Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   472 / 1165
(#) proli007 válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
(#) martin66789 hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Sziasztok
Valaki nem tud ezekről egy kapcsolási rajzot előteremteni valahonnan mert nem találok sehol sem.
Bővebben: Link
Bővebben: Lin
(#) granpa válasza martin66789 hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Van 'Kapcsolási rajzot keresek' témánk.
(#) mindenes válasza kistrojak hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Közönséges kapcsolódiódát tippelnék én is pl. 1N4148. illetve LL4148, a tokozás miatt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
(#) kistrojak hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat. Mivel kevés az alkatrész készletem így kicserélem egy 1N4148-ra azt a diódát, 5V 30mA-al meg tesztelem a panelt.
Lössz ami lössz

Köszönöm.

Dávid
(#) Tiborough hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Tudja valaki mi lehet ez? Ez egy bontott nyomdaipari gépből való. Ha valaki hasznát venné akkor eladó lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2013
(#) Szpisti válasza Tiborough hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Hááát.. ez nem akármi! Hanem valami Bár nem lesz egyszerű eladni szerintem, mert valami nagyon spéci dolog.
Ez egy ipari felhasználásra tervezett automatikus kenőanyag adagoló vezérlés.
Nyilván abban a nyomdagépben felügyelte évekig, hogy a kopások minimálisak legyenek.
A funkciói és tulajdonságai elég alaposan leírásra kerültek itt
(#) _vl_ válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Gyanítom, hogy leginkább az ipari doboz, meg a benne levő pár - vélhetően - jó minőségű relé újrahasznosítása céljából lehet reálisan rá vevőt találni...
(#) Tiborough válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Köszönöm! Tulajdonképpen akkor ez egy időzítő kapcsoló, amit akár más berendezések működtetésére is lehet használni. Gondolom terhelés nélkül ki lehet próbálni hogy működik-e (egyébként működő de leselejtezett gépben volt), mert akkor letesztelem.
(#) Szpisti válasza Tiborough hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Azért annak az időzítésnek elég sok függvénye van, ha alaposabban belemélyedsz a doksiba.
Valami olajszivattyút vezérelt , de több érzékelő is befolyásolja a működését.
(#) korni.papp hozzászólása Ápr 29, 2013 /
 
ÜDv.
Egy ilyen alkatrészt mentettem ki egy rég floppy olvasóból (nagy floppy)
és nem tudom mi ez. Vagy is állítólag ez egy léptetőmotor, de nem tudtam bekötni. Bárhogy kötöm, mindig csak ad egy kis hangot és fékezi a motort azaz nem lehet forgatni. Minél nagyob a fesz annál erősebben fékez. Tulajdonkléppen először eg yfék re gondoltam de az hülyeség. Tudja valaki, hogy hogy van a bekötése?
Képeket mellékelek.
Tipus: TEAC 14769070-90
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2013
(#) Falabu válasza korni.papp hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Ez valóban léptetőmotor, de ezeket más módon kell vezérelni, mint a sima dc motorokat. Itt találsz a léptetőmotorokról leírást.
(#) korni.papp válasza Falabu hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
ÉRtem. Köszönöm
(#) ligyakeli hozzászólása Ápr 29, 2013 /
 
Sziasztok mesterek.Egy alba lcdtvböl kivettem egy azthiszem kerámia kondit ami feladta,ezvan ráirva.2-7 3KV,az inverter panelon volt,az lenne a kérdésem,hogy uf-es,vagynf-es,ja meghogy mekkora az ellenállása,és mivel lehetne helyetesíteni.Üdv ligyakeli
(#) proli007 válasza ligyakeli hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Hello! Ha ez µF-os lenne, sok vevőt találná rá. Maximum nF-os. Ellenállása meg nem lehet egy kondinak, vagy is egyenáramon az ellenállása végtelen nagy körül van. Helyettesíteni ugyan ezzel lehet, mert várhatóan valahol a hálózat és a gép között van, ami életvédelmi gondot is jelenthet ha nemmegfelelő a kondi. Esetleg használt PC tápban találsz ilyen "kékséget" az jó lehet, ha értéke nem is pont annyi amennyi... üdv!
(#) vectra-16 hozzászólása Ápr 29, 2013 /
 
Omron E5a hőfokszabályzó
SZIASZTOK-tudja valaki milyen hőelem való ehhez a típushoz ?
(#) kadarist válasza vectra-16 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Szia!
Egy kapcsolósorral beállítható.
Adatlap.
(#) majorka hozzászólása Ápr 29, 2013 /
 
szebusztok.Az 2N 7474 az tranzisztor? majorka
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2013
(#) vectra-16 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Köszönöm ,de én nemigazán értek hozzá,milyen érzékelőt kellene vennem ,hogy működjön és kb.annak mi az ára?
(#) kadarist válasza majorka hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Szervusz!
Ez egy MOSFET tranzisztor.
(#) kadarist válasza vectra-16 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Nézd meg a linkelt adatlapot! Több félét lehet rákötni, például J,K, Pt100 típusú érzékelőt is elfogad.
(#) Moderátor hozzászólása majorka hozzászólására (») Ápr 29, 2013
 
Megtennéd, hogy megtiszteled a fórumozókat azzal, hogy használod a mondat elején a nagy kezdőbetűt? Megértésedet köszönjük!
(#) vectra-16 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Ezek mennyibe kerülnek?én nem értek hozzá ,elnézést.
(#) kadarist válasza vectra-16 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Fordulj szakemberhez vagy keress rá az interneten. Egyébként az árak nagyban függenek a szenzor felépítésétől, alakjától és attól is, hogy milyen hőmérséklet-tartományban kell működnie.
(#) Béla74 hozzászólása Ápr 29, 2013 /
 
Szerbusztok.
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy van egy hs-4201bs 2 típusú hétszegmens kijelzőm.
Nem találok hozzá adatlapot. Tudnátok benne segíteni? Köszönöm.
(#) Bubuka57 válasza vectra-16 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
PT100 Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2013
(#) kameleon2 válasza ligyakeli hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Nekem inkább varisztornak tűnik innen, de nem jól látom. Nem zárlatba ment véletlenül?
(#) nedudgi válasza Béla74 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
(#) Béla74 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Sajnos nem.
Az enyémnek csak 10 lába van.
(#) nedudgi válasza Béla74 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Sokkal többet nem lehet kideríteni, ha nem tudjuk a gyártó nevét. Maximális táróirányú feszültség 5V, egy szegmens árama legfeljebb 20mA. A bekötést meg 5V táp és egy ellenállás segítségével ki lehet mérni.
Következő: »»   472 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem