Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2019 / 3977
(#) k_h válasza akos9m hozzászólására (») Jún 12, 2013 / 1
 
Külön vevőt építeni minden gyertyához szerintem elég költséges megoldás lenne. A vezetékezés meg nem túl esztétikus, de ennek meg vannak az előnyei is, mert nem kell ötven elemet cserélgetni. Hanem akár hálózatról is üzemeltetheted adapterről vagy valami kisméretű tápegységről.
(#) akos9m válasza k_h hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Köszönöm a választ!

Értem... A második linkelt képen vevővel oldották meg, hogy mind a 3 gyertya egyszerre bekapcsoljon a távirányító segítségével, igaz?! És erre írtad, hogy költséges lenne nagyon? Mit takar ez? Vezetékezni csak végső esetben szeretnék, de ha nincs más... Igaziból olyan helyre kéne, ahol nincsen hálózat, tehát az elemek maradnának. Ritkán lenne használva. Sőt, mondhatni csak 1-szer fontos egy esemény díszítéséhez.
Mit tanácsolsz?
(#) k_h válasza akos9m hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Sajnos ebben nem tudok többet segíteni, mivel nekem sincs hozzá tapasztalatom, hogy honnan lehetne beszerezni hozzá megfelelő vevőegységeket amivel ez megoldható lenne.
(#) pjg válasza k_h hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Kínából kell venni kész egységeket. Annál olcsóbban nem hozod ki.
(#) akos9m válasza pjg hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Értem! Tudnál küldeni egy LINK-et, hogy konkrétan mire gondolsz? Vagy hogyan keressek rá mondjuk Aliexpress-en?
(#) akos9m válasza pjg hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Amúgy ha most az árat nem vesszük figyelembe, hogy lehetne megoldani elektronikailag?
(#) nedudgi válasza akos9m hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Milyen távolságból szeretnéd vezérelni ezeket? Szerintem 3-400 Ft környékén lehet egy darab távvezérelt kapcsolót készíteni egy mikrokontroller (kb. 150.-) és egy infravevő (kb. 160.-) felhasználásával.
(#) akos9m válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Nem kell, hogy nagy hatótávolságú legyen. Maximum 6-7 méter, és persze semmi akadály nem lenne az adó és a vevő között.
Amit írtál, az elég egyszerűnek tűnik. Az általam leírt távolságot figyelembe véve, és hogy itt 50 db. vevőről lenne szó még működne a dolog? Mekkora hatótávra képes amúgy egy ilyen infravevős cucc?
(#) nedudgi válasza akos9m hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Ha nincsenek jelentős zavarok, akkor tíz méter elérhető akár nappal is. A probléma a látószög (általában 30 fok körül van az infra távverzérlőknél), ez áthidalható az adó oldalon több LED használatával.
(#) akos9m válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Köszönöm, hogy segítesz!
Értem...A használata este történne a szabadban, elég sötét lenne. És mivel a gyertyákat 360-fokban akarom elhelyezni, így akkor úgy hiszem szükségem lesz az adó oldalon több LED-re is. Ez nem probléma.
A tervezéshez nem értek, de meg tudom építeni az egyszerűbb áramköröket kapcsolási rajz alapján. Ez sem lenne egy bonyolult kapcsolás, nem?!
És vevő oldalon? A gyertyákra miként kapcsoljam rá az infravevőt?
(#) pjg válasza akos9m hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
(#) pjg válasza akos9m hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Ezen biztosan nem gondolkodnék. Bocs. Gondolom kerti partit akasz vele dekorálni. Tehát a vezetékezés nem megoldható. Hacsak nem beásod a földbe. A rádió távvezérlés ide drága. Infrásat meg lehet készen kapni. Nem szabad mindenáron építeni. A Spanyol viaszt már feltalálták. Esetleg a távvezérlőt kellene átalakítani, hogy nagyobb legyen a teljesítménye és 360 fokban sugározzon.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) nedudgi válasza akos9m hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Utánaszámoltál annak, hogy ez mibe kerülne? Alsó hangon az anyagköltség, NYÁK nélkül 10-15.000 Ft, ha nem sürgős. Hozzá jön a munkaidő, amit nem tudok megsaccolni.
Egy lehetséges megoldást mellékeltem. A tápfeszültség 4,2V, legfeljebb 5V lehet.

IRvevo.PNG
    
(#) akos9m válasza pjg hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Igen, értelek! De kicsit számoltam, és ha ezt megveszem: Link
És ehhez építek, úgyis szerintem maximum 15 ezerben megállna a dolog.
De ha meg készen veszem meg akkor kapnék 100 db.-ot (kisebb pakkot nem találtam, vagy csak nagyon drágán) és szállítással együtt 35 ezer lenne.
Magyarul nem találok olyat ami 50db-os lenne és távirányíthatós. Ráadásul még ha találnék is, valószínű nem lenne ingyenes kiszállítással, és akkor legalább dupla annyiba kerülne.
Tehát ha veszek 5 ezerért 50 db. gyertyát és megcsinálom hozzá az elektronikát szerintem még mindig olcsóbban jövök ki mint máshogy (a máshogy opció jelenleg nem is létezik, legalábbis Aliexpressen nem találtam).
(#) dudzsi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Szia proli007!
Tökéletesen müködik a kapcsolás. A villogási sebeséget az R1 és R2 ellenállásal tudom változtatni? Milyen arányt kell tartani? Most az R2 helyére beraktam egy 11k ellenállást így már nem olyan lassú. Jó ez igy?
(#) akos9m hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Háát nem tudom... lehet, hogy igazatok lesz, és jobban megérné körbenézni a neten és valahogy beszerezni. Tényleg elég drága az építési költsége, és munkaidőben sem kevés...
(#) pjg válasza akos9m hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Le kell levelezni a szállítóval, hogy kell x db. gyertya x db. távvezérlővel. Adjon árat. Én is beszállnék egy 20 db.-ra.
(#) akos9m válasza pjg hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Na ez jó ötlet! Végignéztem legalább 10 oldalnyi gyertyát és nekem ezt tűnt talán a legjobb ajánlatnak: Link

Magyarországra is érvényes lehet a "Free Shipping DHL"?

UI: Most nézem, hogy sajnos nem...
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) akos9m hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Ha nem gond neked ez a pirosas-rózsaszínes árnyalat, akkor én még egy ilyenbe is benne lennék: Link
Ráadásul ez tényleg "free shipping"!
Ha mondjuk bevállalsz belőle 20 db.-ot, akkor leosztjuk darabárra és máris kész.
(#) pjg válasza akos9m hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Elég ronda! a fénye sem az a vibráló gyertya. Állandó fényű. + a távirányítót is csak a címben említi. Nem tölthető. Szerintem én egyenlőre kihagyom ezt a mókát.
(#) akos9m válasza pjg hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Jogos...
Hát a te "20db-od" nélkül nem rendelek én sem, mert mit csinálnék több mint 100 db.-al. Körbenéznél Te is egy kicsit? Hátha látsz olyat ami tetszik neked, aztán utána tudnánk esetleg egyezkedni...
Hm?
(#) akos9m válasza (») Jún 12, 2013 /
 
Rendben! Elnézést!
(#) sanciii válasza pucuka hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Mert azt látja a szolgáltató? vagy mi vele a baj? Telefon nincs rádugva, nem üzemel le lett mondva az előfizetés, de a kábel ottmaradt.
(#) zolika60 válasza sanciii hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Akkor valószínűleg feszültség sincs rajta.
(#) drawzsoli82 hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Sziasztok van egy 5.1 házimozimból lemaradt hangszoróm és a laptopomra szeretném kötni az lenne a kérdésem, hogy rá lehet egy 3,5 dugóval
Az van ráírva a hátuljára hogy:lg MODEL:LHS-25SCS speaker system
impedance:6ohm
MAX POWER:60w(program)
enyi előre is köszi az nfo-kat
(#) bbalazs_ válasza drawzsoli82 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Szerintem nem. Ezt erositore kell kotni.
Ha van rajta 3.5-os aljzat ES van benne halozati kabel vagy adapterbemenet, akkor igen.
(#) drawzsoli82 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
nincs rajta semmi ilyesmi.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) pucuka válasza sanciii hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Ha ott maradt a vonal, és van benne vonali feszültség, csak terheld le, mindjárt nem lesz az sem. Igen a szolgáltató látja, de a telefon szolgáltatót ne téveszd össze az elektromos művekkel.
(#) golem hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Sziasztok!
BC639 BC 640 mivel lehetne helyettesíteni?
Előre is köszönöm.
(#) Samus1989 hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Vettem egy szett DRL-t, 2 fényszóró összesen 5x2 LED-el van szerelve, a LEDek teljesítménye 1Watt/LED, és 12voltról (igazából a feszültség nem lesz teljen konstans, mert menet közben 13.4-14.4 volt a feszültség, függően attól, hogy mennyi fogyasztó működik) működik az egész.

Úgy kellene megoldani, hogy a fényerő az eredeti kb. 30%a legyen. Kérdés, hogy ehhez mit használjak és hogy kössem?
Következő: »»   2019 / 3977
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem