Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   417 / 607
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
41k tol indul és megy fel. Képet nem tudok jó minőségbe csinálni , meg nem is nagyon akarok mert nem a legszebb a nyák :S de ahogy mértem szakadás vizsgálattal meg néztem lámpánál , nem zárhat össze, beforrasztva is néztem.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Az megfelelő. Remélem az átkötés a "+"-ról a 7-es láb felé nem maradt le. Kösd össze bátran a 7 és a 9-est! Ennek szólni kell.
Szerk.: nem csak az vezet ahol összeér a fólia, a gyantamaradványok is tudnak vezetni a bennük oldott szennyeződés révén.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2013
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
A biztonság kedvéért, melyik hanyas láb ? Nem akarom összekeverni.

tda7294.tif
    
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Ráírtam. Vajon hogyan azonosítottad be a 10-es lábat?
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2013

tda7294_2.TIF
    
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Ahol az 1-es láb indul ,az a páratlan sor. Az 1es felett van a 2es ami a páros sor.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
A kérdést költőinek szántam Az a lényeg, hogy akkor el tudsz igazodni.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Hát így se jó :S de annyit elértem hogy egy kicsi kopp jön a hangszóróból.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Az baj lehet hogy nem volt 50V 1000 µF elkom , és sorbakötve tettem rá 2*25V 4700µF , meg 2*35 V 3300 µF 2200 µF ? Mert ahogy tudom sorra kötve V-t adódik össze, de attól baj lehet hogy nagyobb kapacitású ?
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Ezek miatt az eltérések miatt még szólhatna. Sajnálom, hogy nem fotogén az erősítőd, itt most egy hozzáértő szemrevételezésnek kéne következnie.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Megcsináltam amit írtál,annyit változott a dolog hogy amikor rákötök bemenő jelet 0-át mutat ahogy elkezdem a hangerőt tekerni össze vissza mutat a mérő. Mutat + és- egyent is,0-egészen 1.5-ig. Az a legzavaróbb hogy torzasan szól egy picit,de nem olyan zavaró,viszont az zavaró hogy pattog a hangszóró. Közepes hangerő felett pedig nagyon is.
Azt vettem még észre hogy az erősítőben valamelyik kondi hangot ad, zenél az mitől lehet?
(#) feccus válasza feccus hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Most van egy kis időn és azon vacilálok hogy lehet hagyom ezt a nyákot és kapcsolást a fenébe és készítek egy másikat,mert elvileg az ic működik rendesen.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Még nem találkoztam zenélő kondenzátorral, de ha ilyet tapasztalsz, akkor azt cseréld ki. A panelcsere nem valószínű hogy változás hoz. A pattogó hangszóró is kondenzátor hibára utal.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Én már találkoztam ilyesmivel,csak azt nem tudom hogy melyik kondi zenélgethet.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Kicseréltem az összes kondit,jó minőségűre kivéve a bagyon pici értékű kerámiákat,de még mindig valami zenél. Olyan mintha egy rossz minőségű fülhallgatóból szólna a zene és még mindig pattog a hangszóró.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
A bemeneten a C2-t cserélted? A kis kerámiákat büntetlenül eltávolíthatod egy próba erejéig.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
A kerámiákon kívül az összeset cseréltem. Felbosszantott nagyon ez az egész és kiforrasztottam az ic-t,készítek egy úgy nyákot ezt pedig hagyom a fenébe mert már beleuntam a kísérletezésekbe.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Elkészült az új nyák.

SAM_0065.JPG
    
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Ez még eddig senkit nem hagyott cserben
(#) Szabi1 hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
A tda 7294 híd ugye fog menni 2x24V 300Va-s toroidról?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szia! Pont jó lesz a számára
(#) reloop válasza viktorio333 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szia! Írnál pár sort a csöves részéről?
(#) pjg válasza feccus hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Tedd az IC-t foglalatba.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
A másik csatornának 2 darab 2x13,5VAC 5A-es iker toroid trafó van sorba kötve, ugye nemlesz nagy hangerőskülönbség dB-ben a két csatorna között?
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2013
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szia! Tesztnek jó, van is ilyen próbapanelem. A táp és a kimeneti lábakon folyó áram azért tartósan sok egy ilyen jellegű csatlakozásnak.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
A hangerő annyi lesz amennyi jelet küldesz a bemenetre. A kisebb tápfeszültségű csatorna azonos jel esetén egy gondolattal előbb kezd majd torzítani. Használat során nem fog feltűnni.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Értem. OK!
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Ilyen minőségbe bírtam lefényképezni.
(#) boris92 válasza boris92 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Befuttattam az egészet cinnel , körbenéztem sokszor ne hogy összezárjon valalmit , de így se jó, valami ötlet ?
(#) zippair válasza boris92 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Sziasztok, bocs hogy nem jelentkeztem! Elment a kedvem az erősitőtöl épitek egy másikat, reloop által rajzolt panellel, es nem a hestore-ban veszem az ict! Remélem mostmár jó lesz! Nem mondom, hogy nem en hibáztam, de 2 embernél 4 icből negynél ugyanaz jelentkezik :-O
Következő: »»   417 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem