Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   471 / 1165
(#) martin66789 válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Elég lenne 3 db hőmérséklet kijelző szenzor LCD-re.
(#) sepu666 hozzászólása Ápr 22, 2013 /
 
Sziasztok.Ólyan problémám van hogy van egy Lg 42pc55-zb plazmám. Meg reccsent rajta a ysus panel. Már csak két zenert nem tudok be azonosítani. Nem rendesen lehet ki venni a azonosítóját. smd zener. én a felső sort 12 nek látom. de ez csak 20% mert olyan mint ha le lenne kaparva félig. Van még rajta 4 ugyan ilyen de az is detó ugyan ez a helyzet. A nagyobb felirat ami van rajta közép tájt 25. Milyen zener lehet? Vagy ha tudtok segíteni hogy mérjem ki milyen kéne helyette. A panel típusa: EBR36954501 a két zener helyzete pedig ZD08, ZD12. Segítséget előre is köszönőm.
(#) Remci válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Köszi, akkor ez 10v-os zener dióda lenne? Sajnos mérni nem tudok rajta semmit, mert mindkét irányba rövid záras.
(#) Zsora válasza bankimajki hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Én már láttam; felületszerelt technológiájú kerámia EMI szűrő. (Pi elrendezésű)
Általában tápvonalak szűrésére használják. Legfőbb paramétere a párhuzamos kapacitása.

Katalógus itt.
(58. oldal)
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2013
(#) bankimajki válasza sepu666 hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Egyet forrassz ki, egy 10 kohm-os ellenállást forrassz rá sorba és adj neki vagy 20-30V feszültséget. (Ha még ekkor is a tápfeszültséget méred a félvezetőn, akkor vagy menj feljebb vagy szakadt. Bár ha egyik irányba 0,3-0,7V közötti nyitófeszültséget mérsz akkor nem lehet szakadt.) DMM-mel pedig nézd hogy mennyi esik a félvezetőn. Utána keress ugyanolyan tokozásban és lábkiosztásban egy zénert és kész.
(#) bankimajki válasza Zsora hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Köszi, én is ilyesmire gondoltam. Ez a katalógus amit csatoltál nagyon hasznos.
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 23, 2013 /
 
Sziasztok.
AZY tranzisztort tudom helyettesíteni ALY -nal?
Ha tudja valaki írjon légyszi.

Kösz mindenkinek. Laci
(#) pucuka válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Jó lenne tudni, mit akarsz helyettesíteni pontosan. Az AZY az Ge nagyteljesítményű kapcsoló tranzisztor, az ALY az Ge nagyfrekvenciás teljesítmény tranzisztor lenne, de én még ilyennel nem találkoztam.
(#) lukovicsek válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Szia.
Az AZY kellene valamivel, ez egy kis smd.
(#) _vl_ válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Akkor az tuti nem germánium cucc.
Előbb talán ki kéne deríteni, hogy mi is az tulajdonképpen. Ehhez első körben tisztázni kéne a tokozás típusát. Meg tudod mondani/mérni, vagy csinálsz inkább egy jóminőségű fényképet?
(#) Szpisti válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Akkor valószínű itt találod.
(#) Hp41C válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Szia!
Nem. Az AZY PNP, az ALY NPN tranzisztor.
(#) pucuka válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Ja, hogy ez egy SMD betűkód. Odaírhattad volna. Bocs, nem esett le. Őrizgetek pár AZY 12 öklömnyi tranzisztort a 60' as évekből.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2013
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 23, 2013 /
 
Kösz mindenkinek, még lenne egy kérdésem van egy ellenállásom amin barna, fehér, fehér szinkód van, most ez akkor 19000 mohm?? mert nem találok egy panelben sem ilyet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2013
(#) sepu666 válasza bankimajki hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Köszönöm a tippet. Fel mentem egészen 55v. De szintén ugyan ennyi a feszko az ellenállás után.:S Kicsit szöges. Akkor már csak kerítenem kell ilyen kis zenert. Köszönöm még egyszer a segítséget.
(#) proli007 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Hello! Miért nem méred meg. De elég valószínűtlennek hangzanak a színek. üdv!
(#) lukovicsek válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Mértem már, mutat egy pár milit de az a baj hogy mellette égtek el alkatrészek és most nem tudom, hogy jó e vagy nem.
(#) Addye hozzászólása Ápr 23, 2013 /
 
Sziasztok! A minap mentettem ki egy ilyen alkatrészt, de nem tudom, hogy pontosan mi, de ha jól látom egy trafó szerűség. Viszont ha az, akkor melyik lába az AC és melyik a DC? Tudna valaki segíteni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2013
(#) kadarist válasza Addye hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Szia!
Ez ez relé, amelynek 5V-os a behúzótekercse. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2013
(#) Addye válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Köszönöm! Erre miért is nem gondoltam?!
(#) proli007 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Hello! Lehet nem is ellenállás ez, hanem tekercs. üdv!
(#) Pixi hozzászólása Ápr 24, 2013 /
 
Sziasztok!
A képen látható 5 lábú alkatrész valószínű meghibásodott és szerintem egy 5 voltos vagy akörüli feszt állított elő. Ha ballról jobbra nézzük akkor a 3-as láb az minusz a 4-es pedig az 5V körüli fesz, a többit nem tudom!
Valaki tudna segíteni, hogy milyen alkatrészt kell pl HQ-tól rendelnem bele?
Előre is köszi!
üdv
PIXI

Kép 006.jpg
    
(#) ludmanakos hozzászólása Ápr 24, 2013 /
 
Sziasztok! Egy MAN autómata zsírzó időzítő panelból való alkatrészt szeretnék megmutatni. Eredetileg 5 lába volt de a szélső elfüstölt. Esetleg valaki nem tudja, hogy mi lehet ez. Hátha a cseréjével meglehetne menteni a panelt!
Előre is köszönöm!

SAM_0833.JPG
    
(#) kokozo válasza Pixi hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
(#) Szpisti válasza ludmanakos hozzászólására (») Ápr 24, 2013 / 1
 
Ez egy CS-8240 relé meghajtó áramkör. Kimondottan autókba tervezték és zajos ipari környezetbe.
Hogy itthon tudsz-e ilyent beszerezni nem tudom, de kintről fillérekért lehet rendelni.
Helyettesítője az adatlap szerint a LM–1921, LM–1951,
LM–1952, MC–3399, és L–9350, de magyar oldalon ezeket sem találtam a neten keresztül elérhetőnek.
Az adatlapja itt található.
Talán másnak lesz ötlete, mivel helyettesíthető még.
Szerintem ha nem lesz ilyen alkatrész, egy kis áramkörrel helyettesíthető az egész - ha annyira szükséges az a zsírzás
Ha valakit szépen megkérsz, lehet hogy hozzácsapja a rendeléséhez innen és 2-3 ezerből megúszod.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
(#) ludmanakos válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Feltétlen az a zsírzás Köszönöm gyors válaszod utána járok a témának!
(#) Pixi válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Hali!
Úgy néz ki ez lesz az, de kérdés a HQ-nál, hogy keressem, mert onnan szoktam rendelni ilyeneket, és most kéne még más alkatrész is, így jó lenne ha lenne náluk!
(#) kistrojak hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Sziasztok

Hirtelen megindulás közepette nem tudtam eldönteni hogy melyik ropikba írjak, de végül ide lyukadtam ki mert végül is alkatrész típusról szeretnék érdeklődni.
Van egy BLDC motor fordulatszám szabályzóm, ez sajnos gyári hibás. A jelenség az volt hogy csatlakoztatáskor egy eszméletlen nagy villamos ív keletkezett, de ezt csak 1x produkálta ezért feltételezem hogy a panelon lévő összes mosfet meghibásodott, mert 2-3 darab még meg is repedt...
A lényeg az hogy a panel agya elméletileg nem sérült, mert egy ATMEGA8A AVR van rajta amit még most is tudok programozni gond nélkül, de ettől még lehet hogy pár kimenet még tönkrement.
Amit észrevettem az az hogy az AVR elindul program módban, de ha a nagyfeszültségű tápot adom rá, ami 48-50V akkor nem éled fel, ennek kicsit utána jártam és a mellékelt képen számmokkal jelölt alkatrészek lábain mértem a feszültséget.
Az alkatrészek nevét sajnos nem tudom, maximum a tokozatát.
Az 1-es számú SMD alkatrész középső lábára a nagy feszültségű pozitív szál érkezik, a képen balra lévő lábnak nem találtam helyét, tehát az nem vezet sehova, de a jobb oldali már igen, és ez megy rá egy mért érték szerint 2-es számú 100K SMD ellenállásra, majd utána következik az az alkatrész amit én diódának nézek, de sajnos ez után nem mérek csak milivoltokat, feltételezésem szerint ez az alkatrész lesz a ludas, és ezért nem kap a panel megfelelő 5V-ot, ami az AVR-nek kellene. Szerintem polaritásvédelem miatt tették be, de megtévesztő a sárga csík rajta.

Tehát a 3-as számmal jelölt alkatrésznek a nevét szeretném kérdezni tőletek.

Köszönöm.

Dávid
(#) bankimajki válasza kistrojak hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Az egy zénernek tűnik. Javaslat a teszteknél nem ajánlott egyből áramlimit nélküli max feszültséggel indítani, mert pont ez történik ha valami rossz. Ha pár FET elcsattant, akkor ott nagyobb gondok is lesznek. (FET meghajtók) És gondolom az összes táp, ha az AVR túlélte az szerencse, de gondolom még pár alkatrész megfőtt ami azon a tápon volt, mint amin a FET meghajtók.
(#) _vl_ válasza kistrojak hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Az egy SOD80C tokozású dióda lesz.
Vagy sima kisjelű (pl. LL4148), vagy Schottky (pl. BAS85), vagy Zener (pl. BZV55 sorozat).
Következő: »»   471 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem