Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   90 / 132
(#) viktorio333 hozzászólása Ápr 5, 2013 /
 
SYerintetek a képlet jó ? Számolhatok ezzel?
(#) viktorio333 hozzászólása Ápr 5, 2013 /
 
Senki?
(#) granpa válasza viktorio333 hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Magad uram, ha szolgád nincsen! Látogasd meg a: Tekercs induktivitásának kiszámítása C. topicot! Főleg az elejét.
'B' válasz: a képlet jó, de nézz körül, van pontosabb (mármint hangváltó-méretezés)!
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2013
(#) jdani hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Helló, valaki meg><tudná mondani röviden, mit is cisnál egy hangváltó?
Mondjuk 2utas, 3utas.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) szamóca válasza jdani hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Nagyon röviden: A hangszórók nem tudják a teljes hallható frekvenciasávot lesugározni, ezért több hangszórót használnak erre a célra. Hogy csak az a frekvencia jusson mindegyikre aminek a lesugárzására képes, un. hangváltót használnak. Ezek tulajdonképpen alul, felül, ill. sáváteresztő szűrők kombinációi. Ahány sávra bontjuk, annyi "utasnak" mondjuk a hangsugárzót.
(#) jdani válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Nemigen vagyok otthon az akusztikában, de láttam már hangfalat amire van 3 hanszóró. Egy a mély?..másik a ,,rendes,, hangokra, harmadik meg a magas hangokra? Ez a 3 utas?
Én van házimozim, abba 2 hangszóró, egyik a ,,rendes,, hangokra, másik meg a magas hangokra, ez lenne a 2 utas?
És mit jelent az aktív szó? Aktív hangváltó.
(#) szamóca válasza jdani hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Az akusztika, inkább a hang terjedésével foglalkozó tudományág. A hangfal pedig egy olyan hangsugárzó, ami tetszőleges geometriájú lapba épített hangszórókat jelent. Az ettől eltérő konstrukciót nem nevezzük hangfalnak. (open baffle)
Jó a meglátásod, a nagy átmérőjű hangszórókat használják a mély hangok keltésére, a kisebbeket a közép, ill. a kis felületűeket a magas hangok lesugárzására. Ahány sávra bontjuk, annyi utas lesz a hangsugárzónk. Tehát nem keverendő az utak száma, a hangszórók számával, hiszen egy adott hangsávba használhatunk egy hangsugárzón belül, több hangszórót is.
Ha a hangváltót, az erősítő után, a hangszórók előtt passzív alkatrészekből építjük meg, akkor beszélünk passzív váltóról.
Ha a jelforrás (pl. CD) után, aktív elemeket, IC-ket, tranzisztorokat használunk passzív elemekkel, és az ezek által szétbontott sávokat külön-külön erősítőkre vezetve hajtjuk meg a hangsugárzókat, akkor aktív váltásról beszélünk.
(#) jdani válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Az aktív, és a passzív váltóhoz is kell külön táp gondolom, igaz?
(#) dudassandor1 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
A passzív hangváltóhoz nem kell táp, ott az erősítőből kijövő jel halad át a passzív alkatrészeken és történik meg a szűrés.
(#) nzozz hozzászólása Ápr 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Csináltam egy NYÁK tervet a HS280 -as javított hangváltójához. Megnéznétek, hogy van-e benne valami hiba?
Köszi
(#) crapgame hozzászólása Ápr 19, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!
A mai napon vettem egy tannoy (633 vagy D30) hang(falat)sugárzót, nem kevés pénzért. Használt a cucc.
A következő jelenség állt elő. Kb. 8000 Hz-nél az egyikben elkezd elhalkulni a magas sugárzó, 12000 Hz-nél, már jelentős a különbség, 16000 Hz-nél már csak az egyik hallható. Természetesen, megcseréltem a csatornákat, erősítőt is cseréltem, a kimeneteken megmértem a feszültségeket is, egyeznek.

Mi lehet a hiba?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2013
(#) szamóca válasza crapgame hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Miért nem a vételár kifizetése előtt próbáltad ki? A hatályos jogszabályok szerint, most már a pénzedet sem kérheted vissza. Vagy a hangváltóba ment ki egy alkatrész, ami a jobbik eset, vagy a hangszórónak annyi. Akkor viszont nagy kálváriának nézel elébe.
(#) crapgame válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Mert éppen nem volt nálam teszt Cd.
Egyébként sikerült megcsinálni. A magasról lecsúszott a kábelsaru, szétszedtem, összeraktam, minden tökéletes. Az egészben az tetszik a legjobban, hogy a majom, aki eladta, évekig így hallgatta, és fel sem tűnt neki, ráadásul most készül beletolni pár százast egy új rendszerbe.
(#) szamóca válasza crapgame hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Ha a magasról lecsúszik a saru, akkor az nem ad ki semmilyen hangot. Tehát a hibaleírásod nem volt helytálló.
(#) crapgame válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
A magas szekciót meg a mélyközépen hallottam, gondolom csak 6db/oktávos szűrő van rajta.
Most mindkettő tökéletesen üzemel.
(#) szaboattila97 hozzászólása Ápr 20, 2013 /
 
Jó Napot Mindenkinek!Az lenne a kérésem,hogy ebből az 1mm vastagságú tömör rézből hogyan lehetne egy 2 utas hangváltót készíteni?Egy mély és egy közép kellene
(#) mmajka hozzászólása Ápr 20, 2013 /
 
Kedves Fórumtársak!

A SAL 228 as kétutas hangváltóját szeretném házi kivitelben megépíteni, az adatok egy része netes keresgetésekből megkerült de nem tudom menyire valósak. Ezért ha valakinek van ilyen tapasztalata vagy találkozott már ilyennel akkor kérem segítsen.
Az adatok a következőek:

2 drb fóliakondenzátor az egyik (magashoz sorosan) 4,7µF min 100V
a másik (mélyhez) 6,3µF min 100V
2 drb induktivitás tekercs 0,6mH a (mélyhez d=1mm es, a magashoz d=0,8mm es) drótból

A kérdés: Valósak ezek az adatok?
- Lehet e mindkét tekercset egyforma vastagságú huzalok valamelyikéből tekerni d=1-1,2 mm es ( ezek vannak itthon nagyobb mennyiségben)
- A mélyhez lehet e bipol elektrolitot használni?

Vagy a következő adatok a helyesek? Kép

hangvalto.png
    
(#) dudassandor1 válasza szaboattila97 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Szia! A kérdésedre a válasz csak olyan, mint a megadott információk, hogy mire is lenne pontosan szükség: igen meglehet belőle tekerni (feltételezem a kép alapján hogy zománcozott rézhuzal) mind a kettő tekercset, mondjuk egy-egy csévetestre.
(#) dudassandor1 válasza mmajka hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Szia!
A csatolt képen levő adatok jók lehetnek, de nem árt ismerned a hangszórók adatait is, amelyhez alkalmazni akarod a hangváltót! Teljesítmények, frekvenciaátvitel stb.
(#) mmajka válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Köszönöm a választ!

A mély az M.N.C 30325- keresgéltem a neten sokat de pontos karakterisztikát nem találtam ezért akarok egy gyárit leutánozni.
A magas pedig egy SAL DM75 lenne.
Kis költségvetésből készülne.
Az mnc ket ócskavas árban vettem eredeti csomagolásukban egy embertől az ócskapiacon, de azóta próbálva lettek és működnek (nem volt szívem otthagyni őket).
A két doboz lomtalanitás alkalmából került hozzám ingyen, fúrni kell meg hangszigetelni mivel még bútorlapnak számítanak.
A hangváltó kondijai és a magasak kerülnének megvásárlásra.

A tekercsek elkészítése nem jelent gondot mivel trafótekerő tapasztalat már akad.

Tehát a képen látható kapcsolás működhet? Persze majd később mérve lesz .... vagy nem. Szomszéd és szülő idegesítésre úgy is jó a család gyerektagjának, ha meg leég akkor keresztet vetünk rá.
(#) szaboattila97 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Köszönöm Gyors Válaszát!Természetesen zománcozott.
(#) dudassandor1 válasza mmajka hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Működik a képen levő értékekkel és kapcsolással.
(#) mmajka válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Köszönöm a választ!

Akkor megvan a befutó.
(#) boris92 hozzászólása Ápr 21, 2013 /
 
Üdv , tudtok ajánlani egy mély-közép váltót ? Csak a cuccok adatai kellenének. Piezo-t már megoldottam. 2*30 W 8 Ohm-ra kellene.
(#) zenetom hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Találkozott már valaki ilyen hangváltóval: Bővebben: Link ?
Mert ott van a felirat, hogy "INPUT", de csatlakozót nem látok (a valóságban se). A megjelölt 1+, 1-, 2+, 2- két körben lévő feliratok nem azok, mert nem mennek sehova, csak a LOW+, -, HIGH +, - kivezetésekre.
(#) promise válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Ha jól sejtem,az 1+;1- helyekre kell bekötni a Speakon aljzatok megfelelő lábait.
(#) zenetom válasza promise hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Mármint az lenne a bemenet? De azok mennek a sarukra is.
(#) kokozo válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Ezt jó lenne látni alulról is, az többet mondana. De így ránézésre a -1 a test -2 lehet a bemenet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) zenetom válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Csináltam 2 képet a hátuljáról. Ezt már valaki szerelgette, elég csúnyák a forrasztások.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) dudassandor1 válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Szia!
Ez csak a magas hangszórót védi meg a károsodástól. A mély szekció direktbe van kötve (nincs szűrés). Igen a körrel jelölt rész lenne a bemenet (SPEAKON) ahol csak a +1 és -1 jelű lábak vannak bekötve. A kimenetek a sarus csatlakozók, értelem szerűen a magas és a mély.
Ha igaz, akkor ez a védelem egy bizonyos frekvencia feletti tartományban nem enged a magas hangszóróra teljes amplitúdójú jelet pár milliszekundumnál hosszabb ideig (pl. gerjedés). Ring és driver hangszórókhoz jó!
Ahogy látom van benne feszosztó is (L-pad). Tudni kell hozzá a magas hangszóró paramétereit is, mert ezeket specifikusan jó alkalmazni! Persze lehet utólag is módosítani ha kell (vágás, L-pad)
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
Következő: »»   90 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem