Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1286 / 2500
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szevasz blasz, itt vannak a tervek ha még érdekelne ez a végfok. Én csináltam meg a terveket, reloop fórumtárssal pedig ki beszeltük hogy mit kellet változtatni a rajzon hogy le adjon 400W/4ohmo-on, ugyanis ez eredetileg egy 200W/4ohmos-os végfok volt. Elméletileg ez így kell működjön, a panel terv az biztos hogy jó, többször is át néztem mikor meg terveztem!
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2013
(#) voodoo válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Kissebb javítani való dolgokat én is még felfeldeztem benne. Mindjárt át is rajzolom.
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
ÓÓÓÓÓÓÓHHH köszönöm a segítséget igy egyszerűbb az életem
(#) janikukac hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
Sziasztok!
A multkori sikertelen építésem után újra összeraktam ezt az erősítőt Bővebben: Link , azzal a változtatással, hogy az áramkorlátozó trimmer helyett csak egy 270R-t raktam, mert azt mondták, az is jó oda, valamint a tranzisztorokat is kicseréltem újakra, de ugyan az a gond: zúg csak, és a zene alig szól, vagy nem is szól, és általában ha lekapcsolom a feszültségről, akkor pedig egy pillanatra szól elég jól, míg az elkók ki nem sülnek. Mi a gond, hol keressem a hibát? Már az agyamon jön ki...
(#) kokozo válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szia!
Az a rengeteg átkötés direkt van enne?
Kicsit átszerkesztettem így nincs benne egy se, sőt a mérete is kisebb lett. Azért valaki nézze át!

400W.JPG
    
(#) voodoo válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Idézet:
„Az a rengeteg átkötés direkt van enne?”

Azt amúgy én se értem. Majd a tiéd is átnézem, ha haza jövök. Én is időközbe megcsináltam egy általam re-produkált verziót. Az enyém a gyakorlatilag egy rövidített vezetékhosszos, de azonos nyákméretű verzió. A kondikat próbáltam nem "kiejteni" a körökből bár még így is van rajta mit csiszolni (a +/- betápnál Földhöz képesti résznél látható)

Majd jövök!

400W.jpg
    
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szia!
Mekkora a tápfeszültséged? Az R9 és R10 közös pontján mekkora a feszültség a testhez képest?
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szia várom a Te változatodat is.
(#) dj.tiger válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Az ic is és az összes alkatrész is mindegyik a kapcsolási rajzon szereplő tipusú és értékű!Semmit nem helyettesítővel oldottam meg hanem az eredetileg szereplő van benne a mérési pontokon (B,F,I,J )is annyit mérek amennyi a dokumentációba van egyedül a te általad javasolt 120K lett 150K illetve a nagyob táp miadt az R42-R43 lett nagyobra cserélve!
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
A trafó üresjárási feszültsége Graetz előtt 17V. Emezt mindjárt kimérem, és írok.
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
A tápláló egyenfeszültség mekkora, amit a C6-on találsz? Meg még kellene a közös pontok feszültsége is, aminek pontosan fele akkorának kellene lenni, mint a tápfeszültség.
(#) mizsei.robi hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudnátok valami kapcsolást és nyáktervet adni olyan erősítőhöz, ami 2x70voltról megy és lead 100-150w körül? Ha megoldható, akkor egyszerű legyen, de ez a szempont nem lényeges. Egy Sanyo JA-6155-be akarnám beépíteni.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Nagy a baj akkor, az egyenirányított feszültségem 16.5V, a közös pont és a föld között pedig 15.6V van..
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Rövidre zárt bemenetnél is nyitva (zárlat?) vannak a tranyók! (Úgy mérted, úgy-e?)
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Ebből az alkatrészkészletből továbbra az ST151 megemelt tápfeszültségű változatát ajánlom megépíteni.
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szia! A trimmer helyére rakott ellenállás értéke nem jó! Megírtam párszor. Az ellenállás helyén köss át egy darab huzallal egyelőre!
Q2 bázis és kollektor közé forrassz be egy 47-100pF-os kondenzátort, mert így csak gerjed.
(#) reloop válasza dj.tiger hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Az LM393 adatlap szerinti szaturációs feszültsége 2-300mV. Ennyi jelenhetne meg a LED-en. Mennyit mértél?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szia ha találok nyáktervet hozzá akkor megcsinálom amit ajánlasz
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Elküldöm szívesen, de mint ajánlottam úgy korrekt, ha Gyurival felveszed a kapcsolatot.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Megköszönném ha elküldenéd a 80v változat nyák tervét
(#) zenetom hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Sajnos erősítőkkel nagyon ritkán foglalkozom, így most hozzátok fordulok.
Az erősítő típusa: Proel AM-320.
A kimenetén kb. -12V van.
Csatoltam a kapcsolási rajzot, a teljes dokumentáció a PDF-ben van (az utolsó oldal a kapcsolás ).
Az előerősítő részt lekötöttem, a mérés idejére (gondolom) nincs jelentőssége.
Először arra gondoltam, hogy a TR17-es FET átereszt, de kiforrasztva ugyanúgy ott a kimeneten a kb. -12V.
A D17-et is kiszedtem, de úgy is marad a -12V. Viszont ha a D11-et kiszedem, akkor már csak kb. -6.5V lesz a kimeneten.
Szerk.: blasz ezt nem neked írtam,
Na itt akadtam el, mit csináljak tovább?
(#) dj.tiger válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Hát most nem vagyok othol igy nem tudom megmérni majd csak holnap reggel.Az amit irtál hogy esetleg egy dioda megoldhatná ezt a gondot is azt hova és mifélét tegyek?
(#) reloop válasza dj.tiger hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
A dióda 1N4148-tól 1N4007-ig bármi lehet. A rajta eső 0,6V elég kell legyen a LED zárvatartásához. Beillesztheted akár a LED-del akár a hozzá tartozó ellenállással sorbakötve. Az anód nézzen a táp felé.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2013
(#) dj.tiger válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Oké ezek vannak othol akkor ezt is kipróbálom holnap.Köszi és további szép estét.
(#) reloop válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szia! Mikor az erősítő kimenetén egyenfeszültség jelenik meg és durva meghibásodás nem látható először mindig a visszacsatolás kondenzátorára terelődik a gyanú. Annak nem kívánt szivárgó árama szokott ilyen tréfát űzni. Ez egy 100µF-os kondenzátor, a pozíciószámát C15-nek olvasom. (Soros az R37-tel.)
Ez az alkatrész biztosítja, hogy az erősítő egyszeresen erősítsen egyenfeszültséget.
(#) soos csaba válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Sziasztok, voodoo és kokozo!, úgy látom ti ügyesebben ki forgattátok az áramköröket, hogy ne keresztezzék egymást!, nálam azért volt az a sok át kötés, mert nekem nem sikerült ez, de ti tapasztaltabbak vagytok e téren . A tietek úgy látom jobb lett, ügyesek vagytok!.
(#) kokozo válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Ha az előző tetszett mutatok én neked még jobbat

400W2.JPG
    
(#) soos csaba válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Na jól van ti tényleg profin nyomjátok!, én még csak most ismerkedtem meg ezzel a programmal!. Nagyon jó!. Lay formátumot át tudod küldeni ennek a változatnak?.
(#) zenetom válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szia!
Először is köszi, hogy írtál, már kezdtem feladni
A kondi + kivezetése, és a test közt -9.5V-ot mérek (tehát a testhez képest -9.5V).
Minimum hány voltos kondi kéne oda?
Ami a panelon van, az 35V-os.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2013
(#) voodoo válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Amúgy a középső 220µF elkó kívülre esett, (kerüljön inkább valahova a 180R/2W ellenállás helyére közel a MJE340-hez), valamint a 180R/2W ellenállás is egy úttal helyet cserélhetne a 100nF-el.

: )
Következő: »»   1286 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem