Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1280 / 2500
(#) Beringer 600 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Igen,jól gondoltad,így kell hídba kötni.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Köszi értem,6.67R 300w ellenállásom van csuszkával lehet állitani,fémházban van az egész,régi Mechlaboros termék.
(#) Beringer 600 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Én hidalva is ki próbáltam,és azt kell mondanom,hogy ott van a szeren.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Megjegyezném, hogy ha például két csatornás a gép, akkor mind két oldalára tégy azonos értékű és terhelhetőségű impedanciát és célszerű 0.78 Voltal indítani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2013
(#) blasz válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Szia higy Beringer600 kollegának a hidalásról mindent tud ő egy Hidember
(#) highand válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Hidat nem érdemes úgy csinálni, hogy az egyik ágat invertálóra alakítod, mert akkor nem tudod egyszerűen a hangerőt szabályozni, hiszen a két ágnak különböző lesz a bemeneti impedanciája.

Ezt megoldandó egy-egy műveleti erősítőt szoktak eléjük tenni, de ez felesleges.

Az ábrán látható megoldással csak egy nem invertáló nagy impedanciás bemeneted lesz és nem kell elé műveleti erősítő. Az ábrán nem rajzoltam ki a teljes erősítőket a csak visszacsatoló elemeket és a bemeneteket szemléltettem, de remélem így is érthető.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2013

híd.JPG
    
(#) highand válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Bármi NPN jó, ami 3MHz-es és bírja az terhelést, ami ebben a pozícióban van. BD9XX körül vannak ilyenek.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
A jelgenerátorom ha arra gondolsz az 0-tól indul és a beállitott feszen belül lehet szabályozni a kimenetet rajta.A szkópom 2 csatornás az egyik felén van a jelgenerátor jele a másik csatornán a végfokból kijövö jel,igy hasonlitom össze a két jelalakot.
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Üdv! A rajzon jobb oldali erősítő rész kimenete elég szokatlan jelet állít elő szimulátor alapján. Ránéznél?
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Nálam OK. Íme:

híd2.jpg
    
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
A szkóp egyik csatornáját nem kell a bemenetre rákötni, csak addig amíg le ellenőrizd, hogy valóban 0.78 V és Színuszt jelt kap-e? Mind két csatornát egyszerre kell figyelni a kimeneten, (sztereó gépnél) majd 0V-ról indulva szép lassan tekered rá a voltokat a kimenetre kötött szkóp jelét nézed, amíg le nem skalpolt dombocskák nem lesznek láthatóak. Közbe egy multi is legyen még rákötve és nézd a kimenetre jutó Vdc-t mennyit jelez.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Értem,de ezek mono blokkok azért nem irtam a sztereót,vagyis csak mono blokkokat csinálok.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Értem. Akkor elég lesz csak az egyik csatorna is. Majd csinálj fotókat is kíváncsi vagyok! De úgy, hogy a szkóp értéke és a multiméter kijelzője is látszódjék. Aztán osztunk-szurzunk.
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Diszkrét elemekből szimulálva is OK. Valamint megy élőben ilyen elrendezésben számtalan példány a világon. Nálad a hiba.

híd3.jpg
    
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Mindenképp de ezt már csak holnap,ma már nem kötözgetek
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Rendben, mikor néztem még egy másik rajz volt csatolva 100µF kondival a visszacsatolásban. Látom azóta kijavítottad.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Rendben.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Holnap ilyenkor mennek a képek,vagyis jönnek ide.
(#) blasz válasza highand hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Szia a CCLEANER megoldja,én naponta kikapcs előtt lefuttatom 1x és ennyi.
(#) Davidd válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Hat elhiszem, plane ami a rajzon felvan tuntetve 200w-os tranyokkal. Mellekelem egy panelnek a rajzaval keszen vagyok, utanna majd holnap atrakom hogy egybol hidba kotve. Sikerult eleg kicsire a terv. Mint emlitettem en 2sc5200+2sa1943 al keszitenem el, ekkora tapfeszen ugyis birjak ezt az aramot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2013
(#) Davidd válasza highand hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Ertem, de azert leirom mit fogtam fel: A non inverting bemenet az a T1 bazisa. Az inverting, az pedig a T2 es a ket T2 tranzisztor bazisat ossszekel kotni 1kohm-al. Egy kerdesem lenne, hogy az egyiknek miert 28k a visszacsatolas a masiknak meg 27k?
(#) highand válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Mert az invertáló erősítése R2/R1 a nem invertálóé pedig 1+R2/R2. Tehát az invertáló erősítéséhez R2+1-et kell beállítani, hogy a két ág erősítése egyforma legyen.
(#) Davidd válasza highand hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Ertem, akkor majd a masodik panelnek 28k lesz a visszacsatolasban. Koszonom, es meg meg is ertettem hogy jott ki. De akkor jol ertelmeztem amit mutattal a blockrajzal,ugye?
(#) highand válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Itt van konkrétan egy hasonló kapcsolással:

120W-HID.JPG
    
(#) Davidd válasza highand hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Igy mar teljes mertekben ertem.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Mellékelek egy kapcsolást amitől megizmosodnak a mélyek.
(#) DRAWS hozzászólása Ápr 4, 2013 /
 
Sziasztok! Volna egy kérdésem egy STK086-os IC-vel kapcsolatban. Melyik az a legkisebb feszültség amin még megy ez az ic? Tudom + - 50 és 42 voltot ír az adatlapja.
(#) reloop válasza DRAWS hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Szia! A belső rajza szerint áramgenerátorról megy a jelerősítője. Az ajánlott +/-42V-nak mélyen alámehetsz, akár +/-10V-ig is.
(#) DRAWS válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ. Azért kellett ezt tudnom, mert egy próbanyákon ki szeretném próbálni őket. És nincs most itthon +/- 42 voltos trafóm.
(#) Beringer 600 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Nem vitázni akarok az nem az én asztalom,de itt egy kapcsolás,és azon úgy van ki alakítva a fázis fordítás,ahogy én is szoktam csinálni.
Következő: »»   1280 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem