Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Nincs forraskod, csak .HEX. Azt en meg nem tudom atirni.
Kerj kolcson egy masik tipusu kijelzot es probald ki azzal is.Nem minden HD44780 alapu kijelzo toggle_e idozitese egyforma.Ez lehet egyik oka annak hogy nem mukodik.
Probáltam 1*16 dem kijelzőval és 2*16 -al is de ugyan az .
Köszönöm a tippet.
Az előző hozzászólásommal meg mindössze azt akartam mondani, hogy fölöslegesnek érzem ezt a programozási alternatívát, mert nekem biztosan fogalmam sincs, hogy az utánépített programozóm plusz a valaki által megírt letöltőprogram mit tud. És szerintem ezzel így van az emberek nagy rész. Pl, hogy a ponyprog tudja-e. Szóval minek egyazon dologra két alternatíva. Ja és ezt valószínüleg Atmelék is így gondolták, mert az újabb procikról eltűnt ez a dolog. A 10k-s ellenállás meg nem pazarlás, hanem túlméretezés (nem volt időm szívni, biztosra akartam menni, sikerült) A PEN láb használatát illetően, ami megkavart az ez a mondat volt(ATmega128 datasheet 300.old.): "After RESET is set low, the Programming Enable instruction needs to be executed first before program/erase operations can be executed." Rájöttem itt nem a lábról beszél, hanem egy utasításról. ja, angolul tudok, de azért benézek dolgokat... főleg 3 nap nem-alvás után...
Bocs, en a foloslegesseget ereztem igazan, de ez siman lehet az en hibam. A prg+ vassal kapcsolatban: a programozok 99.9%-a azt a megoldast hasznalja, hogy reset foldrehuz, sck foldrehuz, reset fel 2 ciklusig, reset foldrehuz. Ennek az az oka, hogy igy a futasban levo procit is at lehet vinni programozasi uzemmodba, neham kell bibelodni a PEN labbal(ha van), es nem kell bibelodni a garantalt sck 0-ban kezdo feltetel kialakitasaval. Szerintem ez eleg egyertelmuen kikovetkezheto a programozok viselkedesebol es a labhasznalatokbol.
10k-s rol. vegulis ebbol a szemponbol igaz. a zarojelessel egyetertek. Mindenki benez dolgokat, azert segitunk itt egymasnak De a 3 nap nemalvas torzsvendeg itt is...
Sziasztok ! Az lenne a kérdésem ,hogy az AVR -es voltmérőt programját át lehetne - e rakni egy ATMega 16 -ba ,úgy hogy ugyanazon kimeneteit használom fel mint a ATMega 8 -nak . Azért gondoltam erre ,mert 16 - os ból van 3db -om .lehet hogy hülyesé ,de kezdő révén nem tudhatom :help: . Mik forumtársunk említette ,hogy nem szerencsés a csip reset lábát meghejtásra is használni ,de sajnos én nem tudok egy ilyen teljes bonyolult programot megírni ATMega 16-ra . Ha valakinek volna más hasonló projectja és ahhoz forráskódja azt megköszönném . A panelterv nem gond azt meg tudom csinálni a Protelal . Építettem már több szabályozható tápegységet ,de csak szegmenses kijelzővel . :nemtudom:
Szia !
Nem ertem mi ertelme mega16 -ra atrakni a programot, hogy ha ugyanazokat a labakat fogod hasznalni, mar pedig muszaly lesz mert .HEX filet nem sokan tudunk atjavitani, hogy mas labra keruljon az ami jelenleg a reseten van.
Hi ! ebből az ic -ből van itthol 3DB és ha kinyirtom az ic ,akkor van belölle. De sokértalmét én sem látom .
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Attiny45 progizásához. Bővebben csak annyit, hogy szükségem lenne egy minimál hardverre (vhol belefutottam a neten, csak most nem lelelm) és egy szoftverre. Sajnos még nem volt a kezemben tiny és nem tudom merre induljak el. A beégetéssel és a vásárlással kapcsolatban, szivesen fogadnék jótanácsokat! Előre is köszönöm a segítséget! (lehet, hogy a kezdő kérdések topicban kellett volna kérdeznem? )
Vásárlás terén ajánlani tudom az MSC Bp. nevű céget. Bp, III. kerület, Bécsi út.
Programozás:
STK200-l a legegyszerűbb + Bascom programozó-felületével. Rajz és leírás a Bascom AVR(TavIR-AVR) oldalon van. De egyéb programozók is szóba jöhetnek, de azok bonyolultabbak: STK500, avr910, TavIRisp USB, stb.
T45 az csak SMDben begyűjthető, DIP-ben még nem sikerült (csak T13 illetve T25-t a 8 lábú családból)...
Nagyon köszönöm! Ezt kerestem! (nagyon :lama: vagyok!)
Tom, hogy csak soic formában van, de gondolom ICSP-n keresztül azért menni fog...?
Vigyázz ICSP az a PIC esetén van!
Itt AVR-nél - ha jól emlékszem - ISP-nek hívják.In System Programming.
Helló ! Az volna a kérdésem , hogy a dip-tokos ic-nél mit keztél a ADC6 és a PB1 összekötéssel az AVR -es voltmérőnél ?
Hello!
Mivel a dip tokos mega8ban nincs adc6 ezért azt nem is használta. Az általam elkészített alkalmazásban a venti sincs használva így a pb1 láb sincs be kötve. Remélem segítettem A szerző diptokos változata: itt elérhető
Köszi nagyon sokat segítettél ,mert inkább én is ezt építem meg . DIP tokos legalább cserélhető ha valami gáz van .
Az AVR hogyan programoztad fel ? A kész áramkörben ?
És látom hogy valamit ír az "S1 nyomógomb " használatáról.
Hello AVR mesterek!
A csatolmányban látható az a szerkezet, amivel én AVR programozására vetemedtem. A gondom az, hogy a ponyprog nevű szoftverrel próbáltam meg beállítani a fuse biteket... 2db ATtiny2313 bánja. Nos azt szeretném kérdezni, hogy milyen szoftverrel, és milyen hardverrel lehet biztonságosan beállítani a fuse biteket??? ISP-re lenne szükségem, nem szeretem ide-oda rakodni a prockót, mert meglehetősen lelassítja a fejlesztéest. Üdv: Zsolt
Jó programmal csináltad csak alaposan végig kell gondolni és el kell olvasni a fuse bitek állításánál lévő figyelmeztetést, hogy mit jelent a pipa.
(szerintem)
Üdv Mindenkinek !
A kérdésem az lenne, hogy a DL2TM letöltőben a 4094 IC mivel helyettesíthető ami be is szerezhető a RET Elektronikánál www.ret.hu DL2TM Köszönet ...
Bascom.
Itt a "üres" programot választhatod beégetésre. Itt olvasod be a HEX ill. BIN álományt. És a 3. fül a FuseBitek. Szövegesen van leírva, így nehéz mellényúlni.
Szia !
Ez egy egyszeru CMOS IC, nem szamithat ritkasagnak. Ha a belinkelt forgalmazonal nem is talalsz, erdemes mashol is szetnezni, biztosan talalsz.
Ezt a linket megnezve 14 talalatot kaptam DIP/SMD tokozasban Philips, Fairchild, Texas Instruments, STMicroelectronics gyartoktol.
Helló ! Én is a Ret-től rendelek legtöbször és az ic szerepel a katalogusba a cikszám :
32-00-73 dip tokos olommentes CD 4094 BE 43-00-53 dip tokozással HCF 4094 BEY 32-01-96 smd tokos 4094B/SMD ,MC 14094BDG/SMD -remélem tudtam segíteni.
Bocsi ! 32-01-96 dip tokos HCF 4094BEY
43-00-53 smd tokos 4094 B /SMD 43-03-00 smd tokos HCF 4094 BM1 32-00-73 dip tokos CD 4094 BE 43-03-98 smd tokos MC 14094BDG
Igen, Köszi én voltam az amatőr .....
43-03-98 MC 14094BDG/SMD ezt rendeltem végül.
Helló mindenki! Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a szakdolgozatomhoz kellene At89c2051-hez magyar dokumentáció illetve bármilyen magyar nyelvű leírás mert az angolnyelvű adatlappal nem jutottam sokra mivel nem nagy a nyelvtudásom és a szótárban sem találhatók meg a szakkifejezések!! Előre is köszönöm!!
Üdv: Mindenkinek!!
Úgy csináltam, hogy először beolvastam a prockóból a fuse biteket, aztán átírtam néhányat (csak az órajel forrását állítottam át) és írás... majd megállt az avr-em, és azóta nem megy. Nem látja a ponyprog se, és a bascom se.
Üdv
Ha lesz még egy procim, megpróbálom bascommal.
Üdv.
Ha az órajel van elrontva, akkor az XTAL2 vagy XTAL1re bármilyen külső forrásból >1MHz jelet adni. és innen újraéled a chip.
minta pl:Bővebben: Link |
Bejelentkezés
Hirdetés |