Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1033 / 1679
(#) dudassandor1 válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Frankó és kompakt lett az erőmű tárolód! Gratulálok, szép munka!
Mivel van kereke is, azt is mondhatnám rá, hogy "KRAFTWAGEN"
(#) Zoli_bácsi válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Nagyon jó ötlet a rack szekrény, remek kivitelezés, viszont a kék lednek semmi értelme. Sőt. Még zavaró is. Fehér leddel igényes lenne, kék leddel szerelt eszköz nálam csak a "parasztvakítás" kategória. Ugye az ízlések eltérőek, nem vagyunk egyformák. No de ezt leszámítva bámulatosan szépen meg van csinálva a szekrény. Le a kalappal.
(#) Zoli_bácsi válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Minden tekintetben makulátlan, átlátható, letisztult, semmi felesleges csicsa. Gyári hatást keltő, nagyon szép munka.Gratulálok hozzá, jó munkát vele!
(#) idlob válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Emelem kalapom, profi munka.
(#) papus51 válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Ez tök jól néz ki. Gratulálok.
(#) 20sz Jófiú válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Szebb mint a gyári! Sok további ehhez hasonló készülék gyártást kívánok!
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2013
(#) cua válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Kreatív, viszont fillérekből megúszod ha veszel egy használt rack szekrényt.
(#) zsoltee0001 válasza Szammer hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Idézet:
„Hát én ezt mostmár totál nem értem, magnókazettáról jobb zenéthalgatni, meg bakelitről mint cd-ről?
Az pedig nem is kopik. Frankón nem értek a zenéhez
(#) enree válasza Szammer hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
A "bakelit" lemez soha nem volt bakelit, ez az elnevezés hibás, de annyira meghonosodott, hogy ez már örökre így marad
(#) Szammer válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Szia!
Bocsánat a moderátoroktól, mert ez már nem ennek a fórumnak a témája, de válaszolnom kell.
-Senki nem említett magnókazettát (Az AKAI szalagos, ugye nem kazettás?)
-A bakelitről, meg annyit, hogy egyszer, ha lesz alkalmad hallgasd meg.
(#) Szammer válasza enree hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Köszönöm a kiigazítást, de mindenki annak hívja. Remélem nem nekem szántad, hanem helyesbítésként közölted.
(#) attti hozzászólása Ápr 29, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Elkészült az általam gyártott quizgép az osztályfőnököm rendelésére.
Amit tud: ha egy játékos lenyomja a gombot a többi már nem tudja, a soron levő játékos kaphat pontot a válaszáért ami megjelenik a játékkezelőnél mind a játékosnál.
https://docs.google.com/file/d/0B2UkRzyeYcQoN1dfbWRoX0lkcHM/edit?us...haring https://docs.google.com/file/d/0B2UkRzyeYcQod2ZYOVlhd0V4SE0/edit?us...haring https://docs.google.com/file/d/0B2UkRzyeYcQoZHVHbkhJQzJjcXM/edit?us...haring https://docs.google.com/file/d/0B2UkRzyeYcQoNjhuUDRER1A4dUE/edit?us...haring https://docs.google.com/file/d/0B2UkRzyeYcQoOVQxNzVjVG82aHM/edit?us...haring https://docs.google.com/file/d/0B2UkRzyeYcQoVHlJb3k2M1Fka0U/edit?us...haring
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2013
(#) enree válasza Szammer hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Közérdekű infónak szántam
(#) Szebence válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Szia! Korábban már más is kérdezte, hogy publikus-e a kapcsolási rajz? Nagyon szép munka!
(#) pjg válasza enree hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
A 78-as sem?
(#) Szammer válasza pjg hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Hagyjuk, ez már tényleg nem ide való.
Egyébként a 78-as (ha a sebességre gondolsz) nagyon a lemezek hőskorában volt.
Utána kéne néznem, de lehet hogy valahol onnantól százmaztatják a "bakelit" elnevezést.
Ha erről akarunk beszélni, biztosan megmondják a moderátorok hol kell megtennünk.
Annyi téma van itt fent, hogy mindent megtalálni ... ???
(#) vicsys válasza Szammer hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
(#) Szammer válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
(#) enree válasza pjg hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
A 78-as sellakból, a mikrobarázdás lemezek meg vinylből készültek, ha jól emlékszem. Utóbbi vágástechnológiájának a kifejlesztésében jelentős szerepet játszott egy magyar mérnök Mocsáry Gábor.
(#) satlokk válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Szuperul nézz ki!
(#) papus51 válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 29, 2013 / 2
 
Természetesen publikus.
Én is írtam az előzőekben, hogy menet közben terveztem meg elég sok rész áramkört. Ezek gyakorlatilag firkálmányok, amiket minden szándékom rendesen megrajzolni, csak hát közben ez is meg az is...
Lehet, hogy felrakom részegységenként.
Segítene-e esetleg valaki NYÁK tervezésben?
Azért kérdezem, mert ennek a belseje egyrészt tükrözi egy kissé a menet közbeni fejlesztést, másrészt a MAX038 elég érzékeny a vezetékezésekre és jobb lenne az áramkörök egy részét SMD alkatrészekkel kiváltani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2013
(#) mraulajos válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
A LED fényereje szabályozható. Gondolkodtam a fehér és a kék között. Nekem ez jött be. Köszönök minden hozzászólást.
(#) Szpisti válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Nagyon pöpec lett , bár kicsit "nagyollom".
Mi is mikor zenélni kezdtünk, egy hasonló rackba szereltünk mindent.
Aztán mikor a csigalépcsőn az emeleti rendezvényterembe kellett cipelni sokadszorra, lecseréltük az egészet egy izmos powermixerre.
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Ápr 29, 2013 /
 
Nem annyira építettem inkább csak összedugdostam. Elkezdtem ismerkedni az Arduinoval. PLC programozó vagyok, és gondoltam megtanulom mellé ezt. Igazából ez egy Knight Rider villogó, potméter segítségével állítható időzítővel 5 és 1024ms között. Videó a kütyüről:
Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Háát igen - hurcolni jobb egy - vagy több rackláda. Én - mivel sok stúdiónak vettünk és gyártattunk racket - nagyon jó áron egyedit is - nem álltam volna neki. Szépnek tűnik a munka amúgy, de nem tudom megérte e?
(#) elektroncso hozzászólása Máj 1, 2013 /
 
Sziasztok , ma elkészítettem egy analóg kivezérlésmérőt. A kapcsolási rajzot itt a fórumon a kivezérlésjelző de nem ledekkel című topikban találtam. Ma pár óra alatt össze raktam, és ki is próbáltam, szépen működik.
(#) guliver83 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Ezt a pár alkatrész kisebb nyákra is tehetted volna, de csak az én véleményem!
Drága a nyák!
(#) elektroncso válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Szia, tudom hogy ráfért volna kisebbre is. Azért ekkora lett mert erre a hosszúkás nyákra amúgy sem fért volna más.
(#) vicsys válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Nézd csak! Csak most, csak neked...
Bővebben: Link

DSCN0003.JPG
    
(#) kameleon2 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Jól néz ki. Ügyes. ..de tőled nem is vár mást az ember
Következő: »»   1033 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem