Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2016 / 3977
(#) depi52 hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy egy erősítő tápot terveztem és 2 dióda híd terveztem bele egyik a végfoknak a másik pedig az előerősítőnek, és egy ismerős pedig azt tanácsolta, hogy csak egy dióda hidat használjak, miért?
(#) nedudgi válasza Viktor0109 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Ez egy fórum, nem csetoldal. Ha valaki olyan olvassa a kérdést, aki válaszolni tud rá, akkor választ is kapsz a kérdésedre. Türelem!
A trafót bizony le kell cserélni, az 56 V sok lehet. Ez egy rejett bomba, nem biztos hogy azonnal, de valamikor gond lesz vele. A 40V effektív váltófeszültség csúcsértéka (amire a szűrő elkók feltöltődnek) 1,41*40V lesz. A legjobb, legbiztosabb megoldás a másik transzformátor.
(#) depi52 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Reméltem, hogy ezzel nem fogok senkit zavarni, de csak több ember véleménye érdekelt, de ha így akkor, elnézést.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) sastas01 válasza depi52 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Megnézted, hogy kinek válaszolt?
(#) zolika60 válasza depi52 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Ha egy feszültségről mennek akkor felesleges kettő.
(#) zolika60 válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
A nevét láttad?
(#) lortnok hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Üdv!

Vákuumot szeretnék mérni 0 és -4Kpa skálán. Az érzékelő segítségével szeretném megoldani, hogy egyes ledek a nyomástól függően világítsanak: ha magas a nyomás akkor erősen, ha alacsony akkor gyengén.
Egy tartályban lenne a szenzor ahol elég magas a páratartalom és könnyen víz is érheti.
Egy ilyen kis skálájú nyomásmérő óra lenne a legjobb, vagy bármilyen más megoldás, ami nem túl buherálós mert a későbbiekben könnyen lehet, hogy széria lesz.
Én sajnos nem találtam meg a jó megoldást, remélem ti tudtok segíteni!

Előre is nagyon köszönöm!!!!
(#) proli007 válasza dudzsi hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Hello! Akkor nem tudom. Szerintem ha az ellenállás ott van ahova rajzoltad, akkor a Q2-nek nincs semmi funkciója. Nincs visszacsatolás az oszciba. Ha nincs visszacsatolás, akkor az izzón keresztül kinyit a Q1, a relé meg bekapcsolja az izzót, mire a tranyó lezár, relé elejt. Csak éppen olyan gyorsan, hogy a relé csak "nyikorog". Ettől simán beéghet. Hogy mit ír az adatlap és abból mi igaz mi nem, arról én nem tudok nyilatkozni. Én csak azt tudom leírni, amit látok.. üdv!
(#) Viktor0109 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget!
Egyébként kicsit furcsa a dolog mert egy stk 4182 II Ic-t működtetet gyárilag a trafó.
Aminek megkereste az adatlapját és mint kiderült az is Max 50V-ig bírja.
Már arra is gondolta hátha csal a multi. esetleg lehet hogy gyenge benne az elem.
Majd megnézem újjal plusz kértem egy másik műszert.
Vagy lehetséges hogy volt valami a régi kapcsolásban ami kiküszöbölte ez a problémát?
De az is lehet hogy csak én próbálok kapaszkodni minden egyes szalmaszálba.
Azért egy kicsit bosszant a dolog mert amikor kiválasztottam az új végfokot a régi adatlapján direkt megnéztem mekkora feszkos legyen még meg is örültem ...

19006HQ.JPG
    
(#) kadarist válasza Viktor0109 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Szia!
Valami félreértés lesz, mert +-50V a maximum és az ugye 100V-ot jelent a +- között és 50V-ot a GND és a + vagy a GND és a minusz között mérve.
(#) nedudgi válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
A kérdezőnek középkivezetéses trafója van, 2x40V. Az összesen 80V váltó. A puffereken tehát 56+56, azaz 112V feszültség lesz...
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
(#) kadarist válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Köszönöm a helyesbítést, golem problémakörével kevertem a szituációt.
(#) nedudgi válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Ilyenkor már nem csoda!
(#) lortnok válasza lortnok hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
pls help!
(#) Csupasz válasza lortnok hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nem tudom milyen szenzort akarsz használni, de az megoldás lehet, hogy illeszted a feszültségét egy ledsor meghajtó IC-hez(LM3914), és annak a kimenetére teszel egy bargraph ledsort.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza lortnok hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nyúlásmérő bélyeg felhasználásával oldanám meg. Legkevésbé érzékeny a külső tényezőknek.
Ez egy olyan alkatrész ami a digitális mérlegekbe is van.
Vannak ilyen témájú topicok, ezeket tanulmányozd.
Ennek a nagyon alacsony jelét fel kell erősíteni egy műveleti erősítővel, azután a már kezelhető jelet egy PIC-el fel lehet dolgozni.
Üdv
(#) enmate95 hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Sziasztok! Vettem egy 12v 4A-es aksit és az lenne a kérdésem hogy egy 12v 1A-es adapterrel fel tudnám-e biztonságosan tölteni?
(#) storm válasza enmate95 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Függ attól is, hogy milyen akksiról van szó, de általában a kapacitás tizedével szokás tölteni az akksikat, írd be a google-ba a fajtáját, és ott mindent megtalálsz.
(#) febertok hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Van egy HirSzöv oszcilloszkóp kalibrátorom, nem tud esetleg valaki segíteni kapcsrajzzal?
(#) pucuka válasza febertok hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nézz bele, nem lehet egy nagy durranás.
(#) Csépe Zoltán hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Nem tudjátok véletlen, hogy lehet-e vízmentes potmétert kapni? Vagy, hogy lehetne egy alumínium dobozból kiálló potmétert vízmentessé tenni?
(#) pucuka válasza Csépe Zoltán hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Általában a dobozt szokás vízzáróvá tenni, ha szükséges. A potméter tengelyére szimeringet kell tenni, akár olyan egyszerűt, mint a vízcsapokban van. Elég nagy mechanikai munka egy ilyet megcsinálni.
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Arról nem szól a történet, hogy vajon a szárazföldön akarja használni, vagy a víz alatt.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
A vízmentes eléggé meghatározza, hogy hol használható. IP67. Az ilyen megoldás nem olcsó játék, az ipari berendezéseknél egy ilyen osztályú védelmi besorolás több tízezret dob az áron.
(#) Csépe Zoltán válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nem víz alatt akarom használni csak közel száz százalékos párában. Gondolkodtam hogy egy tömbszelencén vezetem át a tengelyt.
(#) kadarist válasza Csépe Zoltán hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Csak töm, mint tömítő szelence.
(#) mps válasza Csépe Zoltán hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
A tömszelence nem lesz az igazi, ha meghúzod nem forog a poti, ha nem akkor pedig nem tömít. Valaki írta a szimeringet, csapágyboltban találsz, hatos tengelyre valót is kb. 100 pénz lehet, azt FBS-el felragaszthatod a doboz belsejére, elég nagy a homloklapja hozzá, átdugod a tengelyt és örülsz.
(#) Csépe Zoltán válasza mps hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Köszi, kipróbálom.
(#) gkari válasza Csépe Zoltán hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Vegyél egy vizvezetékszerelvény boltban egy pl. 3/4-es(vagy kisebb) csapfelsőrészt, és rájössz a megoldásra.
(#) bbalazs_ válasza Csépe Zoltán hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
En ugy csinalnam, hogy kapna a potmeter egy jo hosszu kart merolegesen a tengelyre BELUL.
Aztan a vegere lagyvasat.
KIVUL pedig lenne valami tekero, egy eros magnessel. Az aluminiumot siman atviszi a magnes.
Igy nem kell lyukat furni.
A potmeter mechanikai ellenallasatol fugg a kialakitas.
Következő: »»   2016 / 3977
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem