Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1029 / 1679
(#) Melphi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Nekem kb 15cm magas a doboz, szóval 12-3 cm van a cső és a nyák között, nekem így bevált, ha ajánlhatom a Vicsys féle levilágító időzítőt nagyon jó szolgálatot tenne.
(#) Bakman válasza nÁnÁ hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Nagyon jó! Egy apró tanácsot ha elfogadsz: Az egész elejére ragassz olyan fóliát, ami áttetsző, elkeni egy kicsit a LED-ek pontjait. Majdnem olyan lesz, mint egy valódi hétszegmenses kijelző. Az igazikban is egy enyhe matt felülettel szórják a fényt.
(#) nÁnÁ válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Köszi, kipróbálom az öntapadós fóliát. Valami nagyon vékony papíron gondolkodtam eddig, de ha a fólia is megtöri a fényt, akkor azt fogom alkalmazni, az tartósabb lesz szerintem.
(#) _vl_ válasza nÁnÁ hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Ha úgy rakod fel, hogy ne érjen hozzá (legyen mondjuk fél-egy centi a LED-ig), akkor van rá esélye, hogy ne olvadjon meg.
(#) tomipap hozzászólása Ápr 21, 2013 /
 
Sziasztok. Dolgozom éppen a második AVR-es alkatrész vizsgálómon. Az első működik már pár here kifogástalanul. A jelenlegi állapot ezen a linken tekinthető meg. Lassan elkészül. Remélem még ma.

Nincs valakinek ötlete, hogy a Lötstop fólia mitől hólyagosodik fel? Ez mindig csak akkor történik meg amikor visszateszem az UV levilágítóba kikeményíteni. A hivatalos odő 30 perc a kikeményítésre. Octamexes fólia. Vagy az idő sok vagy pedig a hőtermelődés lesz érzésem szerint. A levilágító valamelyest felmelegszik ilyen hosszú idő alatt. 4x8W-os UV Philips Actinic csöves.

A megadott link egy dropbox könyvtár több képpel. Pár képen jól látható a hólyagosodás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2013
(#) _vl_ válasza tomipap hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Idézet:
„Nincs valakinek ötlete, hogy a Lötstop fólia mitől hólyagosodik fel?”

Van alatta ónozás? Ha igen, akkor attól.
(#) tomipap válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Nincs. Sem kémiai, sem másmilyen.

Ha megnézed a nyákot akkor látod, hogy a forrszemek nincsenek ónozva. Vagy már lehet házilag maszkolva kémiai ónozást készíteni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2013
(#) lajos1969 válasza tomipap hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Szia!
A nyák terved publikus? Nekem is megvan építve Atmega8-al működik szépen, ha felraknád a nyáktervet meg a hexet amit beleégettél nagyon megköszönném! Kíváncsi lennék erre a verzióra.
(#) tomipap válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
A táma topikjába fél órán belül feltöltöm. Némi infóval együtt.
(#) pjg válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Erről beszéltem:

sávok.jpg
    
(#) pjg válasza tomipap hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
De szép nyák!
(#) lajos1969 válasza tomipap hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) Sanyesz5 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Szia, értem, bár nagy panelt még nem tervezek maratni, ill ott ahol mutatod ott vannak a foglalatok, és még nincs oldala a doboznak ami tükrözne, de tény hogy távolabb kell raknom.
(#) kameleon2 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Hogy stílusos legyek: Le a kalappal ! Sok éjszakát töltök 3D modellezéssel, számítógép mögött ülve. Különböző dolgokat gyártok le CNC-vel. De ami mindig lenyűgöz - azt úgy hívják: emberi kreativitás, kézügyesség, kézműves, vagy ötvösmunka, ötvös-művészet. Viktor! A munkáid jól jellemeznek. Igazi elektro-ötvös művész vagy! Gratulálok!
(#) Dano6 válasza nÁnÁ hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Gratula,király lett a kijelzos órád
Nem tudnád ide adni a kapcsolási rajzot amit használtál???
(#) vicsys válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
"Elektro-ötvös művész"
Köszönöm, ilyet sem mondtak még.
(#) kameleon2 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Sose köszönd.. Az irígység beszél belőlem. ! Bárcsak az én ötleteim párosulnának ilyen kreativitással és kivitelezési nívóval! Próbálkozni én is sok mindennel szoktam, Meg is csodálják, de az én művészi vénám messze elmarad a tiédtől. Ez nem dícséret - sajnos tény. De örülök, hogy van előttem egy jó példa itt a fórumon!
(#) nÁnÁ válasza Dano6 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm!
A rajzot feltöltöttem. Ez 12V-os led szalagokhoz való.

ora_kapcs.jpg
    
(#) tomipap válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Az AVR teszteres topikba felraktam. A dropbox linken mindent megtalálsz amire szükség lehet, kibővítettük a nyáktervvel a könyvtárat. Elvileg. Sorry a késésért, közben összeraktam és élesztettem az áramkört és kicsit belefeledkeztem a dolgokba.

AVR-es tranzisztorteszter topik

pjg: Köszönöm szépen! Sajnos a lötstop fólia hólyagosodása nagyon rontja az összképet De majd a következőnél kikísérletezem, hogy mi okozhatja.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2013
(#) szaboi válasza nÁnÁ hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Nagyon jó lett. Mekkora a szegmensek magassága??
(#) proli007 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 21, 2013 / 1
 
Hello! Használj OC1070-et! Annak üveg tokja volt (50 évvel ezelőtt). 20Ft 10fillérért vettem, később fotó-tranyóként lett alkalmazva.. üdv!
(#) nÁnÁ válasza szaboi hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Köszi, egy szegmens magassága kb. 7 cm, az egész kijelző kb. 20*48 cm.
(#) kistee hozzászólása Ápr 22, 2013 / 2
 
Sziasztok,

Nekem a Nixie-csöves órám állt össze. Az alapot az itteni cikkek között Tom025 fórumtárs órája adta, de én csak négy digitesre építettem, mert nem volt annyi Nixie csövem. Egy még maradt, abból egy egycsöves óra lesz.

Még nincs doboza, a kreatív hobby boltokban nézek hozzá valami jóképű fa ládikót.

A csöveket a fólia oldalra szereltem, mert későn vettem észre, hogy a paneltervet nyomtatáskor nem kellett volna tükrözni... új panelt meg sehogysem akaródzott gyártani...

Üdv: t
(#) szaboi válasza nÁnÁ hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Esetleg tudnál egy linket küldeni, hogy milyen led szalagot használtál?
(#) bbalazs_ válasza nÁnÁ hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
A JP2 mire jo?
Az RA4 miert van lehuzva?
(#) vtnagy hozzászólása Ápr 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Hosszú idő után végre tudok felmutatni valamit, elkészült a véglegesnek mondható LED-es lámpa terve PT4115-tel. Készült egy AC és egy DC verzió is, de jelenleg csak a DC lett összerakva, illetve élesztve.
Működés közbeni képet nem tudok sajnos mutatni, mivel a fényképező nem bírja ezt az erős fényt, valamilyen szűrőt majd igyekszem beszerezni.

Maga a LED-es panel az előző verzióból van, azon nem változtattam semmit, a "hűtőborda" természetesen cserélve lesz, tesztelési célokra viszont tökéletesen megfelel.

Vannak apróbb hibák a forrasztásban, de szerintem belefér, meg sikerült kicsit több SK10-et fújnom a panelra, mint kellett volna, ami meg is látszódik sajnos, de úgyis zsugorcsövezve lesz
(#) enree válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
JP2 a kettőspont lesz az óra és a perc közt
(#) nÁnÁ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Szia!
A JP2 valóban a kettőspont bekötésére szolgál. Azért nincs értéke, mert ez a felhasznált LED-ektől, és LED szalag(ok)-tól függ. Az RA4 azért van lehúzva a földre, mert az eredeti kapcsolásban, vicsys bináris órájában is le van húzva, a kapcsoláson, PIC bekötésén, a HEX fájlban nem módosítottam.
Üdv. Balázs
(#) pjg válasza vtnagy hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Az elektronika rajzát elkérhetem?
(#) Melphi válasza pjg hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Következő: »»   1029 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem