Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1277 / 2499
(#) luluzulu válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Nem meg tervezni csak után építeni.
(#) soos csaba válasza Davidd hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Szevasz, képeket nem tudok neked küldeni az erősítőről, mert már rég el adtam!. Ami a nyugalmi áramot illeti a rajzon, és a leírásban tisztán le ír mindent hogy az egyes pontokon mennyi feszültséget kell hogy mérj!. Amúgy (G)-betűvel van jelölve a 4-darab 0,27 ohm/5W-os ellenállások amin 27mV-ot kell hogy mérjél külön külön mindegyiken, ezt P1-es trimmer potenciométerrel tudod be állítani, ez a nyugalmi áram beállítása!. Ami a feszültség megnövelését illeti, ahhoz meg kellene változtatni egy pár ellenállás értékét, meg még egy pár dolgot, de ezt a nálamnál okosabbak biztos jobban tudják. Én nem nagyon bolygatnám a tápfeszültség félhúzását!, elegendő neki a +-60V, igaz ennél a tápfeszültségnél 8ohmon 164W-ot ad le de ez miért nem jó neked?, elég nagyot tud szólni 160W-is!.
(#) reloop válasza viktorio333 hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Szia! Olvass bele az alábbi témákba:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Biztosan találsz kedvedre való kapcsolást. Szerk.: a 10W-os JLH-t melegen ajánlom.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2013
(#) bencikusz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Nekem nagyon szimpatikus kapcsolás. Mire használod ha megkérdezhetem? Hangosítási célra használod?
Köszi.
Üdv.B
(#) viktorio333 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Köszi szépen a második jónak túnik.
(#) Ge Lee válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
AB osztályban a VF2-nél olcsóbbat nem nagyon találsz. Nézd meg az enyémet a topikjában, 400W/8ohm, rövidzár védett, túl van már jópár bulin és bírja.
(#) Davidd válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Legolcsobban ugy jarnek,hogy maradnek a vf2 270w os verzional, mert abbol egy panelem toketelesen mukodik de a masik mindig szetpukkan. Azt kellene megcsinalni, es akkor topba eleg is lenne ekkora teljesitmeny.Mert teny ami teny a vf2nek nagyonszep magasai vannak, es igy eloszeretettel hasznalnam. Lassan mehetek at a topikjaba kerdezoskodni.
(#) Ge Lee válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Nem biztos, néha az olcsóbb a drágább... A 270W-hoz a két pár FET nem egy üzembiztos megoldás.
(#) voodoo válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Idézet:
„Nézd meg az enyémet a topikjában, 400W/8ohm”

Azt merre találom? Köszi. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) Ge Lee válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
VF2 topik, 2011 szept. 2.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Pontosan...!
(#) Haliapu válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Sziasztok, igazán nem szerettem volna bele kotyogni az eszme cserétekbe, de ha már fel tettétek a kisebbik PA-300Lay verziómat meg súgom nektek hogy én +-70V-ról hajtok egy négyes tranzisztor párt az ellenállások értékének módosítása nélkül 8,Ohmos terhelésen és akkorát szól, hogy be rosálnátok tőle. Sajnos én is meg építettem a VF2- annak idején de sajnos csak nekem is költeni kellet rá ezért nem is kísérleteztem vele tovább. És akár, hogy számolgatom csak a PA-300 a legolcsóbb verzió ha 2sc5200-2sa1943-mal van építve és még hidalni sem szükséges. De ha biztosra akarsz menni a magasabb táp fesz, miatt akkor van egy másik kapcsolásom amit még emersys kollégától kaptam és az sem túl drágán kivitelezhető az +-70V-tól működik +-90V-ig de nagyobb feszültségen több vég tranzisztorral kell el látni.
(#) reloop válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Üdv! Összeállítottam a kapcsolást. Kimenő trafónak kénytelen voltam egy 250VA-es hálózati transzformátor 2x18VAC szekunderét használni - más szimmetrikus tekercs híján. A FET-ek kaptak még 0,4 ohm source ellenállást. Az átvitel kifogástalan. 1V kimenő feszültségig a torzítás is elfogadható, onnan már rohamosan romlik. Érdekes kísérlet.
(#) szamóca hozzászólása Ápr 1, 2013 / 1
 
A PA 300 dokumentációja, 196, a kapcsolási rajza 273-szor van felrakva. Nem volna elég csak rákeresni, és linkelni?
(#) kérdező hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Építettem egy egyszerű TBA erősítőt. Az a baj vele, hogy nagyon torzít, a beszédet meg se lehet érteni. Eredetileg TBA 800-nak csináltam a panelt, egy tv erősítője alapján. (Úgy emlékeztem, hogy a padláson van TBA 800, de nem volt ezért vettem TBA 810-et, mivel előre elkészítettem a panelt.:bonk Elvileg mindent jól kötöttem be, stabilizált 15V-ról megy, 8 Ohm-os hangszóróval.
Az IC elég gagyinak tűnik, lehetséges, hogy hamisítvány, vagy csak Én rontottam el valamit?
(#) Dano6 hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Szevastok,
ha tudna nekem valaki adni egy kapcsolási rajzot az Mcvoice 600-rol aszt megkoszoném.
(#) Haliapu válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Szia, ez is azt bizonyítja, hogy ez egy nagyon frankó kapcsolás.
(#) Beringer 600 válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Hali! Kösd ki a stabilizátort,és jólessz.Anno nekem is volt tba810AS,de van még nekem tca940-is.Ugyan az a bekötés,csak az utóbbi íc 10w,a tba810 7w.A tba810-nek max 15v mehet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) (Felhasználó 46585) válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Mi? Te ezt megcsináltad a gyakorlatban? Csak hüledezem... A trafó áttétele 230/18 és csak 1 V-ig jó? Ezt a szekunderen ( vagyis a 230 V-os tekercsen ) méred?
Mi az, hogy rohamosan romlik? Kell, hogy legyen keresztezési torzítás is. Azzal mit csináltál? Kell bele valami negatív visszacsatolás is, vagy egy külön tekercsre a trafóra, vagy a közösített source-okra. Ennek totál kivezérlésnél 1 %-on belül kell hogy legyen a THD. Tegyél fel egy rajzot, mert így nagyon gyanús amit csinálsz...

Jó a trafó, csak a primereket a kapcsitáphoz hasonlóan bifillárisan kellene tekerni. Meg nem szabadna, hogy nagy szórása legyen. Meg van még néhány kritérium.
(#) kérdező válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
A stabilizátor miért rontja el a jelet? Mindjárt megpróbálom egy másik tápról.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) Beringer 600 hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Csak a puffer-ról adj neki tápot 15v-ot.A stb,csak kis ampert enged át,ami nem elég az íc-nek.
(#) Beringer 600 válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Olyan trafó kell neki,amelyik 12v AC-val rendelkezik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) kérdező válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Más tápról se jó, de most már hagyom a fenébe.
(#) Beringer 600 válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Ki kötötted a stabilizátort?
(#) reloop válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
A hálózati trafó primere nincs használatban, csak a szekunder működik autotrafóként.
FET-enként 30mA nyugalmi áramot állítottam a szokásos termikusan csatolt forrással.
A jeladó parányi DC hibája miatt került be C1, C2 csatoló.
A trafó egyértelműen messze áll az ideálistól.
(#) kérdező válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Egy másik 12V-os tápról próbáltam, de nem lett jobb.(Azzal a táppal már ment egy másik erősítő.)
(#) (Felhasználó 46585) válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Értem. Kellene bele egy méretezett trafó... aztán amikor kijön belőle 20 W, akkor meg kellene hallgatni, hogy milyen a hangja.
(#) highand válasza viktorio333 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
A két dióda közé teszel egy ellenállást és addig növeled az értékét, amíg a nyugalmi áram 3A nem lesz, és máris A osztályú az erősítőd 20W-ig.
(#) reloop válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
A nyugalmi áram növelésre nagyon kedvezően reagál. 1A alapáram esetén már hibátlanul kivezérelhető.
(#) (Felhasználó 46585) válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Akkor ez A osztály lesz? Ezt nem egészen értem... miért kell 1A?

Azért ez nem ennyire egyszerű...ha belegondolok, akkor ha mondjuk nem egyformák a nyugalmi áramok, akkor elmágneseződik a trafó.. szóval, van egy olyan érzésem, hogy nem ártana bele egy kis légrés. ( Innentől kezdve már mindenféle nagyon bonyolult megoldások jutnak csak az eszembe.... )
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
Következő: »»   1277 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem