Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1034 / 1679
(#) guliver83 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Ez igen!!!!
Nagyon jó!
(#) zenetom válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Idézet:
„tőled nem is vár mást az ember”

De. Órát.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Még két kép és egy kis magyarázat:
Alapvetően fordulatszámot mér egy reflex optoval. A cél, a minimum 30E fordulat üzembiztos mérése volt. A menüben beállítható a reflex opto tárcsa felbontása, 1...99 értékek között. Beállítható egy figyelt fordulatszám, ami alá ha leesik a fordulat, a kijelző jobb alsó sarkában megjelenik egy figyelmeztető *!* szimbólum (érték:1...65000 között). Ekkor egy OC kimenet aktívvá válik amire egy relé közvetlen köthető. Egy másik kimenet pedig egy zümmert kapcsol be. A harmadik menüpontban az LCD háttérvilágítása állítható be egy kellemes értékre. A beállított értékeket természetesen elmenti a memóriájába és áramszünet után visszatölti.
A hátlapon lévő sárga led villogva jelzi ha van mérés folyamatban. Az opto érzékenysége állítható a helitrimmerrel, hogy ne zavarjon be a környezeti fény és üzembiztos legyen a tárcsa érzékelése.
Az egész kütyü 12V-ról megy és relé nélkül 60-70mA-rel megelégszik.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2013
(#) slogan válasza attti hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Szia !

Működését nem ismerem ,de barátkozz még picit a reszelővel !

-istván
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Papírlap+lézernyomtató. A használt grafikai szoftver: Sprint Layout.
(#) Zoli_bácsi válasza attti hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Hát nem valami igényesen szerelt kütyü. Inkább azt mondanám, összedobott, összecsapott munka. Fordíts több időt a megmunkálásra, s akkor sokkal igényesebb munkát adhatsz, mutathatsz.
(#) Zoli_bácsi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 1, 2013 / 1
 
Ez nagyon-nagyon jó! Remek szerkezet. Ez bizony megérne egy cikket! Gratulálok, nagyon tetszik.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Ja, hogy úgy...! Nem ragasztottam, csak a csavar tartja.
(#) nagy hoho válasza vicsys hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Tetszik a fordulatszámmérő! Cnc géphez készült? A CNY70 hogy érzékeli a forgást? Egy reflexiós csík van ragasztva a tengelyre?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Megnéztem a videót, már értem.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) vicsys válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Igen, CNC-hez készült. Az érzékelő a papírlapra nyomtatott "tárcsát" figyeli.
(#) nagy hoho válasza vicsys hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
A cncnél , hogy lesz megoldva egy papírtárcsát nem rakhatsz tengelyre, rövid életű lenne.
(#) guliver83 válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Én válaszolok helyette, nagyon egyszerű úgy lesz lefestve a szíjtárcsa .
Már ma üzembe is lett helyezve és nagyon jó!
(#) nagy hoho válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Sajnos nekem nincs szíjtárcsám.
(#) vicsys válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Csak van egy olyan pont ahova hibajavító festékkel tudsz húzni egy csíkot?
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
A monitor bal alsó sarkába
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) kkornell hozzászólása Máj 5, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Régóta olvasgatom a fórumot, és Én is kedvet kaptam egy kis építéshez. A szakértő szemek biztosan találnak benne hibát. Ez volt az első komolyabb "munkám, saját használatra építettem. Mivel nem szakmám az elektronika, csak érdekel, sokat segített az építésben az oldalon és a neten található sok-sok információ. A kapcsolást a neten találtam, többféle megoldásban, kicsit átterveztem a nyákot is, pár alkatrészen is változtattam, így jobb lett. Elsőre működött !
(#) Schnitt válasza kkornell hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Nagyon jó lett szerintem.
Ez a kombó megoldás nem rossz
A 2 egyforma panel 2 táp, vagy hasonló a páka és a táp elrendezése?
(#) vicsys válasza kkornell hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Egy dolog böki csak a szemem. A tápnál a kapcsolót le kell kapcsolni, hogy felkapcsolva legyen... Amúgy tényleg szép lett!
Szerk: a pákaállomásnál is.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) kkornell válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szia.
A tápból 2db-ot csináltam, nem voltam biztos a levilágításban, és a maratásban, de ha már jól sikerült, összeraktam a másikat is.
(#) kkornell válasza vicsys hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szia.
Jól látod
Amikor az előlapot csináltam, a tápkapcsolónál véletlenül fordítva reszeltem ki a kapcsolón lévő kis ütközőt.......a másikat már direkt "rontottam el. /nem volt szívem a tápkapcsolónál kireszelni mindkét oldalt/
(#) Kovidivi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
A kapcsoló állására van valami szabály, vagy ilyesmi? Én is pont "fordítva" szoktam bekötni valamiért...
(#) Frankye válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szabály nincs, csak a logika diktálja, hogy felfelé legyen "felkapcsolva", lefelé "lekapcsolva".
(#) Frankye válasza kkornell hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Gratulálok, szép lett! A legnagyobb ötlet - számomra - egy apróság (de tényleg!), mégpedig a ventilátor-jel közepébe tett visszajelző LED. (Amúgy egy hasonló összeállításon magam is gondolkodtam.)
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Igen. Így nyer értelmet a felkapcsolom- lekapcsolom szavak. (Legalább is logikailag)
(#) MP hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Kedves agyalók!

Egy *
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Közbe meg ki és be
(#) mps válasza slogan hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
De a legszebb:"Oltsd már fel a lámpát!", szerintem.
(#) kkornell válasza Frankye hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Köszi.
Valahogy adta magát a ventilátor visszajelző.....a páka fűtésnél is hasonlót akartam, de nem volt kedvem láng mintát reszelni az előlapba....
Amúgy rengeteg jó ötletet lehet itt az oldalon felfedezni, sokat tanultam tőletek.

/ Vicsys-nek igaza van, de így biztosan egyedi /
(#) pjg válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Nyugati országokban a fali lámpakapcsolót szabványosan le - bekapcsol, fel - kikapcsol, szerelik be.
Következő: »»   1034 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem