Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » SMD, mi a típusa?
Témaindító: Thomas10100, idő: Máj 26, 2006
Témakörök:
Köszönöm, megméregetem hogy stimm-e. Üdv : Z.
M02 - ADM803
M5K - ADM1815 M8G - ADM1818 Mindhármuk Analog Devices gyártmányú reset/supervisor áramkör.
Üdv! van 3db smd ic? félém amiről nem tudok semmit 2 hete googlizok de semmi...
valamiféle fesz stab vagy dc-dc konverter lehet, valami hasonló, a kapcsolás betápján van. 6forpontos SO-6 tokozású azthiszem.. és ami rá van vésve "G33 811" "G33 635" valaki esetleg tudja hogy mi lehet? Köszönöm a segítséget!
Micrel MIC5219-3.3BML
3,3V-os, 500mA csúcsáramú, kis feszültségesésű (LDO) stabilizátor IC. Tokozás: MLF-6 forrás: http://www.s-manuals.com/smd/ Itt van egy jól használható keresőmártix.
Köszönöm. Mit gondolsz lehet rá kereslet? Z.
Hobbi célokra nem hiszem hogy sokan használnak ilyeneket. Ezeket processzoros rendszerekben szokták alkalmazni, hogy a digitális áramkörök csak azután induljanak el, amikor már a tápfeszültségek stabilan elérték az üzemi szintet.
Sziasztok!
Egy öt lábú valamibe keveredtem bele. Annyit látok tisztán rajta hogy AAG8. Mi lehet ez? Köszi
Rendeset nem tudok,ez SOT23/5 tokozás.
Arra jutottam hogy nekem MCP6001-es IC kellett volna,de ez a AAG8 nem jött be. Ebből két féle van mint utólag rájöttem : a 6001T meg az U. Sztem T-st vettem U helyett. Ma vettem U-t,reggel fogom az ívet,próbálom be.
Sziasztok. Egy pc alaplapon megsértettek egy smd tranzisztort,egyik lába kitörött,így kuka. Sajnos semmilyen infót nem találok róla.
A típusa: to4 47 Találtam másik alaplapon hasonlót,de fogalmam sincs,hogy helyettesíthető-e vele. Ez t04 1n Valaki tudna segíteni,hogy jó-e ez helyette,vagy milyet keressek? Alaplap még van bőven donornak Köszönöm előre is!
Leginkább egy fényképet, amin a felirat (meg esetleg a krixkraxok mellette) is olvashatóak, ill. amiről egyértelműen megállapítható a tokozás típusa.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2013
Szia. Teszek fel holnap róla képet,remélem tudok csinálni mobillal megfelelőt,hogy látni lehessen a lényeget. Üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2013
Szia. Próbáltam normális képet csinálni,hát ennyire sikerült csak...Három db volt egymás mellett,most csak kettő látszik,levettem amit megsértettek.
Üdv. A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2013
Valószínű ez lehet az .
PMBS3904 smd sot23 így próbáld keresni. A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2013
Köszi a tippet! Azt áruld el,hogyan totóztad ki ezt a típusszámból? És a to4 1n az mi lehet?
Van néhány alaplapom,ha találnék megfelelő helyettesítőt,az jó lenne... Attila A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2013
Én itt szoktam smd kódokat keresni, Bővebben: Link ez az általam talált legbővebb kód gyűjtemény.
Ez jó gyűjtemény,az tény! Ezek szerint az a két típus,ami nekem van,cserélhető egyik a másikkal? És mit jelenthet a 47,illetve az 1n a végén?
Csak azért kérdezek ennyit,mert hiába olvasgattam az smd codec book-ot is,számomra nem egyértelmű...főleg ez a sok kínai halandzsa,ami a fordításokból adódik
A 47 ill. 1n dátumkód, vagy batch azonosító lehet. Csak az O4 szolgál típusjelzésként, így a két alkatrész teljesen azonos. A legelső t betű pedig a gyártó ország kódja. (Malaysia)
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2013
Köszönöm a segítséget!Felraktam a cuccokat a panelra,táppal elindítottam,nem melegszik,nem füstöl...Elviszi a tulaja,aztán meglátjuk
Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget!
Ennek örülök akkor , hogy jó lett.
Egyébként kugli a barátod keress , és találj
Sziasztok!Próbáltam a google-t használni,azóta,mert egy másik alaplap került hozzám,de ennél sem jártam áttörő sikerrel alkatrész keresés ügyében.
Laptop alaplap,és rajta egy 8 pin-es dolog...Fesz.stabnak nézem,de nem biztos. Úgy néz ki,mint a mellékelt képen:Bővebben: Link A felirat rajta más:1sor P605T,2sor:V0002,3sor: F74132 Kérdésem,hogy ez mivel pótolható,milyen számút keressek másik alaplapon?Van olyan,hogy : A OP605 ezzel esetleg?Vagy mással? Köszönném a segítséget!
Nagyon köszönöm a segítséget!!
További szép napot!
Sziasztok.
SOT23-5 tokozású, A18a marking kódú alkatrészt szeretném beazonosítani, de kevés sikerrel. Annyit sikerült kiderítenem, hogy ha a "hagyományos" számozást követem, akkor: 1-es láb = VCC 2-es láb = GND 3-as láb = OUT 4-es láb = VCC 5-ös láb = ?? Valószínűsítem, hogy valamilyen OPA lehet, mert az 5-ös lábon egy ell. ~300k = GND, és egy ~150k = OUT. Így bekötve, VCC =3,6V -ot ráadva a kimeneten 1,8-2,2V jelenik meg.
Talán könnyeben be tudod azonosítani , ha a kapcsolási rajzán megnézed .
Vagy , ha ez nincs , akkor kb a panelen hol helyezkedik el ez az alkatrész , tehát táp környéke , vagy más hely. Ugyanis nem olyan egyértelmű , mert ezzel a tokozással , és kóddal van zéner is.
A panelon /kapcsolásban/ 5V vagy 3.7V -ból kell 1.8V-ot csinálnia. (Azért 5 vagy 3.7 volt, mert ha USB-ről ment ez a valami (fogalmam sincs, hogy mi volt), akkor 5V-ból csinált 1.8V-ot, de ha akksiról ment, akkor 3.7V-ból csinált 1.8V-ot.
Tehát a kérdésedre a válasz, a "táp környékén" van az említett alkatrész. Igazából majdnem ugyanilyen céllal szeretném felhasználni, de így, hogy nem tudok róla semmit...
Azért írtam , hogy hol helyezkedik el , hogy valamelyest kideríthető legyen , hogy mégis mi lehet.
Tehát OPA biztos nem ezek szerint.
Reálisan akkor vagy ő a táp IC (ha van mellette tekercs, akkor kapcsolóüzemű, ha nincs, akkor valami LDO lehet), vagy ő nézi, hogy stimmel-e a táp (reset-áramkör, vagy valami komparátoros power-good jel előálllító). A Zenert nem érzem reálisnak, ahhoz nem kell ennyi láb.
Azért egy táp rész kapcsolása jellemzően visszarajzolható a panelról, mivel nem szokott túl bonyolult lenni, abból pedig azért már messzemenő következtetéseket lehet levonni...
Üdv!
Valószínűleg egy APSemi APS1006ET5 típusú kapcsolóüzemű feszcsökkentő áramkör lehet. Doksi itt A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |