Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   143 / 1679
(#) Kovidivi válasza Peti_85 hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
tessék (ezek után elvárok valami véleményt! ).
azért görbe a nyák, mert nagyítóval fényképeztem

he3.jpg
    
(#) vicsys válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Vélemény:
Kezdetnek nem rosz. Tényleg minimalista stílus. Majd ha bedobozoltad szépen és komplett, tegyél fel képeket.
(#) Kovidivi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Meglesz! Köszi a bíztatást!
(#) Peti_85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Az igen!
CSak kíváncsi voltam, hogy hogy lehet ezt kihozni próbapanelon... Egész ügyes.
Amúgy ha nem mondod , hogy nagyítóval van, akkor csodálkoztam is volna, hogy miért ilyen "görbe"
(#) miklosch hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Most találtam pár képet a pár hónapja elkészített áramköreimről. Az egyik egy labortáp, a másik egy 5V-os kapcsolóüzemű táp.
(#) Gery válasza miklosch hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
SZépen néz ki Pláne az a multiméter! Mien multi az?
(#) miklosch válasza Gery hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Az egy UNI-T UT70B.
(#) Gery válasza miklosch hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Elég zsír lehet Amúgy most nézem hogy a labortápod még hőmérsékletet is jelez? A dobozolást is te csináltad mert nagyon jó lett?
(#) lidi válasza Gery hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Szerintem az egy pákatrafó, nem a táp irja a hőfokot
(#) miklosch válasza Gery hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Kicsit megtévesztő az utolsó kép. A laportáphoz a feszt a pákaszabályzómról vettem, és azt meg be kellett kapcsolni, hogy tudjam mérni a labortápot, ezézt írja a hőmérsékletet, de nem a tápét, hanem a pákáét.
(#) Gery válasza lidi hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Jólvan nemrég keltem De jónak néz ki akkor is
(#) csikosgabi hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Sziasztok,hát ez egy abszolút egyszerű kábel teszteleő.Sokat szoktam hangosítani és arra a célra csináltam hogy ne keljen a kábeleket multiméterrel ellenőrizni hanem csak becsatlakoztatni és megnézni a LED-eket.még lessz egy egy RCA és az XLR(canon) másik fele.Egy 9Voltos elemmel működik,a három LED: L;R;GND-a kébel polusait jelzi.
Azon kívül hogy egyszerű,sztem hasznos dolog.
Üdv.:csikosgabi
(#) idavid válasza csikosgabi hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
hasznos, én is valami hasonlón töröm a fejem.

a tied tudm ajd olyat is, hogy pl. rca-jack kábelt teszteljen, vagy csak az azonos végűeket tudja majd?
(#) csikosgabi válasza idavid hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
nem,akár hogy tugdoshatom
(#) istvan_h hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Szevasztok.

Sokan szertnétek működő kapcsitápot.

Új weblapunkon megosztottunk ,és a jövőben még több rajzot osztunk meg veletek....

Üdv.: Hatala István & Kalmár László
(#) O.Lee hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Eléggé sok minden kifutott a kezeim közül, de hirtelen most ezt a két dolgot tudtam doksizni.

az egyik a lustaságomnak volt köszönhető. Kezdődött úgy, hogy füvesítettem. No igen, de azt öntözni is kell. Egy régi házivízműből kiszuperáltam a szivattyút, majd tömlővel a kívánt helyen felállítottam egy locsoló fejet.
Igen ám, de az kb a 2bar nyomással 3 m -es kört locsolt és vége. Semmi baj, gondoltam, ráteszek két locsoló fejet. No ekkor már kb 1 m-es köreim voltak belocsolva..., igaz 3. Pipa lettem. Hát én nem fogom azt az egy fejet pakolgatni...veszek egy vezérlőt...aha 40-60e Ft, jó akkor csinálok egyett. A lényeg: Egy időzítő, mely a beállított kb 3 percenként léptet egyet. Igen-igen, mágnes szelep is kellett, mindenki a toro-t javasolta. 24VAC és tutti. Nos a léptetőm a szelepeket nyitogatja (mindíg csak egyet) zárogatja a megfelelő ütemben, mint egy lassú futófény. Így letelepítettem kezdetnek 4 fejet, beleépítettem egy"dugalzatos" timer-t és gyönyörő a gyepem.

Íme:
(#) O.Lee hozzászólása Nov 11, 2007 / 1
 
Nos a másik művem az1986-os NIKKO BIGFOOT, melyről már a 27MHz es autók rovatban írtam.
(#) O.Lee hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
..és egy garázsos video...

bfv.avi
    
(#) Dióda hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Ma délutánn készült el a füleserősítőnek valóm.
Története:

Egy régi fellángolásból maradt egy tda2005-ös ic-m.
Na ebből is kellene valamit csinálni mondom!
Legyen egy füleserősítő.Erre uccu neki elkezdtem rajzolgatni.
A panel kézzel készült "filc rulez".Illetve egy széttermelt 19"-os monitor alkatrészeiből készült meg ami hirtelen volt itthon.

Apropó ha valaki ezzel az ic-vel építkezik vigyázzon mert az adatlapban leközölt értékekkel hatalmasat gerjed célszerű lejjeb venni az erősítését.A 3.3ohm ellenálatot szerintem 33ohm-ra kell cserélni.De mindenki kiszámolhatja a neki megfelelő erősítési mértéket amir az 1,2k/3,3ohm ad az nagyon magas.
Nekem most 1k/39ohm van de még így is nagyon érzékenyre sikeredett.Fejhallgatóra kötve tökéletes illetve kisseb hangfalat is elhajt simán.

Íme a tákolmány:
(#) maTaKee válasza O.Lee hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
hoppá... ez a bigfoot ez nagyon jóó! :eek2:
(#) maTaKee válasza Dióda hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
egészen korrekt az alja ahoz képest hogy rajzolva van
(#) Gery válasza Dióda hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Ez kézzel van rajzolva? :eek2: Akkor elég jó kézügyeséged van mert nagyon jó lett
(#) idavid válasza csikosgabi hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
egy elvi (kapcsolási) rajzot tudsz róla küldeni?
(#) Dióda válasza Gery hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Egy tizenpárév utánn megy az könnyedén.
Meg kell tanulni hogyan kell kikönnyíteni a kezed és hogyan kell egybefüggően húzni a vonalakat úgy hogy közben nem szakítod meg a vonalakat.
Most fognak meglepődni eggyesek hogy legtöbbnyire kézzel rajzolom a nyákokat , akár 300W-os erősítőhöz is.Hogy miért nem tudom de én a kezemben és annak tudásában bízok a legjobban és eddig bevállt.
Ahol lehet mindig ráerősítek a rajzolatra márcsak a magam kedvére is.
(#) watt válasza Dióda hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Régen én is mindent kézzel rajzoltam, de azért ezt megnézném hogyan rajzolod meg!
TQFP_Nyák
TQFP_Készen

Ma már inkább vasalok! sokkal könnyebb, mint rajzolni, és láthatóan jobb eredményt ad.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy amit készítettél nem jó, csak a dolgok változnak! Van mikor érdemes változni magunknak is!
(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Na igen, ilyet kézzel nem nagyon rajzol senki...

(Honnan szedtél olyan nagy ceruza elemnek látszó tárgyat, amit a 20 centis NYÁK mellé tettél? :hehe: )
(#) zsoltee0001 válasza watt hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Hi
szép sűrűn vannak a lábak, profi munka.
Én még nem csináltam hasonlót, viszont egyszer már cseréltem már egy Ilyesmi (240 lábas chipet) egy fénymásoló kontrollerébe, 0,5 mm-enként voltak a lábak, és az idióta cég amelyik postán küldte, egy sima nejlonzacsiba, tette.... szóval csak a lábak kiegyengetése bő 1 óráig tartott. de a végén jó lett.
üdv
(#) beta hozzászólása Nov 12, 2007 / 1
 
Hali!

Igaz ezt már nem most építettem, de ez a legjobban dokumentált művem: egy "vezeték nélküli mikrofon" alias poloska
A kapcsolás Skoritól van (http://skory.gylcomp.hu/), a nyákot én terveztem hozzá. A négyzetrácsos lapon jól látszanak a méretek: a nyák 40*17mm-es. Igyekeztem egyen 5mm-es raszterekkel dolgozni. Szerintem még a kézzel rajzolás sem kizárt, bár én vasalással csináltam.
Jól működik, éles bevetésen viszont még nem volt...
(#) valve hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
Ha joll ertem kezzel rajzolasrol van szo? En eletemben nem probaltam mast, bar egyszer nekikezdek! De ha hiszitek ha nem eddig mindent amit eddig epitettem kezzel rajzoltam! ;o)) Nekem jol bevalt es erre szoktatott az elektro tanarom (mesterem) Ja es versenyeken is mindig a kezzel rajzolas volt kotelezo! Szoba sem johetett mas megoldas! Adtak egy darab nyakot meg rajzot + szukseges alkatreszeket! Aztan meg egy fureszlapot es furugepet es vaskloridot!
Eredmenykent 1. Mukodes 2. Dizajn 3. Ido
(#) watt válasza valve hozzászólására (») Nov 12, 2007 1 /
 
Látom a méret nem volt lényeg! Nem szerencsés úgy előadni ezt a kézzel való dolgot, mintha ez lenne a legjobb lehetőség! Ma olyan nyákokat tervezek, amiket kézzel az életbe nem rajzol meg senki! Nyomtatni, meg gyerekjáték! De nem offolok tovább, eldugultam...
Következő: »»   143 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem