Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Eagle 3D segítség, POV-Ray
Lapozás: OK   10 / 42
(#) MPi-c válasza sanya974 hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
A POV-Ray egy bmp képet generál, amit akár egy képnézegetővel is ki tudsz nyomtatni, vagy egyes programokkal átalakítani más képformátumba.
(#) sanya974 válasza MPi-c hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
szia MPi-c

Tényleg!
Köszönöm a segítséged,most esett le hogy a "povray" mappába menti el a képet és tényleg .BMP-be!

köszke
(#) szamóca hozzászólása Dec 31, 2007 /
 
Helló!
A tegnapi napon letöltöttem az eagle 4,16-ot.
Telepítettem, és nézegettem benne ezt, azt.
Ma azomban már license disc-et, meg instalációs kódot kér
Ezekszerint 1X belekukantasz és rögtön fizetősé válik?
Lehet én csesztem el valamit?
Vagy valahol meg lehet venni M.O-on a progit?
Ha valaki tud valamit segítsen. köszi!
(#) elektrocad válasza szamóca hozzászólására (») Jan 1, 2008 / 4
 
Nem teljesen értem a kérdést, mert a program a telepítéskor kéri a kódot, vagy freeben is lehet indítani. Anélkül nem enged be a programba. Válaszd ki a "Run as freeware"-t és többször nem fog kódot kérni.
(#) szamóca válasza elektrocad hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Ebben igazad van, ez igy is történt. De a második indításkor már csak a kódot kérte, nem adott választási lehetőséget.
(#) elektrocad válasza szamóca hozzászólására (») Jan 1, 2008 / 4
 
Akkor valószínűleg az első esetben a "Don't license now"-ot választottad. Amennyiben ez így van, a felugró ablakban három billentyűnek kell lennie, a középső a "Run as freeware". Ha egy másik ablak jön be, amelyik már a kódot kéri, akkor előzőleg már valamit beírtál. Ebben az esetben telepítsd újra és válaszd a "Run as freeware"-t.
(#) szamóca válasza elektrocad hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Kössz a választ!
Ez tényleg logikus.
(#) csisy hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
Üdv!
Lenne egy kérdésem... mindent úgy csináltam, ahogy a másik topic-ban leírták (a szájbarágós 8 pont) és 1 hibát mégis kiír, és én sajnos nem értem mi a probléma...
Tudna valaki segíteni?
Előre is köszi!

01.JPG
    
(#) csisy válasza csisy hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
juppé, sikerült! bocsi a hsz-eket!
(#) elektor_kalandor válasza csisy hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Hogy oldottad meg? Mert nekem is ez a problémám?
(#) jdani hozzászólása Márc 27, 2008 /
 
Helló. Ha eagleben, a D-s fájl készitésekor, egy alkatrész képét le akarom cserélni, hogy tegyem? pl, van nekem egy dióda, de én nem oylan fajta tokozású diódát akarok belerakni, hanem más tokozásút, de a fájl készitésekor nem kérdez rá.
(#) kobold válasza jdani hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Alapból akkor lesz más a tokozás, ha a brd-ben is kicseréled, illetve ha ott nem megy (a CHANGE PACKAGE paranccsal), akkor a kapcsolási rajzba kell betenned helyette egy megfelelő tokozású alkatrészt, helyreigazítani a brd-ben a változásokat, és utána generálni a 3D-s file-t.
Ha a tokozás-script hozzárendelést te csináltad már valamikor korábban, akkor keresd meg az Eagle3D mappában a 3Dusrpac.dat file-t, és töröld ki azt a sort, ami a mostani diódára vonatkozik; ezután, az ulp futtatásakor jelöld be az "Unknown parts" és "User assigned models" checkbox-okat, valamint vedd ki a pipát a "Use assignment from brdname.mdp" jelölőből, ha ott lenne, és ha így indítod az ulp-t, akkor minden olyan tokozásra rákérdez, amihez nincs egy végrehajtható script hozzárendelve.
(#) jdani válasza kobold hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
ok. köszi
(#) PCB válasza kobold hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Szia !

Mindez amit kobold javasolt, és plusz lehetőségek
Eagle + 3D video

Üdv!
(#) jdani válasza PCB hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
helló! köszi neked is!
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Hellószok. Lenne egy kis gondom. Már végig olvastam szinte az egész topicot. és nem nagyon találok választ.
Az a lényeg, hogy van egy kész nyák brd. és mik lennének a lépések amikből én 3d nézetet kapnék?
Összeszedtem az eagle 3d nevű progit, a hozzá tartozó 38Mb os zippel. Kicsimagoltam a zipet az eagle 3d img mappájába egy millió png volt.
Aztán letöltöttem a pov ray nevü progit is. De fogalmam sincs hogyan tovább. Mikor a nyákot látom van ott egy ulp nevű gomb és előjön egy ablaki amiben mindenféle ulp nevű dolgot lehet állítgatni. itt keregéljek?
Valaki segítsen.
Elére is Köszönöm.
(#) kobold válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Ott bizony
4.1x-nél magasabb verziójú Eagle esetén a 3d41.ulp, 4.1x alatt a 3d40.ulp indításával kapsz egy konfigurációs ablakot, több fül van rajta kamerának, fényeknek, színeknek stb. Elsőre szerintem hagyj mindent alapértelmezettként, legfeljebb a kimeneti könyvtárat állítsd be igény szerint (vagy jegyezd meg), nekem már automatikusan a brd könyvtárába dolgozik. Ha generáltad a pov file-t, azt kell megnyitni PovRay-ben, rákattintani a Run parancsra, és szépen előbukkan a panel (ha jó volt az összes script).
Egy jótanácsot, ha adhatok: semmiféle magyarításra ne cseréld le az ulp-t, jól működőt eddig még nem láttam.
(#) MPi-c válasza kobold hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Idézet:
„semmiféle magyarításra ne cseréld le az ulp-t, jól működőt eddig még nem láttam.”

Miért? Ezzel mi a probléma?
(#) kobold válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Valószínűleg annyi, hogy még eddig ezt sem láttam
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
köszi a gyors segítséget, ha lehetne maradj a köszelben. mert még mindíg nem megy.
MSN címem-joseppe210@freemail.hu
(#) MPi-c válasza kobold hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Nosza, próbáld ki, de csak a legutóbbi (eagle3d_1_05 2006. 11. 27.) verzióval működik helyesen és az a jó sok zip-be csomagolt png alkatrész képe is megnézhető vele.
(#) kobold válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Kösz, maradnék az eredetinél Azaz már az sem eredeti, mert pár alapbeállítás nem tetszett, ezeket alkalomadtán átírom az ulp-ben, és sajnos nincs időm elölről kezdeni, ráadásul "csak" a nyelv miatt nem is érné meg.
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Hibát ír ki. mi lehet a baj?

hiba.JPG
    
(#) kobold válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Valami megakasztotta az ulp futását, szintaktikai hiba, vagy nem megfelelő paraméterezés / értékadás. Ha magyar az ulp, akkor töltsd le az MPI-c által korábban linkeltet, és használd azzal.
(#) PCB válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Szia !

1, Magyaritott verzió

2, Ne használj ékezetes karaktereket a fájlnévben

Üdv!
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
csak az eagle magyar az eagle 3d nem. vagy lehet hogy az a baj?
(#) kobold válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Az aligha; viszont PCB jól mondta, hosszú ékezetes karakter ne legyen a brd nevében. Ha "szívecske" van ott (merthogy elolvasni a képről nem tudtam), javítsd ki "szivecske" alakra (nevezd át az sch-t és a brd-t is, hogy a konzisztencia megmaradjon).
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
És hova kell kicsomagolni azokat a png cuclikat?
(#) kobold válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Remek kérdés volt, gratulálok; kellett pár másodperc, hogy sejteni kezdjem, mire is vagy kíváncsi...
Az Eagle3D mappában, egy img nevű almappában a helyük.
(#) PCB válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Szia !

Idézet:
„csak az eagle magyar”


Köze lehet hozzá, mintha már lett volna hasonló eset, ezért javaslom, hogy a hiba kizárása miatt használd az eredeti, nem magyaritott EAGLE fájlokat.

Üdv!
Következő: »»   10 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem