Csöves erősítőt építek. Érdekes, a szkópot korszerűsíteni akarom miközben az erősítők terén csöves lettem. Jelenleg a D13-27GH cső érzékenységét keresem.
(#) gerenk válasza AMD hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Szia ! Ebből kiolvashatod
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2013

D13-27GH.pdf
    
(#) pucuka válasza AMD hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
D13-27 GH érzékenység: (Tungsram katalógusból)
d12: 21 - 27 V/cm
d34: 9,8 - 12,2 V/cn
A d1 - d2 az ernyőhöz közelebbi eltérítőpár.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2013
(#) AMD hozzászólása Márc 15, 2013 /
 
Köszönöm az infókat!
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Aug 25, 2013 /
 
Sziasztok.

Nem olyan régen sikerült hozzájutnom egy RFT EO-213 -as 10Mhz -es működőképes nem sokat használt oszcilloszkóphoz kisebb hibákkal amit sikerült orvosolni, továbbá kapott egy komplett restaurációt, mert szegénykére ráfért.

Olyan gondom van, hogy nincsen hozzá mérőkábelem, és szeretnék egyet építeni.
Ez mennyire oldható meg?

Ami eddig rendelkezésre áll:

-Bajonettzáras BNC csatlakozó
-50Ohmos kábel
-"Test" a mérőfejnek melyben egyúttal eltudom helyezni a belsőségeket.

A műszer 10mV - 10V/T érzékenységű, a Csatlakozók fölé 1M Ohm 32pF értékekkel megjelölve és maximum 10Mhz -re képes, de nem lenne rossz, ha egy kicsit többet tudna a mérőfej.

Erre milyen megoldás létezik ( kapcsolás, megépítésnél betartandó szabályok)?

Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2013
(#) granpa válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Tán itt a téma képei közt is van, de itt van valahol a leírás róla. Mintha a gugliban is lett volna leírás. A hogyan kell használni topikra gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2013
Következő: »»   2 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem